Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Неділя, 22.12.2024, 04:07
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Вирощування овочів

Вирощування цвітної капусти - основи агротехніки, догляд
Цвітна капуста при вирощуванні (з усіх видів капусти) найбільш вимоглива до умов зовнішнього середовища. Температурний режим має дуже велике значення для її росту. Але капуста цвітна користується великим попитом, оскільки містить велику кількість сухих речовин і білків.
 
Ця холодостійка культура, переносить заморозки до -3 ° С, а озимі сорти до -5 ° С. Для розвитку найкраща температура +15- +18 ° С. При температурі вище +25 ° С розвиток головки цвітної капусти затримується. Тому краще цю рослину використовувати для весняного й осіннього вирощування. Кращі ґрунти некислі, родючі з високим вмістом гумусу, добре утримують вологу.
 
Щоб головки цвітної капусти не жовтіли і мали хороший смак, їх необхідно притінити. Для цього, коли головка капусти досягне 5 - 7 см, необхідно надломити кілька листів і прикрити її ними, або просто зв'язати кілька листів над голівкою. Ось такий агротехнічний прийом.
 
Попередники і проміжні культури при вирощуванні цвітної капусти такі ж як у капусти білоголової. Можна розмістити після раннього огірка, цибулі, бобових, картоплі ранньої як другу культуру. Або при ранній посадці розмітити після її збирання скоростиглі овочі - моркву, буряк, зелень, огірки.
 
    
 
Можна поєднувати посадку капусти білокачанної та цвітної. Листя білокачанної капусти будуть прикривати грунт і створювати більш сприятливі умови для вирощування цвітної капусти.

При ранньовесняній посадці відстань між рядами 40 - 50 см, а в ряді між рослинами 40 - 60 см. Пізні сорти садити за схемою 50 * 50 см, 60 * 60 см. При поєднанні з білокачанною капустою використовують схему 70 * 70.

Агротехніка внесення добрив враховує те, що цвітна капуста на перших стадіях росту вимоглива до азоту, а під час формування качанів - до калію і фосфору. У фазі розетки і при масовому зав'язуванні головок найбільш вимоглива до підживлення.
 
При вирощуванні цвітну капусту поливають до 6 разів по 20 літрів на кв.м. Обов'язковий полив при формуванні головок або за 2 - 3 тижні до їх дозрівання. У спеку головки необхідно періодично обприскувати водою.
 
Рослини з недорозвиненими головками до настання морозів висмикнути з корінням, посадити для дозрівання парник. При температурі +11 ° С на дорощування піде до 20 днів.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Вирощування овочів | Додав: Даша (25.03.2012)
Переглядів: 2896 | Теги: капуста, вирощування овочів | Рейтинг: 3.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz