Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
П`ятниця, 26.04.2024, 15:36
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Вирощування овочів

Меліса лікарська (лимонна) вирощування, використання трави
Меліса лікарська це багаторічна рослина, яку повсюди вирощують в домашніх умовах поділом або насінням. Ще називають мелісою лимонною або лимонною м'ятою. Це пояснюється її специфічним ароматом. Ефірні масла, що містяться в рослині, наділяють її лікарськими властивостями, а також застосовуються в парфумерії. Вживається для поліпшення діяльності серця, шлунково-кишкового тракту, при захворюваннях жіночої системи. Заспокоює біль в суглобах і допомагає при болях у голові. Так само з неї готують чай, ароматизують квас і компот. Зелень, сушена і свіжа, поєднується з салатами овочевими та м'ясними, надає тонкий аромат грибним стравам, овочевим супам. Свіжу мелісу використовують при солінні помідорів і огірків.

Меліса лікарська (лимонна) досягає висоти до 120 см. При вирощуванні до грунту вимоглива, тому що має добре розгалужене сильне кореневище. Підземні пагони швидко розростаються, утворюючи щільний і густий кущ. Стебло покрите м'якими волосками. Квітки рожево - білі зібрані в пазухах верхнього листя. Цвіте у другій половині літа. Рослина є прекрасним медоносом. Крім того своїм ароматом привертає в сад і на город корисних комах і бджіл, які будуть запилювати рослини. Може поширюватися самосівом і засмічувати ділянку. Тому щоб цього уникнути, зрізайте верхівки стебел після цвітіння. До речі від цього наросте нова зелень.
 
    

Меліса лікарська розмножується насінням, поділом кореневища, поділом куща, живцями. Посів проводять ранньою весною в парник, а потім висаджують розсаду. Але іноді в домашніх умовах дуже добре сходить самосівом, якщо взимку немає відлиг. А ось для розподілу використовуються трирічні рослини. У кожній чатині повинно бути 3 - 5 бруньок.

Мелісу лікарську вирощують або поодиноко, або рядами. У ряду відстань має бути близько 25 см, а між рядами 40 - 50 см. Оскільки це багаторічна рослина, то підготуйте добре грядку, внесіть компост, перегній, комплексні мінеральні добрива. Підтримуйте грунт в рихлому стані. Ранньою весною підгодуєте 200 грамами азотного добрива на 10 кв.м. Видаляйте бур'яни. Після зрізання зелені на сушку можна провести підгодівлю зеленим добривом.

Сировину заготовляють під час цвітіння, зрізуючи верхівки пагонів і листя. Сушити в домашніх умовах при температурі +35 ˚ С в добре провітрюваному приміщенні.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Вирощування овочів | Додав: Даша (17.07.2012)
Переглядів: 4550 | Теги: лікарські рослини, пряні культури, малопоширені рослини, вирощування овочів | Рейтинг: 1.5/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz