Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Неділя, 05.05.2024, 23:32
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Шкідники рослин

Гусінь на капусті та інших хрестоцвітих овочевих культурах - совка, білан, ріпаковий білан
Гусінь на капусті та інших хрестоцвітих овочевих культурах може завдати великої шкоди городникам та дачникам. Гусінь (совка, білан капустяний, ріпаковий білан) на капусті наносить шкоду рослинам, а при великії кількості шкідник може за декілька днів зїсти ваш врожай. Багато дітей бавилися в дитинстві тим, що ловили метеликів. Хтось дивився на них, як на щось легке, красиве, витончене. Так, це природа, це життя, що оточує нас. Але, на жаль, ця краса може знищити наші труди, наші рослини на городі, в саду, на дачі. Тому боротьбу з шкідниками капусти та інших хрестоцвітих скасувати поки не можна. Фото шкідників капусти - білан капустяний (капустянка), ріпаковий білан, капустяна совка, гусениці на капусті.

Білан капустяний та ріпаковий (капустянка та ріпак). Пошкоджує хрестоцвіті овочеві культури. Білий метелик до 60 мм, з чорними кутами на передніх крилах, і чорними плямами на задніх. Відкладає на нижню сторону листа щільною купкою до 200 яєць лимонного кольору. З них виходять гусениці кольору охри розміром до 2 см. Дорослі гусениці на капусті мають жовтувато - зелений колір з чорними крапками і смугою з боків (жовтуватою). Довжина до 4 см. Ріпаковий білан трохи меншого розміру, чорні плями на передніх крилах, задні білі зверху, жовті знизу. У кладці по одному світло - жовтому яйцю. Гусениця довжиною 2,4 см, бархатисто-зелена, з жовтою смугою вздовж спини і короткими волосками.
Гусінь капустяного білана окуклюється і зимує на парканах, стінах, в сараях, на гілках. Навесні рано починає літати, харчуючись нектаром квітів до 20 днів. Молодші гусениці вигризають м'якоть з нижнього боку листа, а дорослі з'їдають листя так, що залишаються одні жилки. Може розвиватися в трьох поколіннях. Гусінь на капусті (ріпакового білана) пошкоджують не тільки листя. Але можуть прогризти ходи всередині качана.
 
    

Щоб привернути комах-шкідників що захищают від гусені на хрестоцвітих овочевих культурах, висівається кріп в два терміни, або можна посадити коренеплоди моркви. Їх квіти привернуть увагу корисних комах. Якщо капусти мало, то можна знищувати кладки яєць при огляді листя. При масовій появі гусіні на капусті провести обприскування отрутами: Етнобактерін, Карате, Сумі-альфа, Фастак, Карбофос, Децис, Шерпа. Але редис і скоростиглі культури ними не захистити, малий термін до дозрівання. Застосовуємо рослинні препарати. Вони швидше розкладаються. Це можуть бути настої полину, картоплі, томатів. Можна додати для кращого приклеювання півсклянки знятого молока на 10 літрів води.

Капустяна совка. Поширена скрізь, ще вражає горох, буряк, тютюн, салат та інші рослини. Цей шкідник капусти не так і помітний. Адже його метелик веде нічний спосіб життя. А гусениці вгризаються в качани і роблять їх непридатними в їжу. Лялечки зимують у грунті на глибині 5 см. Перший виліт метелики проходить у травні-червні, другий у серпні. Самка на нижню сторону листа відкладає групки до 100 яєць жовтуватого кольору. Потім вони набувають синювато-сірого кольору. А всього самка може відкласти віід 600 до 2500 яєць. Ось такий плідний шкідник. Через 15 днів з'являються дуже ненажерливі гусениці. На капусті їх так відразу і не помітиш. Вони спочатку зелені, потім стають сіро- або буро- зелені з жовтуватою смугою. Форма циліндрична, довжина до 5 см, товста, гола, 8 пар ніг. Спочатку зскрібає нижню поверхню листя, потім розповзаються і вигризають на листках капусти отвори неправильної форми. Вдень ховаються біля основи качана. Ушкоджують у цибулі внутрішню частину листя, а у цвітної капусти листя і головку. На півдні можуть давати до трьох поколінь.
 
            

Оскільки лялечки зимують не глибоко, то осіння перекопка значно зменшить їх кількість. Як завжди потрібно дотримуватися профілактичних заходів боротьби з хворобами та шкідниками рослин. Під час виліта метелика можна розставляти приманки - баночки з водою, в яку додано варення. Регулярно оглядати листя і знищувати кладки яєць. При появі молодих гусениць на капусті та інших рослинах провести обприскування. Але не затягувати, оскільки шкідник вгризається в качани. При великій наявності шкідника використовувати отрути. Застосовуються ті ж засоби, що і від білана капустяного та ріпакового.
Під час льоту метеликів і виходу гусіні провести боротьбу з шкідниками капусти розчином гірчиці. На 10 літрів води 100 г порошку. Нешкідливо для людини.
Або настояти пів-відра листя лопуха три доби у воді (відро залити до верху). Потім відцідити і обприскувати. Повторювати через 6 днів. Застосовувати ті ж засоби що для боротьби з попелицями - ромашка, томати, деревій, хвойний концентрат.

На 1 кг пров'яленого полину беруть 3 літри води, кип'ятять 15 хвилин. Довести до 10 літрів після проціджування. Обприскувати 2 рази з інтервалом в 7 днів. Можна до розчину додати 1 літр дводобової витяжки пташиного посліду. (1 кг посліду на 10л води). Обов'язково додати розчин 30 г мила для приклеювання.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Шкідники рослин | Додав: Даша (06.04.2012)
Переглядів: 6380 | Теги: капуста, шкідники рослин | Рейтинг: 2.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz