Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Неділя, 22.12.2024, 04:13
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Вирощування овочів

Цибуля - слизун, посадка, вирощування - основи агротехніки
Цибуля - слизун (поникнула, мангир) вирощується заради ніжних, соковитих листків злегка гострого смаку. Запах пір'я подібний часниковому. Плоскі і товсті пір'я можуть досягати довжини 40 см і ширини 3 см. На відміну від інших видів цибулі довго не грубіють і йдуть на споживання з весни до осені. На Алтаї росте на гірських схилах і луках. І все завдяки тому, що корінь може проникати на глибину до 80 см. Назву таку отримала через великий вміст слизу.

Рослина цибулі - слизуна морозостійка, віддає перевагу пухкому, удобреному грунту, тому що зростає на одному місці до 5-ти років. Вдається на торф'яних чорноземах, суглинках з високим рівнем родючості. Що досягається внесенням з осені перед закладанням посадки 4 кг на кв. органіки. При її відсутності використовують комплексні мінеральні добрива з розрахунку до 60 г / кв.м.

Як і інші цибулинні посадку цибулі - слизуна здійснюють після таких попередників як капуста, картопля, томати, огірки. Але тому що є необхідність в хорошій підготовці ділянки, краще підбирати місце там, де рано приберуться овочі, тобто після ранніх культур. Тоді можна буде посадити і перекопати на зиму сидерати, культури, які і стануть органічним добривом при відсутності гною.
На кислих та важких ґрунтах вирощування цибулі - слизуна невдале. До освітлення не вимоглива, в природі росте і на затінених ділянках. Тому добре підходить для закритого грунту, приміщень.

Посів цибулі - слизун на вирощування зелені проводять з початку квітня. Глибина загортання насіння 1 см, відстань між рядами 25 см, між рослинами 20 см. Якщо розмножують шляхом поділу, то терміни припадуть на травень або серпень. Міжряддя роблять трохи ширше, до 40 см.
Для отримання конвеєра зеленого пір’я з молодих рослин висів насіння проводять з квітня по серпень.
Якщо накрити плівкою старі посадки, то урожай буде отримано на 15 днів раніше. Також приріст пера йде швидше, ніж у батуна. Щоб використовувати для вигонки цибулі у закритому ґрунті, на вирощування беруть посадковий матеріал слизуна (поникнлого, мангиру) з 2-3-х літніх посадок. Терміни відправки в опалювану теплицю листопад, грудень. Отримати вітамінну зелень можна до новорічних свят, якщо враховувати що на наростання пера піде до 30-ти днів.

    

Можна проводити підживлення тільки на початку вегетації, щоб не накопичувалися нітрати. Використовують для цієї мети 30 г / кв.м. грядки комплексного мінерального добрива або добре розведену гнойову рідину. Якщо грунт був до посадки добре підготовлений, то краще просто восени підсипати в міжряддя компосту, трохи перегною. А під час активного росту не удобрювати.

Як і всі види цибулі потребує поливу, особливо в посушливі роки. Цибулю - слизун (поникнули, мангир) краще поливати після кожного зрізу пера. На 1 кв. метр грядки дають до 20 літрів води, поливають за сезон до 4-х разів.

Зріз пера за літо проводять до 3 - 4 раз, коли довжина буде близько 30 см. можна зберігати в холодному місці до тижня. Квіткові стрілки дає пізніше цибулі - батуна, тому й пір'я можна з нього збирати довше. Хороша доросла грядка дає більше 20 кг зелені з 1 кв.м.

Може накопичувати нітрати, тому не використовувати азотні добрива.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Вирощування овочів | Додав: Даша (19.04.2012)
Переглядів: 2375 | Теги: вирощування овочів, цибуля, малопоширені рослини, розмноження рослин | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz