Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
П`ятниця, 26.04.2024, 08:10
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Зберігання врожаю

Зберігання жоржин у домашніх умовах взимку, відео

Зберігання жоржин у домашніх умовах взимку, відео від передачі «уДачні поради». Садовод зі стажем Філоненко Ірина Миколаївна давно експериментує на своїй садовій ділянці. У неї велика колекція клематисів, жоржин, рідкісних килимових рослин, декоративних чагарників. Як авторитетний садівник селища Лисячий Ніс дасть слушні поради квітникарям по догляду за цією прекрасною квіткою.

Зараз багато хто відмовляється від вирощування жоржини, вважаючи, що зберігання в домашніх умовах важке, взимку бульби згниють або навпаки висохнуть. І дарма. Адже цвітіння буде тривати все літо, продовжуючись до самих морозів. При гарній підготовці ґрунту або посадкової лунки вимагають не багато догляду. Корисним для розвитку буде видалення нижніх листків до 50 см від землі, у міру росту стебел і обривання першого бутона.

Але ось підходить термін і потрібно подумати про майбутнє нашого багаторічника. Коли викопувати жоржини на зиму? Роблять це часто після перших морозів. На жаль, холод губить рослину, зелень гине відразу, листя скручується, квіти блякнуть. Якщо ж у вас сортів багато, то краще не чекати перших холодів. І час на прибирання зможете розподілити раціонально, і сорти не переплутати. Квіти ще живі, добре видно де і що.
Особливо важливо не переплутати високорослі та низькорослі сорти, тому що після посадки буде некрасиво виглядати квітник, одні рослини будуть гнобити інші, створюючи тінь.

Для зберігання жоржин взимку в домашніх умовах підійде підвал або місце з температурою від + 5 ˚ до + 10˚С. Там не повинно бути сиро. На відео «уДачних поради» Ірина Миколаївна повністю показує процес прибирання бульб. Витягають опори, знімають обв'язки. Зелень зрізується, залишається пеньок до 10 см. Викопувати можна як лопатою, так і вилами, відступивши від куща. Не забувайте? що бульби розташовані вшир від стебла. Звичайно найкраще це робити в суху погоду. Після того як викопали корінь, потрібно обтрусити землю, обрізати дрібні корінці, які зовсім не потрібні і будуть тягнути на себе вологу з бульб. Потім відправляємо на обсушування при кімнатній температурі в приміщенні. В принципі це може бути місце просто під дахом в тіні. Але дивіться, щоб не поморозили вночі. Розклали все, що викопали на газету і чекаємо 2 - 3 дні. Якщо викопували в сиру погоду (іноді доводиться робити і так), то просушуйте довше. Треба якомога ретельніше очистити землю, це допомагає так само уникнути гнилей.

На цьому етапі всі жоржини, які ми будемо зберігати взимку, можна поділити. Дуже важливо щоб у кожній деленці була збережена шийка (перехід з бульби в стебло). Саме в цьому місці і будуть розвиватися пагони наступного року. На відео ви побачите процес ділення.

Після підсушування беремо газети і кожну діленку загортаємо. Складаємо в картонний або дерев'яний ящик, тобто тару з натуральних матеріалів. Дуже важливо зберігати там, де не доберуться миші та щури.

Після зберігання взимку жоржини потрібно підготувати до посадки. У домашніх умовах бульби пророщують ще до висадки в грунт. В кінці зими (для півдня) або на початку весни в теплому приміщенні посадковий матеріал викладаються на глибокі підноси, в тази, ящики, інші ємкості, засипаються землею або тирсою. Щодня проводимо обприскування до висадки на ділянку. У квітнику підберіть для них сонячне місце без застою води, і тоді пишне цвітіння вам буде гарантовано.

Дивитися безкоштовно онлайн відео поради квітникарям - жоржини, осінній догляд

(переклад передачі)
Жоржини одні з яскравих і святкових квітів, правда вимагають серйозного догляду. Що робити з жоржинами восени нам сьогодні розповість Ірина Миколаївна Філоненко.
Ірина Філоненко, садівник зі стажем. Багато років працювала підприємцем. У вільний час експериментувала з ландшафтним дизайном своєї ділянки. Її пристрасть декоративні чагарники і практично всі квіти. Значні колекції жоржин, троянд, клематисів, рідкісні килимові рослини. А акуратно підстрижені спіреї та астильби, таке багатство, що робить Ірину Миколаївну одним з авторитетних садівників селища Лисячий Ніс.

 - Жоржини, це рослини які вимагають ретельного догляду, тому їх тепер мало хто садить. Але я люблю квіти за те, що вони ошатні, красиві, цвітуть усе літо, якщо їх вчасно вийняти з укриття. Жоржини викопуються до перших морозів або, в крайньому випадку, відразу після морозу. Все одно листя відразу зблякне, квіти зів'януть, і буде суцільна маса. Тому краще викопати, коли квітку ще видно, щоб підписати і забрати на зберігання.
- Бо одразу видно – до якого сорту яка діленка відноситься.
- Адже жоржини бувають як високі так і низькорослі. Тому маленькі висаджуються садівниками попереду газону, а високі ззаду.
- Звичайно, якщо переплутати, то буде негарно.
- Так, нічого доброго не буде. Знімаємо опори, обрізаємо мотузки і зрізуємо секатором стебло, залишаючи сантиметрів 10. Стовбури підуть в компостну купу на добрива, добре перегнивають.
Тепер власне починаємо викопування. Я роблю це лопатою, багато хто робить вилами. Викопуємо корінь, обмітаємо землю. Жоржини дають дуже великі бульби. Я відразу ділю, оббираючи землю. Обрізаю повністю дрібні корінці, щоб вони не забирали вологу з коренів. Найголовніше зберегти шийки, це перехід кореня в стебло. Саме звідси і розвиватимуться нові пагони наступного року. Великий корінь можна ще поділити. Тому після просушування обрізується ось ця частина
ФОТО 1

готуємо жоржини до зими

І розрізається секатором уздовж стебла. Якщо не бере, то робимо це ножем. Ріжемо навпіл. Це матеріал для наступного року.
ФОТО 2

коли викопувати жоржини до зими

Все зайве відкидаємо, отримуємо матеріал для посадки.
ФОТО 3

зберігання жоржин взимку

В даному випадку ділити вже достатньо, іноді можна ще поділити. До фанатизму при діленні не доходимо. Тому що ще буде всихання, може бути і гниття.

- Ділимо і продовжуємо далі працювати. В результаті у нас вийшло кілька діленок. Є ще парочка бульб відвалилась, у яких є шийки і можна поекспериментувати, спробувати їх зберегти до наступного сезону. Що ми робимо зараз?
- Зараз нам потрібно ці поділені коріння підсушити, покласти в будинок (не на сонці), на розстелені газети і дати полежати 2-3 дні при кімнатній температурі. Не потрібно включати обігрівачі. Після того як вони нормально просохнуть потім ще струсити землю, чим її менше, тим більше шансів що вони не загниють. Після того як підсохли, загортаємо в газету.

- Ми вам просто зараз продемонструємо подальші дії з цими бульбами, а ви не забудьте просушити.
- Кожна бульба або парочка, просто елементарно загортається в газету. Коробка повинна бути з натурального матеріалу (паперова або дерев'яна). Щільно укладаємо, закриваємо. Зберігаємо в підвалі. Або потрібно тримати при температурі + 5 - + 10˚С. Це ідеально. Але найголовніше - прибрати туди, куди вхід мишам і щурам недоступний.

- На який час ми залишаємо ці бульби і що потім з ними робимо?
- Кінець лютого - початок березня бульби виймаються з підвалу. Розкладаються на підносах, в тази. Присипаються вологою тирсою або землею. Потім їх потрібно обприскувати водою кожного дня.
- Тобто до початку топового сезону їм вже потрібен догляд.
- Так, я завжди починаю це робити після 8 березня.

- Ще дайте нам пару порад, як висаджувати і вирощувати жоржини?
- Жоржини повинні рости на високому сухому місці, бажано щоб було побільше сонечка. При посадці потрібно дивитися, щоб лишалося не більше 4-х стовбурів, тобто 4-х паростків. При зростанні жоржини необхідно видаляти нижні листки, щоб швидше почалося цвітіння. Це потрібно робити на сантиметрів 50. Справжні садівники першу квітку, вона зазвичай на короткому стеблі, видаляють. Мені її шкода і я залишаю (але як бачимо, рослини дуже красиві й так).

- Як і всі багаторічники, жоржини краще висаджувати на добре освітленому місці, інакше буде як тут. Рослина була посаджена вже з бутонами, але її закрила сильно розросла спірея. У підсумку жоржина розквітла аж на початку вересня.

ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Зберігання врожаю | Додав: Даша (10.11.2014)
Переглядів: 1639 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz