Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Вівторок, 23.04.2024, 11:59
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Шкідники рослин

Каліфорнійська щитівка - шкідник плодових дерев
Каліфорнійська щитівка один з найнебезпечніших шкідників. Вражає близько 150 видів плодових дерев. Це дуже дрібна комаха довжиною до 2 мм. У самки щиток має круглу форму, коричневого кольору. Самці меншого розміру, але на відміну від самок мають вусики, очі і пару крил. Личинку шкідника каліфорнійської щитівки називають бродяжкою, бо після народження вона повзає по гілках протягом декількох годин, в пошуках місця для прикріплення. Вона світло- жовтого або оранжевого кольору, форми довгасто - овальної, довжиною 1/4 мм. Після приєднання вона починає висмоктувати сік з гілки. Росте дуже швидко. Приблизно через 10 днів линяє, стає схожою на дорослу особину, але довжиною близько 0,5 мм. Після другої линьки стає дорослою, здатною виробляти потомство каліфорнійських щитівок, цього злісного шкідника. Розвиток триває близько 2-х місяців. За сезон дає кілька поколінь.

Каліфорнійська щитівка переноситься із зараженим посадковим матеріалом, прищеплювальними живцями, плодами, а поширюватися вітром можуть маленькі бродяжки. У першу чергу їх можна виявити при огляді плодових дерев. На тих місцях, де харчуються щитівки, виникають червоні плями, пагони викривляються, кора тріскається. Спостерігається обпадання листя. У плодів втрачаються товарні якості, особливо це проявляється у груш і яблук. Якщо ураження велике, то зазначається всихання гілок, а молоді дерева можуть і зовсім загинути.
 
    

Оскільки сильно уражені гілки вже не зможуть нормально рости, їх необхідно вирізати і обов'язково спалити. При боротьбі зі шкідником плодових дерев каліфорнійської щитівки обробку отрутохімікатами проводять не обприскуючи, а промиваючи рідиною гілки. Але уражені місця можуть бути покриті суцільним шаром панцирів відмерлих і живих щитівок. Тому перед обробкою проводимо обмивання водою протираючи щіткою уражені місця. Також очищати від моху та лишайників, від відмерлої кори штамб і скелетні гілки. Якщо у вашій місцевості спостерігається часта поява шкідника - каліфорнійської щитівки, то проводите кожні 2 - 3 роки одну обмивку розчинами отрутохімікатів. Для боротьби і профілактики використовують Нітрофен, ДНОК, Оліокупріт та інші препарати, рекомендовані для боротьби з сисними шкідниками.

Запам'ятайте, якщо ви не будете боротися з таким шкідником плодових дерев як каліфорнійська щитівка, то при зараженні вашого саду через 2-3 роки молоді гілки покриє шар сисних особин, а через 5 років дерева почнуть засихати. Не забувайте, цей шкідник відноситься до карантинних.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Шкідники рослин | Додав: Даша (02.04.2012)
Переглядів: 3391 | Коментарі: 2 | Теги: шкідники рослин, дерева | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 2
1 Ганна  
0
Спасибі велике, дуже доступно сказано.

2 Даша  
0
Пані Ганно, бажаємо Вам гарного врожаю та доброї погоди.

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz