Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Неділя, 22.12.2024, 04:37
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Вирощування овочів

Догляд за капустою влітку, поливаємо, удобрюємо, обприскуємо
Догляд за капустою влітку дуже важливий. Висаджена розсада прижилась, але це тільки половина справи. Ще попереду літо з поливами, внесенням добрив, обприскуваннями проти шкідників. І від усіх наших дій залежить, чи буде отриманий урожай, якої якості. Адже виростуть маленькі, з тріщинами, не здатні зберігатися взимку качани.

Підживлення, як частина догляду. Спочатку зростання капусті необхідні азотні добрива, фосфор і калій - під час формування качанів. Спочатку дають два підживлення аміачною селітрою (сечовиною) 6 -10 грам на кв.метр. А ось якщо дати азоту в надлишку влітку, то качани взимку при зберіганні загниють. Потім використовують сульфат калію, суперфосфат, інші калійні добрива 30 - 40 грам на відро води. Це оберігає від мокрих гнилей при зберіганні, підвищує лежкість.
     догляд за капустою
 
Капусту не виростити без поливів. Ця рослина любить вологу. Правда є одне але. При осінніх затяжних дощах капуста часто розтріскується. Це відбувається тому, що ваші рослини не привчені до регулярних рясних поливів. А саме такі овочу і потрібні. Усього за сезон пізнім сортам буде потрібно до 10-ти (в засуху і при постійній жарі до 12), а раннім до 7 - 8-ми поливів. Причому на 1 кв.м. необхідно від 40 до 60 літрів води давати кожного разу.
Так само надмірне заливання або поливи з великими перервами, сприяють розтріскуванню молодих головок. Підживлення поєднують із поливами.

Як доглядаємо перед збиранням врожаю - не поливати майже за місяць до зрізання. Уникаючи зайвої вологи в цей період, ми покращуємо лежкість.

Як же боротися з шкідниками на капусті. У першу чергу залучайте природних ворогів капустяних шкідників. Для цього посійте поруч кріп, можна так само висадити кілька коренеплодів моркви. Їх цвітіння приверне ентомофагів.

Капустяну муху можна відлякувати шляхом розкладання змішаного з піском нафталіну або інших сильно пахнучих речовин, здатних відлякувати шкідників. Блішки ловляться на клейові прапорці, також можна від них накрити посадки (якщо вони невеликі) нетканим покривним матеріалом. Переглядайте рослини на наявність яйцекладок білявки, інших метеликів. Але це на маленьких територіях і при наявності вільного часу. Інакше доведеться вдатися до використання хімічних засобів - інсектицидів або відварів з рослинних препаратів, призначених для боротьби зі шкідниками.
До зав'язування качанів і протягом літа вести боротьбу з мухами, біланами, міллю, вогнівками, попелицями, жуками - листоїдами. У спекотні роки вони можуть давати по кілька поколінь.

При виявленні хворих рослин краще їх вирвати і знищити. Проводьте профілактичні огляди на фомоз, кілу, несправжню борошнисту росу та інших. Дотримання агротехніки, вирощування сильних рослин робить стійкою капусту до виникнення хвороб.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Вирощування овочів | Додав: Даша (03.08.2012)
Переглядів: 7512 | Теги: капуста, полив, добрива, догляд | Рейтинг: 1.5/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz