Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Четвер, 25.04.2024, 12:38
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Внесення добрив

Калій в житті рослин
Значення калію в житті рослин дуже велике. Значна частина калію міститься в клітинному соці рослин у формі розчинних солей. Деяка його частина знаходиться на поверхні клітин. Калій дуже рухливий, тому при тривалих дощах або занадто частому поливі він вимивається через лист і це призводить до калійного голодування.
Найбільша концентрація калію в молодих частинах рослин. Він сприяє процесам синтезу, засвоєнню вуглекислоти з повітря, служить кращому засвоєнню фосфору, азоту, заліза.

Зовнішні ознаки калійного голодування. Листя рослин стають темно-зеленими з блакитним і бронзовим відтінком. Краї, починаючи з верхівки, жовтіють, буріють, засихають. Пізніше це відбувається і між жилками. У бобових лист стає навпаки світліше ніж зазвичай. Часто спостерігається вилягання, більше пошкоджують шкідники та хвороби. Найбільш чутливими до нестачі калію є горох, буряк, кукурудза, капуста, картопля. Особливо таке голодування часто спостерігається на торф'яних, піщаних і супіщаних грунтах.

Листя картоплі при калійному голодуванні набувають темно-зеленого кольору. Між жилками з'являються невеликі коричневі плями, які потім зливаються у великі плями буро -червоного або коричневого кольору. Стебло рано чорніє і відмирає, картопля дрібнішає та часто стає грушоподібної форми.

У капусти верх листа жовтіє, відмирає, стає бурим або коричневим. Іноді листя кривляться, головка дрібна, не щільна.

У помідор в першу чергу зморщуються листя. Спочатку на краях з'являється світла окантовка, пізніше лист стає сірим. Краї набувають жовто-зеленого (з бурим до низу) відтіноку. Якщо калію не вистачає довше, то лист стає помаранчевим. Плоди неправильної форми, всередині наявні коричневі смуги.
    

В огірків так само зморщуються листя, стає темно-зеленими з жовтою смугою по краю. Потім він світлішає, окантовка буріє і обсипається, лист скручується вниз. Плід до плодоніжки звужується, а верхівка збільшується.

Листя редису стає темно-зеленими з бурим відтінком по краях.

Цибулеві пір'я набувають сірувато - жовтого або солом'яного кольору. Через деякий час засихають.

У моркви біло - сірий колір нижніх листків, який потім змінюється на бронзовий. Лист закручується, буріє.

У яблунь зазвичай особливо помітні симптоми з другої половини літа. Колір листя жовтувато-зелений, на краях опіки. В подальшому вони скручуються вгору і рано осипаються. Пагони жовтіють, червоніють. Молоді пагони ростуть тонкими, часто засихають. При рясному цвітінні мало плодів. Вони слабо забарвлені, нерівномірно дозрівають, мають поганий смак і не зберігаються. При великій нестачі калію дерево зупиняє ріст і гине.

Не так сильно виражені, але схожі симптоми у вишні, персика, груші, сливи. Основна ознака - опік по краях листя, причому першими хворіють нижні.

У малини калійне голодування спочатку проявляється в появі плям червоно - коричневого кольору (між жилками). Старі листи скручуються, на них видно зони відмирання, лист набуває сірого кольору. Поступово колір стебел змінюється на червоний.

Смородина, аґрус, виноград припиняють ріст. На краях листа червоний опік і вони передчасно опадають.

Дуже ефективним є застосування золи, пташиного посліду, гною. Можна ліквідувати брак калію внесенням мінеральних добрив калійних солей, хлористого калію та інших.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Внесення добрив | Додав: Даша (10.02.2012)
Переглядів: 4287 | Теги: хвороби рослин, добрива, догляд | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz