Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Субота, 04.05.2024, 07:13
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Вирощування овочів

Вирощування розсади перцю
Вирощування розсади перцю клопітка справа, але при дотриманні певних вимог вийде у будь-якого городника і дачника. Щоб рослини вийшли здоровими необхідно почати з підготовки насіння до сівби. Це додасть при вирощуванні розсади перцю більше стійкості до хвороб. Розчиніть в 100 мл води 1 грам марганцевокислого калію. Замочіть в ньому рослини на 20 хвилин, а потім промийте проточною водою. Просушіть їх, якщо більше не збираєтеся проводити інших заходів з підготовки насіння до сівби. Можна провести обробку стимуляторами росту. А ось пророщувати варто тільки в тому випадку, якщо ви впевнені, що зможете до сходів підтримувати необхідну температуру (+25 ˚ С). Інакше паростки що проклюнулись загинуть.

Підготовка землесуміші для вирощування розсади перцю. Вона повинна бути поживною, легкою за складом. Наприклад, грунт 1 частина, перегній 2, пісок 0,5, торф 0,5 частини, де на 10 кг суміші додати 300 грам попелу (для стійкості до хвороб). Можна використовувати й інші поєднання.

Насіння перцю можна сіяти в ящики або горщики. Бажана глибина тари 5 см. Її заповнюють грунтовою сумішшю, поливають. Оскільки вирощувана розсада перцю на момент висадки у відкритий грунт повинна бути віком близько 60 днів, необхідно провести сівбу в терміни початку березня. Тоді до моменту встановлення тепла вона буде готова. Можна спробувати провести сівбу в кінці березня в теплицю без обігріву, протравленим, але не пророслим насінням скоростиглих сортів. Тоді вони проростуть, коли буде необхідна для цього температура. Але це не скрізь можливо.
    

Перець посіяли. Тепер необхідно підтримувати температуру на рівні +22- +25 ˚ С. Причому посадкові ящики накривають плівкою або склом, для створення режиму вологості. Як тільки почнуть з'являтися сходи, поставте укриття так, щоб з нього не капав конденсат. Можна і прибрати зовсім, а можна і потримати 2-3 тижні. Після сходів ящики з посівами перцю поставити в місце з температурою не вище +16 ˚ С вдень, а вночі близько +10 ˚ С. Через 7 днів температуру підняти до +25 ˚ С, вночі +13 ˚ С. Такі умови не дадуть вирощуваній розсаді перцю перерости і розпеститися тільки при наявності достатнього освітлення. Для підсвічування можна використовувати лампи денного освітлення. Так само регулюємо вологість.

Якщо ми сіяли насіння густо, то проведіть распікірування розсади перцю при відростанні першого справжнього листочка. Рослину можна заглибити до сім'ядольних листків.

При вирощуванні проводиться підживлення розсади перцю розчином пташиного посліду (1:12), коров'яку (1:10) або розчином амофосу 30 грам на 10 літрів води. Підживлення поєднувати з поливом. Поживний розчин змити з листя щоб уникнути опіків. Так само можна іноді поливати слабким розчином марганцівки. Але стежте за тим, щоб грунт не перезволожувався. Це може послужити виникненню у розсади перцю захворювання чорною ніжкою розсади.

Поступово привчайте до сонячних променів, виносячи на вулицю або відкриваючи плівку в сонячні теплі дні. Якщо не очікується ранкових заморозків, то з початку травня можна залишати на вулиці на ніч. У відкритий грунт проводиться висадка загартованої розсади перцю у віці 55 - 70 днів. Зазвичай терміни припадають на другу половину травня. Але якщо передбачити укриття, то це можна зробити трохи раніше. При температурі +13 ˚ С ріст припиняється. А при тривалому зниженні і підвищеної вологості і взагалі рослина може захворіти і загинути. Тому це треба враховувати.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Вирощування овочів | Додав: Даша (02.03.2012)
Переглядів: 8200 | Теги: перець, закритий грунт, вирощування овочів, город в хаті, розсада | Рейтинг: 2.8/4
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz