Бораго, огіркова трава - вирощування особливо не напружує (на фото). Догляду не вимагає, сама відмінно сходить. При зниженні температури росте добре, насіння дає багато. А ще можна використовувати як квітку. Подивіться на фото, ось така огіркова трава наросла у мене самосівом до середини осені (зараз початок листопада). Були по грунту заморозки, помідорам прийшов кінець, а бораго стоїть і радує зеленню та квіточками. А квіточки треба сказати такого гарного відтінку. Посію в наступному році в квітнику під парканом. Висота ж пристойна.
Ще ця рослина забиває бур'яни. Ви подивіться на листя, хіба під ними щось вціліє. Так що ж це таке і з чим його їдять. Так, їдять, адже це зелена овочева культура. Рано навесні дає сходи і лист, поповнює наші салати огірковим запахом і так потрібними в цей час вітамінами. Є ще така назва - бурачник лікарський, огуречник. Ну знову повело. Пишу далі про вирощування бораго, тобто огіркової трави. Догляду не потребує. Гаразд. Посів можна проводити в кілька етапів. Адже рослина швидко набирає висоту і листя грубішає. Можна також посіяти під зиму. Дуже холодостійка. Начебто і невибаглива, але при поливі та на удобрених, легких грунтах росте просто шикарною. Можна вносити восени при підготовці ділянки калійні та фосфорні добрива, трохи десь грам по 10 на квадратний метр. Навесні можна внести трохи азоту, селітри також грам 10. Глибина посіву 2-3 см, міжряддя можуть бути від 50 см до 70 см. І сама рослина буває від 30 см майже до метра заввишки. Чим вище росте, тим ряди далі одне від одного. При наявності насіння сійте як вийде, але прорідити доведеться залишивши бораго через 35 - 40 см. Можна виривати кущики молодими і готувати з них страви. Ось так і прорідите. Хочете отримати якомога раніше, накрийте плівкою. До огірків ще далеко, а у вас вже аромат в салаті огірковий.
Почне сходити через недільку, а до кінця місяця вже і лист буде хороший. Але не допускайте старіння, обривайте постійно. Ще поливайте, адже якщо суха погода, то лист буде не соковитим. Рихлить, видаляйте бур'яни. Догляду то особливого не потрібно. Товсті стебла відмінно тримають шапку квітів.
Чим же корисна огіркова трава. Знаходить широке застосування в народній медицині як потогінний, сечогінний, заспокійливий засіб. Має дію легкого проносного. Прийом в їжу допоможе нормалізувати обмін речовин і регулювати роботу серця. Застосовують в різних косметичних засобах для обличчя та волосся.
У нас на столі огіркова трава ще рідкість. Але ж її можна використовувати не тільки в салатах, а як гарнір до м’яса, для приготування начинок, в окрошку, для соусів, квітки як ароматизатор, для здобрювання борошняних виробів, в зацукрованому вигляді. Красивий, ароматний та корисний оцет можна приготувати настоюючи січену зелень в звичному оцті.
|