Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Четвер, 21.11.2024, 22:30
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Сад

Посадка плодових дерев, підготовка посадкових ям
Після планування посадок плодових дерев і кущів приступають до викопування і підготовки посадкових ям. Оскільки в перші роки життя дерева його коріння будуть знаходитися в межах ями, то її підготовці потрібно приділити особливу увагу. Чим ширше буде яма, чим багатший в ній буде грунт, тим краще і швидше буде розвиватися молоде дерево після посадки.
Копається вона розміром 1,25 -1,5 метра в ширину і 60 - 70 см в глибину. Якщо підготуємо посадкову яму глибиною 50 см, то її дно обов'язково потрібно перекопати. Якщо грунт кам'янистий, то розміри збільшуємо до 2 метрів ширини, 1 метра глибини. А якщо грунт глинистий, то краще підготувати широку, але не глибоку яму.

При викопуванні та підготовці посадкової ями верхній родючий шар кладуть в одну сторону, а нижній, менш родючий в іншу. Якщо нижній шар мало родючий, глинистий, а то й зовсім одна глина, тоді краще його замінити на більш родючий грунт. А вилучену землю використовувати в компостній купі або розкидати по ділянці. Можна при плануванні садової або дачної ділянки передбачити спорудження альпійської гірки, туди і піде цей грунт.
 
     риємо ями під посадку дерев
 
Терміни підготовки посадкових ям.
При посадці дерев восени краще підготувати яму за місяць - два. При весняній посадці - готувати з осені. Якщо яма підготовлена ​​заздалегідь, то її стінки стають від вітру і сонця більш пухкими.
Можна для весняних робіт підготувати посадкову яму так. Викопати, землю перед настанням морозів змішати з добривами та органікою, засипати назад. А навесні велику яму не рити. А зробити поглиблення для коренів саджанця, добре і рівномірно розподілити їх і закопати.

Вирили. Далі підготовка посадкових ям під фруктові дерева полягає в збагаченні грунту добривами. За 3 - 4 дні до посадки змішуємо вийняту землю з 15 - 30 кг перегною. Можна кількість перегною зменшити і додати мінеральних добрив - суперфосфату 400 грам, калійної солі 100 грам, аміачної селітри 150 грам на яму. Можна до перегною при підготовці посадкової ями додати по кілограму суперфосфату і золи. Вапно до 1 кг вноситися на підзолистих грунтах.

Якщо грунт сипкий піщаній, то викопати й підготувати посадкову яму розміром 2 * 1 метра. Грунт повністю замінити на родючий. На дно бажано насипати глинистої землі, це буде служити для затримання вологи. Привезену землю збагачуємо добривами. Через кілька років на піщаному грунті навколо посадкової ями риється траншея шириною 70 см, глибиною 50 см. Вона засипається родючим грунтом. Через кожні 3 - 4 роки цей прийом повторюється. Тоді на піщаному грунті у дерева коріння будуть розвиватися в ширину, а це сприятиме кращому життю рослини.

Грунт підготували. Тепер його засипають, наповнюючи на 2/3 об'єму. Можна землю трохи притоптати, ущільнити, а посередині зробити горбик. У підготовленій таким чином посадковій ямі грунт до моменту посадки саджанця плодового дерева дасть деяку усадку. Що нам і потрібно.

При високих грунтових водах місце готують особливим чином. Так само по особливому проводять і посадку дерева. Про це ви можете дізнатися з відео «Посадка дерев при високих грунтових водах» від телепередачі «уДачні поради»
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Сад | Додав: Даша (22.08.2012)
Переглядів: 3720 | Коментарі: 2 | Теги: дерева, сад, сезонні роботи, посадка рослин | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz