Вирощування і посадка цибулі - шалот (сороказубки, кущівки) подібні агротехніці цибулі ріпчастої, так само вона є дворічною рослиною. А ось цибулини має меншого розміру, але смакові якості краще. Вона дуже запашна. Цю властивість використовують у кулінарії. В одному гнізді формує від 4 - 5 до 20 цибулин.
Цибуля - шалот морозостійка. Віддає перевагу насиченому органікою грунту, легкому, не кислому.
Капуста, огірки, картопля і томати хороші попередники. Після прибирання можна посіяти скоростиглі овочі, наприклад, редьку, дайкон.
Посадку цибулі - шалот (сороказубки, кущівки) проводять за схемою 20 см між рядами і 15 см між рослинами. Глибина загортання близько 5 см. Над поверхнею повинен визирати кінчик. На посадку краще брати матеріал з гнізд з великою кількістю цибулин. Періодично необхідно оновлювати матеріал, тобто розмножувати не вегетативно, а насінням. Агротехніка сівби така ж як у цибулі ріпчастої. В теплицях з підігрівом починають вирощувати з кінця лютого, просто під плівкою з кінця березня, в ґрунті з середини квітня. Іноді висаджують під зиму і покривають грядки шаром мульчі. Але при сильному промерзанні посаджені цибулини шалоту можуть загинути.
Якщо ви перед вирощуванням цибулі - шалот (кущівки) з осені внесли добриво (5 кг гною на кв. метр), і грунт виходить багатий органікою, то протягом вегетації посадки не удобрюють. Якщо ж рослина відчуває нестачу в поживних елементах, то підгодуєте тільки ранньою весною гнойовою рідиною 1 : 10. Можна використовувати комплексне добриво 25 грам на 10 літрів води. Ці дози розраховані на 10 кв.м. грядки.
При поливі витрачають на 1 кв. м. до 20 літрів води. Поливають 2-3 рази, краще після зрізу листя. Потім обов'язково спушують, щоб не було кірки. Так само роблять і після дощів.
Дозріває цибуля - шалот (кущівка) швидше ріпчастої, пір'я можна збирати через місяць після посадки. А ось цибулини, коли засохнуть пір'я. Це приблизно кінець червня початок липня. Потім їх просушують під дахом і відразу відбирають на розмноження ті що дрібніші, а великі для споживання. Зберігати потрібно в прохолодному місці, але щоб не промерзли. Взагалі овоч відрізняється гарною лежкістю. А в зимовий період вирощують цибулю -шалот для вигонки зелені.
З добривами не перестарайтеся, адже шалот відноситься до овочів з великим накопиченням нітратів.
|