Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
П`ятниця, 03.05.2024, 09:30
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Шкідники рослин

Розанна (трояндова) цикадка - шкідник троянд, плодових дерев
Розанна (трояндова) цикадка це шкідник, що ушкоджує троянди і шипшину, а також плодові дерева айви, груш, яблуні, вишні, сливи, черешні, що зустрічається й на терні, малині. Представляє собою невелику комаху завдовжки трохи більше 3 мм білого, жовто - зеленого або блідо-жовтого кольору з легким відблиском. На спинці крила складені у формі будиночка. Очі опуклі, темного кольору. Личинка схожа на дорослу особину, не має крил, малорухлива.

Нагорі листків, пошкоджених шкідником розанної (трояндової) цикадки, помітні світлі, білуваті плями. Ця комаха висмоктує сік з нижньої сторони листа. Коли ушкодження значні, то листя стає світлим, пагони погано розвиваються, знижується урожай. Найчастіше яйця зимують по одному в надрізах на однорічних пагонах шипшини і троянди, а якщо їх немає, то на молодих пагонах дерев з сімейства розоцвітих (перераховані вгорі). Коли розпускаються бруньки шипшини, личинка шкідника розанної (трояндової) цикадки виходить із яйця. Вони ростуть близько місяця і до кінця весни з'являються дорослі особини.

Дорослі цикадки рухливі, перелітають на дерева і відкладають з нижньої сторони листа яйця. Знову розвиток триває місяць. Цей шкідник троянд, плодових дерев і ягідних культур дає за сезон до 4-х поколінь. Восени самка відкладає яйця, які й зимують в надрізах кори верхівок однорічних пагонів.

Розанна (трояндова) цикадка - шкідник троянд, плодових дерев
 
Методи боротьби з розанною (трояндовою) цикадкою - шкідником троянд, плодових дерев, ягідних культур.
Виходячи з термінів цвітіння шипшини проводяться обприскування рослин інсектицидами. Але часто таке обприскування навесні ми не проводимо, бо не знаємо, що у нас оселився шкідник. Тому при наявності провести обробку під час виходу другого покоління. А це червень-липень. Але зверніть увагу на строки збирання врожаю. Зазвичай це має бути за 40 днів до збирання плодів. Використовувати Золон для вишень, яблунь, груш, слив, для яблунь Нурелон-Д. Черешні не обприскують.

У липні можна провести для боротьби обприскування шерпою, Аривом (для яблуні), антіо, Сумітіоном (для вишень, слив); Децисом (яблуня, груша). Можете використовувати ті препарати, які є у вас в продажу, але обов'язково дивіться на інструкцію, де вказані терміни обробки, дози і рослини до яких вони можуть застосовуватися.

І, звичайно ж, доглядайте за своїми рослинами. Сильні дерева і чагарники завжди краще витримують натиск шкідників і хвороб.

Можна з рослинних засобів застосовувати ті, що рекомендовані для боротьби з попелицями. Дивіться народні засоби від попелиці з тютюну, картопляної гички і інших рослин.
Такими ж препаратами обробляють троянди і шипшину.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Шкідники рослин | Додав: Даша (11.10.2012)
Переглядів: 2250 | Теги: шкідники рослин, дерева, сад, ягоди, Квіти | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz