Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Понеділок, 21.05.2018, 14:00
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Відео сад, город, квіти

Малина відео, ремонтантна, чорна, вирощування, догляд
Малина на відео, ремонтантна, чорна, вирощування і догляд, різні сорти за термінами дозрівання. Телепередача «Заміська життя, сад і город» запрошує відвідати Всеросійський селекційно-технологічний інститут садівництва і розсадництва російської академії сільськогосподарських наук. Величезні плантації малини, потребують турботи і догляду. Поділитися секретами та порадами по її вирощуванню, розкриє вам основи агротехніки завідувач відділу Козаков Олег.

Будуть розглянуті різні питання. Як і де посадити малину? Які у неї вимоги до родючості грунту. Чи можна робити грядки піднятими. Як закладати грядки і яку відстань витримувати. Що таке внесення добрив «по черепку». З відео про малині ви дізнаєтеся, навіщо потрібні на ягіднику зола і мульча, яка від них користь. Малина річна і ремонтантна, чорна, чим відрізняються і до яких видів відносяться. Як формувати кущ, скільки пагонів залишати. Чому на ремонтантної малині краще отримувати врожай на пагонах, які виросли в цьому році. Як підготувати ягідник до зими. Чи є необхідність прищипувати верхівки зростаючих втеч.

З відео ви довідаєтеся, як уберегти малину літню, жовту, ремонтантну, чорну від шкідників. Чому в цьому відношенні саме у вирощуванні малини ремонтантної найменше проблем при тому ж догляду. Як її обходять шкідники стороною, у чому секрет.

Розмножують малину навесні або восени, частіше кореневими нащадками, як зеленими, так і задерев'янілими. Іноді живцями і відводками. Кореневі нащадки довжиною близько 20 см відкопують і садять на нове постійне місце. Так само досить ефективно розмножувати малину кореневими живцями. Для цього коріння товщиною не менше 0,5 см заготовляють з осені і зберігають до весни у вологому піску. Їх довжина повинна бути не менше 15 см. навесні, підготовлені шматочки коренів висаджуються лежачи в канавки один за одним без пропусків на глибину 10 см.


Дивитися безкоштовно онлайн - Малина відео, ремонтантний, чорна, вирощування, догляд - Телепередача «Заміське життя, сад і город»


(переклад телепередачі)
Ведмежа ягода малина і ласощі, і ліки. Порадує ароматною солодкістю і від застуди вилікує. А вже скільки в малині вітамінів, антиоксидантів, макро - і мікро-елементів. Регулярне вживання цих ягід в сезон зміцнює організм і додає здоровий вигляд вашому обличчю.

- (Ірина Бочкова, ведуча) одна з найсмачніших ягід наших садів - малина. А пінки з малинового варення це щось. Але хто з нас з незадоволенням помічав на своїй малині, то черв'яків, то якісь криві ягоди. Про те, як виростити смачну і солодку малину ми будемо розмовляти сьогодні з завідувачем відділу генофонду Козаковим Олегом. Ваш інститут раніше називався інститутом садівництва. А як він називається зараз.
- На даний момент це Всеросійський селекційно-технологічний інститут садівництва і розсадництва російської академії сільськогосподарських наук.
- Тим не менш, назва інституту змінилося, але цілі залишилися колишні. Ви займаєтеся питаннями селекції, гібридизації садово - плодових культур.
- У нашому інституті представлений практично весь асортимент, який можна вирощувати в цих зонах.
    

- Сьогодні ми будемо говорити про малині.
- Малина вимоглива до умов вирощування в плані родючості. І звичайно на родючих грунтах дає більший за якістю та кількістю урожай, ніж на бідних. Отже, і догляд для малини потрібен вище. Підбираються середньо - суглинкові грунти, не важкі. Перед посадкою вносяться органічні добрива - гній. Відро йде на погонний метр. Це разове внесення. Але добре це робити щороку. Підкладати восени або ранньою весною під кущ торф, перегній.
Можна користуватися і мінеральними добривами. Зазвичай їх вносять ранньою весною, коли вже зійшов сніг, але грунт ще вранці мерзла. Таке внесення називається «по черепку». Внесені під малину в цей термін добрива потім дуже добре позначаються на зростанні рослини. Тобто вони цілком вбираються і дають потужний поштовх.

- Моя бабуся сипала під кущі малини жменю попелу, що ви скажіть про це.
- Зола відома як комплексне добриво. Золу вносять восени або навесні.

- Що ви скажете про мульчуванні грунту тирсою.
- В якості мульчі на малині можуть бути використані різні матеріали. Завдання мульчі - загальмувати ріст бур'янів, зберегти вологу і сприятливий клімат у зоні коренів.

- Коли краще купувати посадковий матеріал і що називається стандартним саджанцем малини?
- Саджанці набувають і садять в два терміни. Це восени починаючи з другої половини вересня. І навесні до початку вегетації. Для середньої смуги Росії це квітень місяць. Стандартний саджанець малини є в наземній частині стебло довжиною 30 см і добре розгалужене кореневище.

- Виходить восени це стебло цього року. А навесні це стебло минулого року.
- Так це стандартний саджанець.

- Якась кількість нирок не нормується.
- Так, це стебло дасть поштовх на ранніх етапах приживлюваності. За рахунок того, що будуть листя і піде від них харчування. Н розвиток куща піде від сплячих нирок, що в землі на кореневище.

- Як краще садити, чи є схема посадки.
- Стандарт, це вирівняна поверхня. Але так щоб не замокає грунт.

- Тобто на замокає і важких краще посадку малини підняти.
- До можна практикувати посадку на пагорби, але доля що буде вимагатися підвищений полив, оскільки грунт буде пересихати.

- На промислових плантаціях відстань між кущами малини становить 50 см. а прохід між рядами близько 3-х метрів. Для даних посадок відстань можна зробити менше. По краях грядок встановлюють опори, на які кріпитися шпалера, зазвичай з дроту. Перший ряд проходить на висоті 40 см. другий близько метра. Так плодоносні пагони підв'язують до дроту.

- Усім відома така особливість малини, що у неї надземна частина має 2-х річний цикл розвитку, а підземна багаторічний. Відомі випадки коли малина добре росла і плодоносила на одному місці 16 років і більше. Наземна частина щороку оновлюється. Тому щороку в кущу малини є однорічні та дворічні пагони. Дворічні пагони на лотералах (плодових гілочках) формують ягоди. Після дозрівання ягід цей дворічний стебло відмирає.

- Як швидко його потрібно вирізати?
- Затягувати не варто. Восени або ранньою весною. Але зачекайте втечу закінчить вегетацію. Навесні в зростання підуть однорічні пагони.

- Скільки на кущі може вирости однорічних пагонів.
- Пагіноутворююча здатність малини висока, тим не менш, вона залежить від сорту. Є з високою здатністю, із середньою і низькою. У середній на кущі малини утворюється від 8 до 12 пагонів. Рекомендують залишати 7 - 8. Бувають слабкі, хворі.

- А у мене виникла проблема. Відростають нові пагони, а потім їх верхівки в'януть. А всередині стебла йде отвір.
- Ця поразка малиновою мухою. З нею є такі заходи боротьби. Після стандартної обробки, яку проводять в період бутонізації від малинного жука і малиново - суничного довгоносика пошкодження малиною мухою скорочуються.

- Тобто стандартну обробку отрутохімікатами на малині проводять до цвітіння. Чим ви проводите обприскування.
- Це група препаратів з інсектицидів, тобто будь-хто.

_ Що ми робимо на зиму з однорічними приростами.
_ Звичайно, ідеально в домашніх умовах такі пагони малини сховати, тобто пригнути у грунті. Лягає практично на землю і прив'язуються один до одного. Так вони краще перезимують. А навесні обв'язку видаляють до розпускання бруньок і підв'язують до шпалери.

- На цій плантації знаходяться літні сорти малини, тобто одноразово плодоносні. Дозріє урожай от і все. Чи необхідно додатково формувати молоді пагони. Деякі пишуть, що прищипують верхівку, викликаючи тим розгалуження і збільшення врожаю. Рекомендуєте ви це робити на літній малині.
- За великим рахунком особливо вигоди від цього мало. Основна робота підв'язка і зрізати верхівку, вона часто підмерзає. Тому частіше обрізають на висоті 1 метр 20 см.

- Посадили, підв'язали малину. А ось вирізка плодоносили пагонів має значення, як це робити, дощенту, залишати пеньок.
- Краще прибирати якомога нижче, але не заглиблюючись в грунт.

- Малина - корнеотприсковие рослину і прагнути завоювати нову територію. Як з цим боротися. Просто поступово видалять ті пагони, які йдуть, куди не треба.
- Малина поросль часто служить і посадковим матеріалом. Правда, в розпліднику таким методом розмноження не користуються.

- Розмножують малину навесні або восени, частіше кореневими нащадками, як зеленими, так і задерев'янілими. Іноді живцями і відводками. Кореневі нащадки довжиною близько 20 см відкопують і садять на нове постійне місце. Так само досить ефективно розмножувати малину кореневими живцями. Для цього коріння товщиною не менше 0,5 см заготовляють з осені і зберігають до весни у вологому піску. Їх довжина повинна бути не менше 15 см. навесні, підготовлені шматочки коренів висаджуються лежачи в канавки один за одним без пропусків на глибину 10 см.

- Це що стосується малини річної. Майже всі ми хочемо ремонтантні сорту.
- Основна відмінність ремонтантної малини від однорічної полягає в тому, що основний урожай ми отримуємо від однорічних пагонів. Подивіться ось сюди. На цьому літньому сорті на однорічному пагоні будуть ягоди в наступному році. А у ремонтантної малини ягоди будуть уже в цьому році в серпні - вересні. На початку липня вона дає латерали, які потім і покриваються кольором.

- А ось що на пагонах малини другого року. Ремонтантну є сенс залишати.
- Краще все - таки залишати на один урожай. Як говориться з одного кози не отримати дві шкури.

- Виходить, якщо я купила ремонтантний сорт, посадила. То до осені вона дасть пагони і будуть ягоди. А ось ці однорічні пагони видаляти.
- Рекомендовано однорічні пагони вирізати восени або ранньою весною. Той є одержувати урожай тільки на однолітки, але до осені. (Від автора сайту - тим самим зменшити кількість захворювань і пошкоджень шкідниками).

- На скільки пагонів залишати кущ ремонтантної малини.
- Зазвичай вона дає середня кількість приросту 5-7 штук. Тобто і проріджувати немає необхідності.

- Все знадобляться в справу. Прищіпки робити чи ні.
- Вона зазвичай менш росла і доходить до 1, 8 метра. Часто навіть нижче. Тому прищипувати не потрібно. Деякі сорти навіть не вимагають підв'язки, їх висота 1,2 метра. Кущі компактні.
Так само треба відзначити, що її ягоди не бувають червиві. Її біологічний цикл розвитку не збігається з циклом розвитку шкідників. Тому він її і обходить.

- Чи є різниця в смаку між ремонтантними сортами і літніми.
- Звичайно, справа досить суб'єктивне. Але все ж річна малина солодша і ароматна.

- Як правильно збирати малину.
- Традиційно малину збирають з плодоніжкою.

- Це напевно я одна збираю з плодоніжкою, потім її сушу і використовую для лікування простуд.
- Лікувальні властивості малини відомі давно. Обумовлені вони наявністю в ягодах і листі саліцилової кислоти. Відзначено також високі антиоксидантні властивості. Це було відзначено недавно. Раніше як антиоксиданти пропагувалися лісові ягоди - брусниця, чорниця, журавлина та інші. Виявляється це властивість у малини проявлено ще більшою мірою.

- Є якась міра, скільки необхідно з'їсти малини за сезон.
- Треба приділяти увагу всім фруктам і ягодам. Але взагалі то малини вважається багато за раз з'їсти не можна. Буде погано.

- Ось коли ми знімали у вас передачу про суниці, то прозвучала така норма - відро суниці за сезон. А як щодо малини.
- В день 150-200 грам достатньо.

- Покажіть нам найбільш перспективні сорти річної малини, рекомендовані для садівників.
- Якщо говорить про асортимент малини, то вибір дуже широкий. Більшість рослин з реєстру належить нашому інституту - селекції академіка Казакова, професора Тичини. Особливо виділяється група нових великоплідних сортів. Їх відрізняє наявність в генотипі гена крупно плідності - Патриція, Ізобільна досягають 10 грамів.
Так само ділитися за термінами дозрівання. Починається з третьої декади червня і закінчується третій декаді липня, звісно при правильному підборі. Метеор супер ранній сорт, відрізняється рясним урожаєм і великими ягодами. Бригантина, Гусар, Сонечко, Беглянка (жовтоплідний), ремонтантна малина сортів Бабине літо, Діамантова, Абрикосова, Елегантна та інші.
Окремо скажу про чорну малині. Багато хто чув, але мало хто знає, що це зам малина. Рід малини включає в себе близько 120 видів. Те рослина до якого ми звикли це всього лише один з видів - малина звичайна чи лісова. Чорна - це інший вид, їй характерна кисть повернена до верху, кругла ягода, практично без кислоти. У селекції використовують за її стійкість до хвороб і щільність ягоди. У торгових центрах можна зустріти сорт Кумберленд.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Відео сад, город, квіти | Додав: Даша (09.06.2012)
Переглядів: 9893 | Теги: Відео, малина, посадка рослин, догляд, ягоди, Заміське життя, відео поради садівникам | Рейтинг: 1.7/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2018 Конструктор сайтів - uCoz