Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Субота, 23.11.2024, 16:31
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Квіти

Квіти дзвоники, вирощування (з насіння), кампанула догляд

Квіти дзвоники прикраса саду

Багаторічні (або дворічні) квіти дзвоники. Вирощування для садівника представляє великий інтерес. Кампанула догляд потребує різний, залежно від особливостей розмноження та росту, але є загальні особливості, характерні для цієї цікавої, декоративної рослини. Як ви вже здогадалися, слово для назви дзвіночка «кампанула» походить від латинського Campánula. Висота квітконосів від 20 см до 1,5 метра, різноманітне забарвлення притягують квітникарів.

Квіти дзвоники. Вирощування пов'язано з їх морозостійкістю, не потрібно думати, як зберегти взимку, та можна вільно розміщувати на грядках квітника. Місце підбирайте з розсіяним світлом, хоча на сонячних місцях із задоволенням знайде собі притулок алтайський. Невибагливий, вимагає помірної вологості. Віддає перевагу родючому грунту, дає більш пишне цвітіння, буде вище, але й при середній родючості нормально росте, розвивається.

Вирощування квітки дзвоника

Квітка дзвоник вирощується не тільки з насіння, але і за допомогою кореневих відводків, ділення куща, рідше живцювання. Як вже було сказано вище, є кампанула багаторічна та дворічна. Найчастіше розмножуємо вегетативно (поділом, відводками) багаторічні сорти, а насінням - дворічні.
Насіння збирають у стадії побуріння коробочки, це свідчить що воно дозріло. Грунт до посадки необхідно підготувати восени. Вносимо будь – яке повне мінеральне добриво на метр квадратний до 200 грам, добре буде дати перегною або компосту - відро на цю ж площу. Іноді в грунт додають пісок, для повітря - та водо - проникання. Особливо ретельно треба підготувати місце під багаторічні сорти. І навіть при такій підготовці, доцільно тримати на одному місці не більше 4-х років.

Кампанула догляду вимагає мінімального, але за більшу увагу буде вдячна. Пишне цвітіння, зелень можна отримати при регулярному поливі, особливо в суху погоду. Досить буде 4 літри води під кущ. Звичайно потрібно боротися з бур'янами, хоча деякі сорти мають повзуче кореневище що швидко витісняє всіх сусідів, покривши зеленим килимом грунт. Зайва вологість особливо не бажана молодим сіянцям. Особливо при застої повітря (коли розсаду дзвоника вирощують в теплицях) це може призвести до виникнення захворювань.
Щоб восени повторно зацвіла кампанула, догляд повинен включати своєчасне обривання відцвітаючих пагонів. Також підв'язуйте високостеблові сорти до опор, щоб не падали при сильному дощі.
За сезон проведіть підживлення розчином комплексних добрив. Ніколи не зашкодять рідкі добрива із зброджених трав. Вони відмінно стимулюють зростання будь-якої рослини.

Для відлякування шкідників використовуйте настій часнику або відвар перцю (від пінниці). Також можуть докучати слимаки, їм затишно під пишним листям квітки. Тому по грунту розсипте суперфосфат - буде відлякувати та послужить як добриво. Якщо помітите грибкові захворювання (плями, з'явилися гнилі), то обробіть рослину розчином фундазолу 0,2% у весняні й осінні терміни по одному разу

Різні способи розмноження дзвоника

Вирощування з насіння квітки дзвоника. На підготовлене місце провести сівбу на початку квітня. На відстані близько 35 см один від одного зробити неглибокі ямочки. Можна просто в цьому місці злегка втиснути грунт, розкласти насіння по поверхні, присипати пухкою землею. Насіння дуже дрібні, тому їх не можна заривати глибоко, а практично розкласти по поверхні. Проростати вони будуть десь півмісяця. Багато сортів дають краще сходи при підзимовій сівбі. За наявності достатньої кількості насіння, можна пробувати різні варіанти щоб підібрати для себе оптимальний. Просто підзимовий посів має свої особливості, пов'язані з кліматом місцевості. Тому не завжди буває вдалим. Багато видів дають самосів.
Посіяли, сходи з'явилися, потрібно їх прорідити. У луночці після проривання залишаємо 1-2 кампанули. Такі рослини зацвітають наступного ріку.
Якщо сіяли в ящики, теплиці, то провести пікірування на постійне місце на початку літа.

Багато видів квітів дзвоників можна вирощувати через вегетативне розмноження. Такий спосіб дає можливість швидко отримати квітучі рослини. Але не завжди можливий, потрібно уточнювати. По виду кореневища, можна так само визначити спосіб розмноження. Якщо він стрижневий, що глибоко йде в землю, то тоді використовуємо насіння. Якщо повзучий, близько до поверхні, то вегетативні способи дуже доречні.

Інший простий спосіб розмноження - це поділ кущів. Застосовують його ранньою весною, розміщуючи отримані діленки на такій же відстані, як при посіві, тобто через 30 - 40 см. Можна проводити розподіл й восени, але так щоб до морозів квітка встигала вкоренитися, тобто десь на початку вересня ( на півдні трохи пізніше).
Вегетативне розмноження має велике значення при вирощуванні дзвіночків напівмахрових і махрових сортів. Ділимо кущ. Викопуємо, обрізаємо довге коріння, вкорочуємо листя. Кожна отримана при розрізуванні ножем діленка повинна мати кілька точок зростання та розвинений корінь. При посадці стежити за тим, щоб коренева шийка залишилася на рівні грунту,тобто точку зростання не заглиблювати в грунт.
Розмноження дзвіночка кореневими відводками ще простіше. Просто відкопуємо кущик, відокремлюючи від материнської рослини, висаджуємо на постійне місце.

Квітку дзвоник можна вирощувати через живцювання. Цей спосіб розмноження кампанули застосовують рідше, але він теж заслуговує уваги. Використовуємо відрослі навесні пагони з «п’яточкою». Просто відгрібаючи трохи від куща землю, обережно відокремте пагін. Посадити в землю чи горщик, накривши обрізком пластикової пляшки з відкритим горличком вгорі. Якщо живців багато, то висадити їх під невеликий тунель укритий плівкою. У плівці зробити невеликі прорізи по 1 см, щоб була вентиляція. При гарній вологості живці укоріняться навіть без спеціальних препаратів.

Гарних Вам дзвіночків!

квітка дзвоник фото

ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Квіти | Додав: Даша (19.06.2014)
Переглядів: 3619 | Теги: декоративне садівництво, Квіти, розмноження рослин | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz