Канна - багаторічний квітка, рослина невибаглива у вирощуванні і не вимоглива до умов зростання. І при цьому володіє величезним різноманіттям забарвлень віночка квітки. Висота рослини до 1,5 метра і тому може прикрити на ділянці, дачі паркани, будівлі. Цікаво, що на своїй батьківщині, у Південній Америці, канни споживали замість картоплі, тому що корінь певного виду рослини їстівної канни містить до 30% крохмалю.
Канна дуже універсальна у вирощуванні, може рости і в приміщенні, вимагаючи мінімального догляду і середньої температури. При створенні певних умов вона може цвісти майже цілий рік. Якщо рослину квітки канни пересадити (у жовтні) обережно в ємність і занести до настання холодів в приміщення, то на сонячному місці вона продовжить цвісти майже до весни взимку.
Хоча канна росте в півтіні, але краще вибрати для посадки сонячне місце. Для її розмноження використовують кореневища. Їх саджають відразу в землю або пророщують з кінця зими. При пророщуванні в лютому, кореневища канн очистити від залишків землі та листя, а корінці обрізати на 6 см. Висадити в ящики наповнені сумішшю з 1 частини піску, 2 частин землі, 2 частин перегною. Висадки полити водою й тримати при температурі близько 15 ˚ С. На початку квітня їх розділити так, щоб на кожному кореневищі залишилося по кілька бруньок. Можна проростити у вологих тирсі.
До підготовки грунту потрібно приступити з осені. Внесіть 15кг перегною на 1 кв.метр і 0,5 кг повного мінерального добрива. Навесні, в кінці березня - початку квітня, робимо лунки глибиною 15-20 см на відстані 40-50 см і висаджуємо поділені канни. ( відео посадка канн) Після поливу вкриваємо мульчею. Для пишного цвітіння потрібно поливати часто (адже це тропічна рослина), та підгодувати 2 рази повним мінеральним добривом. Можна просто підгодовувати бовтанкою-настоянкою з трав, плодів, зелені. Це теж дуже ефективне добриво. Квітка канни у догляді проста ще тим, що не пошкоджується хворобами та шкідниками. Тобто при мінімумі затрат часу ви здобудете гарну прикрасу для свого саду - городу, ділянки, дачі. Витримують загазованість, тому відмінно ростуть за двором, біля дороги. Кореневища до зими треба викопати і відправити канни на зберігання, якщо не будете пересаджувати в горщик. Зазвичай це роблять до настання морозів в жовтні. Спочатку потрібно обрізати стебла квітки канни на висоті 10-15 см над землею. Кущі викопати разом з грудкою землі і відправити в підвал на зберігання. Температура зберігання канн не більше 5-7 ˚ С. Кореневища з землею дозріють. Взимку іноді збризкуйте їх водою, щоб не пересихали. Можна зберігати у вологих тирсі, тоді землю потрібно струсити. Та не закутувати в поліетилен, а викласти в ящики з отворами в бокових стінках для вентиляції. При зберіганні канн не допускати підвищення температури і перезволоження. Це провокує ріст. Якщо випадково поріжете кореневище, то зріз потрібно обробити золою. Декоративна багаторічна квітка канна незамінна прикраса вашого квітника.
|