Шпинат вирощують з давніх-давен, тому що це один із стародавніх овочів. У ньому міститься вітамін А, залізо, білок. Це хороший засіб від цинги та авітамінозу. Не рекомендований при захворюваннях нирок і печінки.
Шпинат однорічна рослина. Насіння проростає при +2- +4 ° С, сходи переносять заморозки до -7 ° С. Оптимальна температура до +20 ° С, при більшому світловому дні та більш високій температурі рослина йде в стебло. Притінення шпинату сприяє збільшенню терміну споживання зелені.
Шпинат має слаборозвинений корінь, тому вимагає при вирощуванні добре обробленого, багатого на органіку грунту. Підвищені його вимоги і до вологості.
Шпинат швидко дозріває, тому його розміщують як попередню або повторну культуру. Добре росте після огірка, ранньої картоплі, моркви, капусти, буряка, редису.
Краще сіяти намоченими на 2 доби насінням. Для постійного одержання зелені сівбу проводять в три терміни: початок квітня, початок серпня, кінець серпня. Сіють на глибину 2 см з відстанню між рядами 20 см. Перше проріджування проводять на відстань 8 см між рослинами, друге-через 15 см.
Азотні добрива при вирощуванні шпинату вносять дуже обережно. Можна підгодувати сульфатом амонію або сечовиною з розрахунку 2 г на 1 кв.м.
При нестачі вологи швидко зацвітає. Тому поливати необхідно часто.
Збір листя проводять, не відриваючи черешок, тобто лист шпинату обламують. З однієї рослини не знімати більше половини листя за один раз.
Шпинат відноситься до овочів з високим накопиченням нітратів. Крім того він у своїх тканинах перетворює нітрати на нітрити, а вони дуже отруйні для людини. Тому, як вже було сказано, добрива вносити в крайньому випадку і тільки маленькими дозами. А краще обійтися без них.
|