Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Середа, 24.04.2024, 02:18
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Лікарські рослини

Хрін, корисні властивості, протипоказання, лікування хроном

Корисні властивості хрону, застосовувані в народній медицині. Основний хімічний склад, який використовується для лікування хроном хвороб

Як й інші овочеві культури має хрін корисні властивості, протипоказання. Лікування хроном звичайним в науковій медицині не здійснюється, але от народна медицина змогла його поставити на службу людям. Здавна овоч відомий, як подразнюючий засіб, давайте визначимося чому. 

Хрін корисні властивості отримав завдяки багатому складу - те за що ми його любимо і застосовуємо в їжу, а саме запах й смак, обумовлені наявністю ефірних, жирних олій. Глікозид синигрин бере участь у розщепленні, в результаті чого отримується улюблена багатьма гострота. Аскорбінової кислоти навіть більше ніж в апельсинах чи лимонах. Фітонциди, специфічні білкові речовини надають антибактеріальної дії. У корінні хрону є хлор, залізо, кальцій, калій, фосфор, солі азоту, сірка, мідь, магній. Тобто це не просто овоч, а джерело мікроелементів, таких необхідних для нашого здоров'я. Тому потрібно обов'язково виирощувати хрін на городі, використовувати його в їжу. Не тільки корінь, але й інші частини рослини так само містять ефірні олії, алкалоїди, аскорбінову кислоту, але в менших кількостях. 
Лікувальні властивості хрону різноманітні. Може застосовуватися як зовні, так і внутрішньо. Давайте докладніше познайомимося з його здібностями лікувати хвороби, з застосуванням в народній медицині. 

Користь від хрону при внутрішньому застосуванні

корисні властивості хрону народна медицинаСаме найпростіше і популярне застосування - це збудження апетиту. Тому ми частенько використовуємо різні приправи, приготовані на основі хрону або з його змістом. Можна з'їсти шматочок хліба, намазаний приправою, можна просто спожити одну чайну ложечку перед їжею. Апетит відразу з'явитися. 
Сама найпростіша приправа - це просто тертий корінь хрону. У невеликій кількості така кашка або свіжий сік поліпшують діяльність кишківника (при анацидних гастритах). А у хворих із зниженою кислотністю шлунка виділення хлористоводневої кислоти стимулюється споживанням водного екстракту або соку кореня. Приймати можна з медом або цукром до їжі тертий корінь по чайній ложці. 

Вітамін С підвищує імунітет нашого організму. Тому корисні властивості хрону використовують для профілактики інфекційних захворювань. Відома городниця Ганичкина радить у холодну пору року з'їдати вранці ложечку домашньої заготовки на основі кореня, і грип буде не страшний. (посилання про користь хрону в порадах Ганічкіної
Ще міститься в ньому вітамін С потрібний людині, як засіб профілактики цинги. 

Якщо у вас нежить не алергічного походження (рос. «насморк»), то приготуйте кашку з лимона та тертого кореня, складіть в баночку, закрийте кришкою. Зберігати в холодному місці. Лікування хроном нежиті просте - приймайте по чайній ложечці суміші два рази на день. Але краще це робити до виходу в люди, адже після прийому буде відходити мокрота з носа. Хоча найкраще хворіти вдома, щоб одужати швидше. 

А як відхаркувальний засіб застосовувати всередину приправу з кореня, просто терту масу. Але краще приготувати сік з хрону і з'єднати з медом пропорцією 1 до 1. Такий засіб можна давати навіть дітям по столовій ложці. 

Як приготувати настій хрону. Дуже ефективний засіб при цинзі. На склянку пива або вина додати терту столову ложку кореня. Пити тричі на день по чайній ложці.

Користь хрону при зовнішньому застосуванні

Користь хрону як зовнішнього засобу. Як було сказано в корені, міститься багато ефірної олії. Саме вона викликає подразнення при радикуліті, міозиті спини та попереку. Але не забувайте, що тривала дія накладеної кашки хрону може викликати опік шкіри. Накладений шматочок тканини змащений кашкою діє як гірчичник, тобто відволікаюче, викликає легке місцеве подразнення. Прикладати хвилин на 10, стежити за станом шкіри, не допускаючи опіку. Потім зняти, щоб місце трохи відпочило, й накласти знову. Можна провести до 3-х прикладань за один раз з перервами. Це хороший засіб при болях, що іменуються в народі прострілом. Можна для зменшення обпікаючої дії розвести тертим яблуком в пропорції 1 до 1. 

При запаленні легенів, плевриті вдихають пари, але процедура повинна бути не тривалою у часі, щоб уникнути через мірної сльозотечі. Ось такий він хрін, гострий та їдкий. 
Тому частіше при хворобах горла, ангіні промивають горло сумішшю соку з водою. 
Так само використовують для полоскання при зубному болю. 

Можна приготувати настій хрону для полоскань горла й зубів у такій пропорції - залити склянкою окропу 20 грам нарізаного кореня, кутати і дати настоятися. Застосовувати після охолодження. 

Корисні властивості хрону (антимікробні) використовують і для загоєння старих виразок, гнійних ран. В 1 літрі води настояти протягом половини доби порізані листя хрону (200 грам залити окропом). Після проціджування використовувати для промивання. 

Зовнішнє застосування кашки кореня - лікування хроном вугрів, відбілювання веснянок, пігментних плям. Тобто рослину використовують як косметичний засіб. 

Якщо у вас є тільки листя хрону, то не турбуйтеся. Їх можна прикладати при радикуліті, подагрі, ревматизмі в цілому вигляді або робити кашку. 

Хрін - протипоказання до застосування

Не варто забувати про те, що хрін має протипоказання. Може викликати подразнення при гастритах, ентероколітах слизової кишківника, шлунка, при нефриті негативно впливати на нирки. Не рекомендований при запальних процесах у печінці. 
Для людей з гіпертонією потрібно обережно підходити до вживання цієї рослини в їжу, тому що його складові речовини можуть підвищувати тиск. 
Дуже обережно використовувати при чутливій шкірі. 
Протипоказаний хрін годуючим й вагітним, маленьким дітям.

ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Лікарські рослини | Додав: Даша (16.07.2014)
Переглядів: 8610 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz