Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Четвер, 25.04.2024, 06:49
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Вирощування овочів

Як виростити базилік, посадка, корисні властивості
Як виростити базилік? Ми задаємося цим питанням, коли хочемо посадити його у себе на ділянці, щоб використовувати корисні властивості при вживанні в їжу, а може навіть просто для краси. Адже ця рослина має не тільки зелене листя. Дуже декоративно виглядає бордово - фіолетове листя сорту «Опал».

Інші назви базиліка - райхон, волошка запашна, рейган.

Базилік вирощують в першу чергу за наявність сильного та приємного аромату, який зберігається і після висушування. Це однорічна рослина, висотою від 20 до 70 см. Утворює дуже розгалужене стебло. Наприклад, сорт Юнга при висоті 20 см може досягати в ширину діаметра до 70 см. Лист довгастий або яйцеподібний. Квітки рожеві або білі зібрані в довгі кісті. Цвіте майже все літо. Кущ може досягати ваги 300 грам.
 
    

Базилік прийшов до нас як лікарська рослина і як пряність. І що цікаво, різні сорти мають різні відтінки аромату. Це може бути анісовий, лимонний і навіть перцевий запах. Тому він так активно використовується в консервуванні і просто в приготуванні їжі - соусів і паштетів, фаршу та риби, спагетті й піци. В Азії додають в чай ​​та інші напої. Правда з картопляними салатами він не поєднується. А так все залежить часто від польоту вашої фантазії і смакових пристрастей. Так само застосовується в народній медицині від головного болю, як спазмолітичний засіб. Рекомендований при хворобах сечовивідної системи та застудах.

Базилік однорічна рослина. Вимоги при вирощуванні до температури такі ж як у наших постійних жителів грядок - у помідора і перців. Тобто тільки на півдні сіють у відкритий грунт. А взагалі часто спочатку проводять посів на розсаду (кінець березня - початок квітня), а вже потім проводять посадку у відкритий грунт десь з початку травня (для півночі трохи пізніше).

Схема посадки базиліка. Ряди розміщують через 30 - 40 см. а рослини через 15 -20 см. При посіві насіння загортають на глибину 1,5 см. Грунт любить не щільний, родючий. Вимогливий до світла і вологи. На початку росту можна провести підгодівлю комплексним добривом. А все ж краще застосовувати рідке зелене добриво. Воно є найкращим для зелених і пряних культур. Відмінно росте в горщиках, підходить для балконів і підвіконь. У тіні дає менше зелені і не такий ароматний.

При вирощуванні базиліка на зріз і сушку зверніть увагу, що заготівля проводиться під час цвітіння. Погода повинна бути сонячної і сухою. Забирають всю зелену частину без низу пагонів. Це приблизно на висоті не нижче 10 см від грунту. Сушити під навісом, у тіні. Для отримання масла базилік переганяють свіжим. Зберігати в герметичній посуді. Часто для домашнього споживання зелень базиліка засолюють. Так аромат буде сильнішим.

Базилік має ще одну відмінну властивість, яка говорить про необхідність вирощувати його на своєму городі. Він може стимулювати зростання рослин, що знаходяться поруч з ним, виділяючи біологічно активні речовини, відлякувати мух і кліщів.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Вирощування овочів | Додав: Даша (25.05.2012)
Переглядів: 5705 | Теги: вирощування овочів, пряні культури | Рейтинг: 1.2/4
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz