Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Понеділок, 29.04.2024, 07:29
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Відео сад, город, квіти

Обрізка дерев з Павлом Траннуа - формування яблуні (телепередача)
Обрізка дерев, наприклад, така як формування яблуні, послужить подовженню життя гілок і повній віддачі врожаю. Перед вами невдале Формування дерева яблуні, спробуємо його виправити. Обрізаючи дерево яблуні, дотримуємося симетрії, зменшуємо центральний провідник, формуємо чашу. Слід звернути увагу на кут, під яким відходять гілки. Він нього залежить сила зросту, з його допомогою також можна регулювати розвиток гілок.

При формуванні та обрізці дерева яблуні не залишайте великих пеньків. Вони повністю не заростають і заважають дереву розвиватися. Рани по можливості замажте садовим варом або іншим засобом. Для побілки стовбурів добре використовувати спеціально приготовані глинисті розчини. З їх допомогою можна захистити також бруньки від ушкодження навесні квіткоїдом.
Обрізка дерева при формуванні яблуні справа копітка, але якщо ви проведете її відразу правильно, то в наступні роки роботи буде не багато, лише підтримувати чашеподібну форму та насолоджуватися смачними плодами.
 
    
 
(переклад відео порад від Павлв Трануа)

Це дерево було обрізано до нас, звичайно не ідеально. Навіть може послужити нам прикладом початкового невдалого формування. Звичайно, виправити все можна. Потрібно зрозуміти, в чому була зроблена помилка. У цього дерева немає яблуневої симетрії. Яблунева симетрія - це коли нижні гілки мають фору, тобто їм потрібно давати перевагу, інакше дерево буде їх обділяти в живлленні. Зазвичай всі соки у дерева в першу чергу йдуть вгору, і якщо не звертати уваги, то верхні гілки будуть рости активніше, а нижні будуть просто відмирати. Особливо якщо вони мають горизонтальний напрямок. Нижні гілки формують піднятими. Вони повинні бути більш підняті, ніж наступні. Ми бачимо, що тут всі гілки розташовані приблизно під кутом 45 ˚. Якщо так все залишити, то поступово верхня частина буде рости, а нижня всихати. Тому потрібно систематично щороку верхній приріст злегка відхиляти вниз за допомогою натяжки мотузок.
Що тут робилося правильно, це те, що всі гілки формувалися на розкриття крони - чашею. Гілка обрізалися на зовнішню бруньку, так що вона поступово йшла на периферію. Ми бачимо це відстежується в усіх зрізах, поступово гілки розходяться. Так і треба буде продовжувати.
Звичайно, бажано було б центральний провідник відпиляти нижче. Чим більше буде ярусів, тим більше будуть обділені нижні гілки. Кли вже їх залишили, то тоді потрібно їх і підтримувати, тобто крону потрібно було б трохи опустити, щоб вона росла вшир.

Як я вже сказав Павло Трануа, яблуня при формуванні не боїться сильної обрізки, але в той час любить таку ретельну копітку роботу. Наприклад, можна вкоротити ось ці пеньки. Тобто небагато, десь на пів сантиметра вони більші ніж потрібно. Бо коли вони засохнуть, то не заростуть корою і заважатимуть дереву. Там або нічого не буде, або в гіршому випадку виникне дупло. Тому при обрізанні яблуні все потрібно робити до кінця, щоб пеньків не було. Ось приклад того, як гілочка була залишена і тепер стирчить сухий кінчик. Бажано його теж видалити до зрізу, який ближче до гілки і зможе зарости.

Так само виникає питання, чим замазувати зрізи при обрізці яблунь. В принципі,говорить Павло Трануа, тонкі зрізи можна так і залишити Але якщо у вас є чим замазати, то краще все рани закрити, тим самим зменшивши доступ інфекціям. Завжди підійде для цього садовий вар. Але коли холодно, деревина волога, то він погано приклеюється. Але є сучасні засоби, більш м'які. Вони добре пристають навіть до свіжого зрізу при холодній температурі.

Всі старі сучки, які погано гояться, теж обмазуємо. Ось видно, старий пеньок майже затягнувся, теж можна промазати. Цей бальзам добре відштовхує воду і там не буде гниття. По тому, як затягуються рани, видно, добре чи гілка забезпечується соком. Якщо рани на дереві гояться швидко, то така гілка хороша, перспективна. З нею можна поки нічого не робити. Якщо ми бачимо, що рана не затягується, то гілці, або треба допомогти, або ви повинні зрозуміти, що скоро вона вийде з плодоношення.

Коли ми навесні захищаємо стовбури і проводимо обрізання, то потрібно згадати про боротьбу з шкідниками. Адже навіть добре обрізане і розвинене дерево може постраждати від них. Один з найнебезпечніших шкідників це квіткоїд. Він вже на початку квітня виходить із землі і пошкоджує бруньки. Тому при захисті дерева глинистим покриттям ми можемо використовувати його і для захисту бруньок. Тільки не обов'язково покривати всі гілки. Важливо тільки плодові гілочки покрити глинистим розчином, так щоб їх квіткоїд не помітив або не зміг пробити. Цей спосіб хороший тим, що ми одним і тим засобом, який використовуємо для захисту кори від гризунів, морозобоін, сонячних опіків, захищаємо і бруньки. Це абсолютно нешкідливий засіб - Срібна біомаса для дерев.

На закінчення повторює Павло Трануа, що для формування яблуні дуже важлива симетрія. При цьому потрібно визначити висоту. Ми бачимо, що тут дерево яблуні зависоке. У нього 4 яруси. Це для середньої смуги перебір. Для чорноземів може і підійде. Але тут потрібно робити 1-2 яруси. Ось в цьому місці можна вкоротити провідник і залишити 3 яруси. Але я б провів обрізку і вкоротив ще більше, залишивши 2 яруси. Ось тут би спиляв. Щоб штамб обмежився ось цією висотою і послужив основою для формування яблуні з потужньою чашею. Практично потрібно зробити так, щоб чаша зімкнулася. Домагатися однакової сили росту за допомогою нахилу гілок. Якщо хтось виривається, пригальмовувати, нахиляючи гілку нижче. А якщо де приріст слабкіше, то потрібно підняти.
 
Дивитися безкоштовно відео онлайн - поради садівникам від Траннуа Павла
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Відео сад, город, квіти | Додав: Даша (10.03.2012)
Переглядів: 9045 | Теги: відео поради садівникам, Траннуа, дерева, пошкодження дерев, сад | Рейтинг: 1.0/5
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz