Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Вівторок, 23.04.2024, 13:40
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Вирощування овочів

Цибуля - шніт (різанець), вирощування - основи агротехніки
Цибуля - шніт (різанець, скорода) не тільки вирощується на городах, але зустрічається і в дикому вигляді на території Японії, Прибалтики, Центральної Азії. Цінується завдяки тому, що дуже рано відростає навесні і дає вітамінну продукцію, так необхідну в цей час. На сильно розгалужених кущах наростають ніжні, соковиті, тонкі листя довжиною близько 30 - 40 см. На відміну від батуна цибуля - шніт дуже розгалужена і на третьому році розвитку може мати 80 відгалужень. Утворює густі зарості, які глушать бур'яни.
Особливість цієї рослини в тому, що листя не мають специфічного для цибулі смаку, запаху. Відмінно підходить для дітей, адже не має гіркоти. Добре зміцнює ясна і сприяє лікуванню пародонтозу.

Цибуля - шніт (різанець, скорода) більш морозостійка, ніж цибуля - батун, тому так само відмінно зимує у відкритому ґрунті. Рослина багаторічна, на другий рік дає квіткові стрілки. На одному місці росте до 5 років.

Цибуля - шніт краще вдається при вирощуванні на родючих, піщано-суглинистих ґрунтах. Бажано вологих. Восени при підготовці грядок під посів вносять компост з розрахунку 10 кг / кв.м.

Попередні культури такі ж як і для інших видів цибулі, наприклад батуна. Розміщувати після картоплі, капусти, томатів, огірків.

Насіння цибулі - шніт перед посівом замочити на добу і тримати при кімнатній температурі. Це послужить прискоренню проростання. Посів проводять рано навесні відразу після сходу снігу з квітня місяця і продовжують до червня через кожні 20 днів. Відстань між вирощуваними рослинами після проріджування 20 см, між рядами 25-30 см. Глибина до 2 см.
Так само можна кущі ділити для розмноження. Цибулю - шніт розсаджують в квітні - травні або червні - серпні. Причому в одне гніздо садити 4 несправжніх цибулини.

Як і всі зелені культури удобрювати необхідно задовго до збору врожаю. Під шніт (різанець, скорода) вносять 20 грам на кв. м. калійної солі, 40 грам суперфосфату, 10 г сечовини, але тільки з другого року зростання. Можна дати просто 50 грам комплексного мінерального добрива на кв.метр площі грядки.
 
    

Поливати посадки цибулі - шніт при вирощуванні необхідно часто. Давати по 15 літрів на квадратний метр. Поливати і після кожної зрізання зеленого пера. При нестачі вологи харчова цінність зменшується, а листя стає грубим.

Листя зрізують часто, приблизно через кожні 10 днів. А от якщо накрити посадку плівкою, то навесні отримати вітамінну продукцію можна буде раніше на півмісяця. Взимку отримують зелень шляхом вигонки в кімнатних умовах або в тепличних. Так само можна зберігати викопані гнізда в підвалах і ранньою весною проводити висадку під плівку. При такому вирощуванні буде можливість раніше почати зрізати листя. А ось квіткові стрілки, якщо вони не потрібні для отримання насіння, виламують. Насіння дає на другий рік.

Зелене лиття може накопичувати багато нітратів, причому в концентраціях небезпечних для здоров'я людини. Тому підживлення проводити дуже обережно, а краще зовсім обійтися без них.

Цибуля - шніт дуже красиво цвіте і пахне. Тому використовується в садівництві не тільки як овочева культура, а й як квітка. Адже існують декоративні форми.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Вирощування овочів | Додав: Даша (18.04.2012)
Переглядів: 4615 | Теги: вирощування овочів, цибуля, малопоширені рослини, розмноження рослин | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz