Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
П`ятниця, 26.04.2024, 05:30
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Вирощування овочів

Вирощування цибулі на зелень в домашніх умовах - город в хаті на підвіконні
Вирощування цибулі на зелень в домашніх умовах доступно кожному, тому що ця рослина одне із самих невибагливих овочів для городу в хаті. Вигонку цибулі ріпчастої на зелене перо в квартирі можна вести цілий рік, використовуючи площу балкона, взимку - підвіконня, а так само різні полиці, столики і т.д.

Ємність для городу в хаті, в квартирі, на підвіконні готова, земляною сумішшю наповнена. Краще якщо це буде плоский ящик, не глибокий. На дно насипати дренаж, потім шар землі 5 см. Місце вирощування визначено. Тепер потрібно підібрати цибулини , можна дрібні, але не хворі, не підморожені. Краще зупинитися на сортах у яких декілька зачатків, їх ще в народі називають сімейними (Ростовський ріпчаста, Кубановскій, Союз, Спаський, шалот покращений ..) розміром 3 - 4 см. При вигонці цибулі в осіннє - зимовий період можуть спостерігатися недружні відростання листя. Тому краще цибулини прогріти в воді при 40 ˚ С, а верхню частину обрізати або розрізати навхрест.

А от якщо ви не впевнені в якості матеріалу, боїтеся занести з вулиці хворобу або шкідників, то проведіть передпосадкову обробку цибулі перед вигонкою. Для цього добу витримати цибулини в теплому розчині марганцівки, температура 30 - 35 ˚ С. Я так роблю і при висадці цибулі на город. Приготуйте ємність з теплою водою з марганцівкою, засипте в неї цибулю, накрийте та закутайте. Можна періодично підливати теплу воду, щоб підтримати потрібну температуру.

На 1 кв.м. можна висадити близько 11 кг ріпчастої цибулі. Землю полити, потім розкласти цибулю для вигонки на зелене пір’я, з відстанню 1 см один від одного (мостовий спосіб). Злегка придавлюємо й підсипаємо ще сантиметра два землі. Добре полити.

Але не потрібно ставити відразу цибулю в хатній город на підвіконні або в інше світле місце в квартирі. Нехай тиждень ваш цибульний город постоїть в темному та прохолодному місці в будинку. Завдяки такому прийому коріння підуть у ріст, рослина добре приживеться.

Коріння відросло, пора на сонечко та в тепло. У домашніх умовах неважко підтримати температуру, необхідну для вирощування (вигонки) цибулі на зелень (мостовим способом). Вона повинна бути не вище 20-25 ˚ С, тому що при більш високих показниках перо буде тонким і блідим. А таке місце в наших не дуже теплих квартирах вам буде знайти не важко.

Ось про полив існують різні думки. Одні городники рекомендують цибулю при вигонці на зелене перо поливати теплою водою (25 ˚С), інші радять брати воду прохолодну (15 -17 ˚С). Я просто поливаю водою кімнатної температури. Але цього року хочу провести досвід, поливати різної водою. Можете і ви провести такий експеримент. Але в першу чергу все ж просто потрібно систематично поливати, так як запас землі в цьому домашньому городі не великий, значить і вологи там не багато, а ось коріння предостатньо. 

    

Зазвичай посадковий матеріал цибулі через 2 - 4 зрізання зелені міняють. Тому посадіть один ящик, а потім приблизно через місяць (коли почнете зрізати перший) інший. Так у вас буде конвеєр вітамінної продукції в квартирі, в будинку.

При вирощуванні цибулі в домашніх умовах (мостовим способом) необхідно провести одну підгодівлю. Береться повне мінеральне добриво або суміш на 10 літрів води 30 грам суперфосфату, хлористого калію 10 грам, 15 аміачної селітри. Робити це потрібно тоді, коли зелень буде близько 4 см. Але все ж краще підкормити готовою витяжкою з органіки, наприклад, Гумісолом.

При вигонці цибулі на зелень використовують і метод гідропоніки. У домашніх умовах це можуть бути просто банки або інші ємності з водою. Але зверніть увагу на те, що при вигонці на зелень в воді повинне бути тільки коріння рослини, а не цибулина. Інакше вона буде гнити, та й у кімнаті, квартирі буде стояти цибульний запах. Тому, щоб спочатку наросли коріння, вирощування цибулі на зелень у воді теж починаємо з темного місця. Наливаємо воду так, щоб вона доходила тільки до дінця. У воду додається комплексне мінеральне добриво (1 столова ложка без гірки на літр).

Садівники - городники при створенні городу в будинку використовують крім ріпчастої цибулі цибулю батун, слизун, шніт. Але якщо їх викопати, посадити й відправити в тепло, то зелень вийде тонка, квола. Спочатку рослини потрібно підморозити, потім занести в прохолодне темне місце. А тільки взимку приступити до вигонки цих видів цибулі. Зелене пір'я з них буде відмінне, за умови обрізки старого листя на висоті 2-3 см від грунту. Робити це потрібно для того, щоб воно не заважало рости новому пір’ю.

Таким нехитрим способом при вирощуванні цибулі на зелень в домашніх умовах ви отримаєте вітамінну продукцію з вмістом каротину, великою кількістю вітаміну С. А ваш город на підвіконні буде радувати не тільки погляд.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Вирощування овочів | Додав: Даша (23.12.2011)
Переглядів: 7407 | Теги: цибуля, вирощування овочів, закритий грунт, город в хаті | Рейтинг: 4.3/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz