Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Субота, 27.04.2024, 02:46
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Вирощування овочів

Вирощування любистока, трава, корінь лікарські властивості
Вирощують любисток не тільки для використання трави і кореня при приготуванні їжі, а й для використання його лікарських властивостей. Він дуже популярний в народній медицині для лікування шлункових, нервових, серцевих захворювань, як засіб від головного болю і покращує апетит. Але протипоказаний вагітним і людям з хворими нирками.

Любисток популярна на Україні рослина, навіть має деяку символічність. Йому приписано властивість привороту. Так само вирощували у дворах на щастя. А загалом це багаторічник (на відміну від дворічної селери) з великим коренем і потужною трав'янистою частиною. На стеблах висотою до 1,5 метрів розташовано темно - зелене, злегка блискуче листя. Якщо до нього доторкнутися, то можна відчути прохолоду. Зелень за ароматом нагадує селеру, але більш насиченого запаху. А ось корінь любистку має смак трохи гіркуватий і слабкий запах лимона.
Насіння любистку зібрані в парасольки, підняті над розеткою трави. Цвіте в середині літа. І так само застосовуюється нарівні з іншими частинами рослини.
 
    

Коріння викопують тільки на 3 - 4 рік вирощування любистока восени або навесні. Ріжуть для сушки на частини, попередньо промивши. Потім їх можна розмолоти в порошок. До цього використовують надземну частину. Її так само можна заготовляти під час цвітіння, просушуючи в затінку. Поєднується як приправа з різними видами м'яса, з рибою, овочами і яйцями. Зі свіжих коренів варять варення або готують цукати.

Можна розмножувати посівом насіння, поділом куща, пагонами. До умов зростання невибагливий. Але оскільки любисток вирощують на одному місці до 7-ми років, то підготуйте грядку з осені заправивши органікою, компостом. Перед збором зелені не застосовуйте добрива. Підгодуйте тільки після. А от навесні можна вносити мінеральні добрива нітрофос, амофос, сечовину по 200 грам на 10 кв.м., а також перегній. Поливати для гарного росту потрібно регулярно, з наступним розпушуванням грунту.

Трав'яна частина любистку розлога, тому витримуйте відстань між рослинами при посадці до 70 см. Можна посіяти насіння на розсаду, а вже потім висадити на постійне місце. Він холодостійкий, рано дає зелень, а цвісти починає на другий рік. Добре сходить при посіві під зиму (якщо не буде відлиг взимку) або ранньою весною. Найкращою температурою для розвитку вважається на рівні + 12 - + 15 ˚ С.

Цей житель вашого городу зможе різноманітити страви вашого столу пікантним ароматом.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Вирощування овочів | Додав: Даша (04.06.2012)
Переглядів: 2291 | Теги: лікарські рослини, пряні культури, малопоширені рослини, вирощування овочів | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz