Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Середа, 04.12.2024, 22:02
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Вирощування овочів

Розмарин, вирощування вдома, з насіння, догляд
Про вирощування розмарину вдома в нашій місцевості мало хто замислюється, а вже тим більше про розмноження з насіння. Догляду він вимагає як - ніяк особливого. А ось використовувати корисні властивості, кидати в страви ми не проти. Вам не хочеться возитися з розмноженням. Зараз з цим простіше, на ринку вам запропонують вибір саджанців, причому в горщиках. А що робити з ним далі.

Розмарин, вирощування вдома, з насіння, доглядЯкщо ви вирішили виростити вдома розмарин, то запам'ятайте - це вічнозелений чагарник, не хвойний, просто його листочки формою нагадують голочки. На території СНД він в природних умовах живе в Криму і на Кавказі. Батьківщина - Середземномор'я. Рослину можна назвати лише умовно морозостійкою, тобто до -7 ˚ С переносить, але ... Але все ж більше відносимо до теплолюбних. Тому ідеально підходить для контейнерного садівництва. Значить або ми його вирощуємо в контейнері і ховаємо на зиму від морозів, або перед заморозками (навіть раніше, щоб не було різкого коливання температури) обережно викопуємо і відправляємо до тепла рости в будь-яку підходящу ємність, звичайно краще квітковий горщик. Ставимо в прохолодному світлому приміщенні (не опалювана теплиця або приміщення де температура 0 ˚ С - +2 ˚ С) або на крайній випадок у підвал. Періодично злегка зволожуйте землю, щоб грудка не пересохла.

Взагалі на одному місці може рости до 15-ти років. Але все таки примхливий у догляді. Якщо клімат дозволяє не ховати на зиму (в теплих районах), то просто прикрийте хоча б старими ганчірками, соломою, або побудуйте щось типу будиночка-короба і наповніть тирсою. Там де вирощують розмарин у відкритому грунті (при короткочасних заморозках), при догляді застосовують взимку укриття із снігу. Під його шубою рослина відмінно зимує і харчується талою водою.
При різкій зміні температури кущ може скинути листя і оголитися.
Щоб кущ з роками не оголявся, частіше підрізайте крону.

Для вирощування підбирайте місце сонячне, хоча може рости в деякій тіні. Часто розміщують з південної сторони будівель. Грунт повинн бути не глинистий, добре дренований. А ось частих поливів не виносить. Підтримують висоту куща близько 60 см шляхом обрізки кінців після цвітіння або під час, приблизно період липень - серпень (хоча може виростати і до 1,5 метра). Якщо ви помітили взимку, що деякі пагони пропали, то не хвилюйтеся, вони відростуть. Рослина адже теж вимагає оновлення.

Розмножують розмарин при вирощуванні вдома через поділ куща, насінням, зеленими (напівздеревянілими) живцями, відводками.
Один з найпростіших способів розмноження такий. Навесні при посадці злегка нахиліть кущ. Від кореня гілочки будуть йти в землі, а от верхівки направте вгору. Кожна гілочка обросте корінням. Виходять своєрідні відводки, які можна буде розсадити.

У червні - липні треба нарізати черешки довжиною близько 8 см. Висадити на глибину 2-3 см в суміш з родючого грунту з піском (зверху шар піску), попередньо обрізавши нижнє листя.
Для вкорінення накрити зверху плівкою, підтримувати вологість. Хоча місце підбираємо сонячне, але прикриваємо від прямих променів. При температурі +20 ˚ С коріння відросте за місяць. До зими рослини підростуть. Необхідно заховати посадочні ящики з розсадою на зиму в приміщення і тримати при температурі 0 - +2 ˚ С. У Криму зимує у відкритому грунті.

Насіння розмарину добре проростають. Після отримання сходів потрібно їх розпікувати спочатку в ящики, потім в горщики. При дорощуванні в грунті висадити на відстані 50 см на 50 см. Грунт для горщиків готувати з суміші листяної землі до дернової у відношенні 1:3. Для утримання ваги не робіть її занадто легкою.

А про корисні властивості розмарину, приготуванні туалетної води для протирання обличчя, лікування хвороб читайте далі по посиланню в окремій статті.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Вирощування овочів | Додав: Даша (21.12.2012)
Переглядів: 8315 | Теги: малопоширені рослини, пряні культури, вирощування овочів | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz