Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
П`ятниця, 03.05.2024, 22:20
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Вирощування овочів

Поради городникам (початківцям) - вирощування розсади
Городники радять початківцям вирощувати розсаду вже з січня - лютого. Це дасть можливість отримання дуже ранній вітамінної продукції.

У багатьох країнах на зелень розсадою вирощують навіть такі ранні овочі як морква, цибуля - порей, петрушка, салат, селера. Городники радять сіяти їх загущеним способом - в горщику до 10 рослин. Потім так купкою садити в грунт по 11 горщиків на 1 кв.метр. Тобто рослини не розсаджують, не проріджують. Висадка в 4 ряди шаховим порядком - 3 в ряду, 2 рослини в наступному ряду, знову 3, останній 2. Але це тільки для отримання зелені. А вона буде мати ніжний смак при такому способі посадки.

За 6 - 8 годин до вибірки розсади з місця вирощування полийте її водою. Це допоможе зберегти корінці та поліпшить приживлюваність.
Порада городникам - початківцям - вибрану з грунту розсаду висаджувати відразу. Але якщо вам її потрібно перевозити, то не допускайте потрапляння прямих сонячних променів. Коріння збризніть водою, обмотайте мокрими ганчірками. Це послужить для кращого збереження рослин.
    

Розсаду цибулі, перцю, баклажанів, селери, огірків висаджуйте на ту ж глибину, на якій вона росла. А от томати можна заглибити. Особливо якщо їх розсада вже переросла. Вони утворюють додаткові корені.
Огірки, кабачки, баштанні культури погано переносять пересадження, якщо пошкодиться земляна грудка. Вони погано приживаються та часто гинуть. Тому їх вирощують в горщиках або касетах.

Сіянці пікірують у фазі першого листа (інколи 2-3) або при розгорнутих сім'ядолях. Зазвичай пікірують капусту, помідори, перець, баклажани, селеру.

Після висадки розсади на город радять її полити, а потім замульчувати землю перегноєм, компостом або хоча б сухим грунтом.

Якщо ви зібралися підв'язувати розсаду, то кілочки ставте з боку пануючих вітрів.

Щоб відлякати капустяну муху, починаючим городникам можна порадити коріння розсади припудрити перед посадкою порошком тютюну. Від дротяників присипте попелом. Іноді поливають лунки розчином марганцівки з розрахунку 6 грам на 10 літрів води.

Якщо вам потрібно розпікірувати розсаду, а індивідуальної тари не вистачає, то застеліть ящики плівкою. Насипте шар грунту 7 см. Після того як розсада підросте, і прийде пора висаджувати на город, її легко можна вийняти витягнувши плівку разом з рослинами. Розсаду акуратно відокремити з грудкою землі. При цьому добре зберігаються корінці, вона швидше приживається. Так само можна робити і в теплиці, парнику - прямо на грунт стелити плівку та насипати землю. Але цей спосіб не підійде при грунтовому підігріві. Плівка знизу не пропустить тепло.

Порада починаючим городникам - поливайте розсаду теплою водою, причому грунт повинен зволожитись на всю глибину розташування коренів.

Якщо взимку при коротких днях розсаду не підсвічувати лампами, краще люмінесцентними, то вона витягнеться.

Для загартовування розсаду за 10днів до висадки починають обмежувати в поливі. Рами на парниках тепер відкривають не тільки для провітрювання з півночі, але і з півдня, щоб привчити рослина до прямих сонячних променів. Якщо немає морозів і погода досить тепла, то двері не закривають навіть на ніч. Початківцям городникам радять при вирощуванні розсади в кімнаті спочатку поставити її на південні вікна, привчаючи до прямих сонячних променів, а потім при сприятливих температурах виносити на вулицю або на балкон. Тільки захищати від сильного вітру. Температура оптимальна для рослин - помідори +18 - +20 ˚ С, капуста +12 ˚ С, огірки +22 ˚ С, баклажани, перець, баштан + 22 - +25 ˚ С.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Вирощування овочів | Додав: Даша (15.02.2012)
Переглядів: 3978 | Теги: вирощування овочів, закритий грунт, город в хаті, розсада | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz