Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Субота, 27.04.2024, 02:39
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Вирощування овочів

Кукурудза (маїс) вирощування - загальні відомості агротехніки
Кукурудза (маїс) займає третє місце серед зернових культур. Її використовують в їжу, як лікарську рослину та на корм тваринам. «Кукурудзяне волосся» вважається відмінним сечогінним засобом.

Кукурудза однорічна трав'яниста рослина, може сягати 3 метрів в довжину. Має товсте стебло, потужну кореневу систему. Висівати починають тоді, коли прогріється ґрунт на глибині 10 см до 12 ° С. Пошкоджується морозами. Тому для отримання ранньої продукції вирощують кукурудзу (маїс) розсадним способом або накривають плівкою. Маїс світлолюбна рослина, не терпить затінення. На важкому ґрунті уповільнює своє зростання. Вирощують кукурудзу і на неполивних полях, але в домашніх умовах, при хорошому окультуренні, високій агротехніці, поливі швидше формує качани, які мають кращий смак.

На присадибних ділянках часто при вирощуванні кукурудзу розміщують поза сівозміною, як додаткову культуру. Вона може служити кулісами на посівах кабачків, огірків та інших культур. Мені траплялися відомості про те, що сусідство кукурудзи і кабачка не дуже добре. Але я такого не помічала. При гарному догляді ростуть чудово обидві культури. Головне враховувати напрям тіні, не розміщувати занадто близько. Я сію кукурудзу як другу культуру після збирання ранньої зелені, редиски. У цьому році спочатку посіяла горох, щоб потім скосити на мульчу, а трохи пізніше висіяла кукурудзу. Мала гарній врожай.
    

Терміни посіву кукурудзи розтягнуті від настання постійного тепла до середини літа. Посів маїсу краще проводити в декілька строків з інтервалом в 15 днів. Тоді ви будете мати постійно на своєму столі запашні качани. Як уже я говорила, можна посіяти раніше під плівку або в стаканчики. Обов'язково приділити увагу підбору сортів. Якщо ви хочете отримати ранню продукцію, то не варто під плівку сіяти середньо- або пізньостиглі сорти. Це не має сенсу. Висівають кукурудзу на глибину 5 - 7см, рядами через 60 - 70 см, з відстанню між рослинами 30 см. Можна сіяти до початку липня, у більш теплих районах до середини літа.

Розсада кукурудзи (якщо вирощувати без укриття) висаджується після можливості поворотних заморозків.
Люди старшого покоління пам'ятають такий метод агротехніки як квадратно-гніздовий. При такому посіві роблять луночки на відстані 40 * 40 і в кожну кидають по парі насіння. Потім залишають найкращі рослини.

Якщо кукурудза вирощується не в кулісах, то можна навесні удобрити землю перегноєм 7 кг, суперфосфатом 40 г, калійним добривом 40 г з розрахунку на 1 м.кв. Азотом не зловживати, оскільки це призведе до великого наростання зеленої маси. Можна трохи підгодувати комплексним добривом в фазах росту третього, шостого листа та перед цвітінням. Ось такі агротехнічні заходи.

Внесення добрив зазвичай поєднують з поливом. У посушливих районах або при жаркій погоді полив проводять щотижня. Це дає можливість отримати відмінний урожай кукурудзи.

Якщо у вас кукурудза вирощується як кулісні культура, то краще проводити штучне запилення. Зірваною верхівкою ( пилок розташований на верху стовбура) потрусити над квітучими качанами. Так само обривайте бічні пасинки. Їх зростання затримує утворення врожаю, виснажує рослину. Це робити, якщо ваша кукурудза не призначена для корму тваринам.

Зі спеціальних сортів можна в домашніх умовах готувати поп - корн (повітряну кукурудзу) і ласувати всю зиму.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Вирощування овочів | Додав: Даша (21.12.2011)
Переглядів: 2863 | Теги: вирощування овочів, догляд | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz