Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Понеділок, 06.05.2024, 17:51
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Квіти

Квітка юка догляд в домашніх умовах ( садова форма )

Вже багато років квітка юка без особливого догляду прекрасно росте в домашніх умовах. Садова форма відмінно переносить наші степові зими зі зміною морозу та відлиги , холоду без снігу, затяжні дощі . Ще не вимерзла і не вигнила. Часто її можна зустріти в озелененні території біля державних установ. Вона викидає високі стрілки, прикрашені біло - молочними квітами у формі лілій.

 

Юка це вічнозелена деревоподібна рослина, деякі види якої можуть досягати висоти до 10 метрів. У природі зустрічаються екземпляри віком понад 200 років. Звичайно, відома нам вулична квітка не має розгалуженого стебла і висоти маленької - близько метра. Але це не можна назвати недоліком. Зате зручно і в горщик посадити, і в квітнику тримати. Зверніть увагу на гостре ланцетоподібне листя - при необережному поводженні ними можна порізатися.

 

Квітка юка догляд в домашніх умовах ( садова форма )Догляд за садовою юкою в домашніх умовах починається з підбору місця для посадки. Не любить перезволоження, але може витримувати деяку сухість. Місце краще підбирати світле, добре провітрюване. Влітку, коли дуже спекотно та сухо, можуть підсихати кінчики листя. Зараз цю проблему я вирішила так - пересадила юку до маленького ставочка. Можна просто ставити поряд миски з водою та обприскувати листя . ( Як я роблю ставочки у квітнику , розповім обов'язково найближчим часом )

 

Грунт підготуйте для посадки повітропроникний . Якщо грунт глинистий, важкий, то викопайте ямку і збагатіть вийняту землю перегноєм, компостом. Додайте близько третини піску. Хоча може зростати і на бідних грунтах. Головне не перестарайтеся з добривами, всього має бути в міру. Квітка буде рости на одному місці не один рік. Іноді в ямці влаштовують дренаж з битої цегли, каменів. Таким чином можна уникнути загнивання коренів на важких, перезволожених грунтах.

 

При посадці в квітник залежно від виду відстань між рослинами може бути від 50 см до півтора метри. Найчастіше юку розмножують за допомогою кореневих живців і відводків. На вкорінення відводків потрібно до 2 -х місяців. Для вкорінення досить підтримувати температуру на рівні +20 ˚С.

Види юки з довгими стеблами можна розмножити його шматочками. Якщо стебло порізати на частини і покласти на грунт, то через 60 - 70 днів пробуджуються сплячі бруньки і відростають корінці. У магазинах ви можете побачити квітку з стеблом і декількома розгалуженнями вгорі.

У квітнику раз на 6 - 8 років просто розсаджую квітку, розділяючи на частини. От і все розмноження.

 

Можна з юкою вчинити просто - посадити в горщик і виносити на вулицю в теплу пору року. При такому вирощуванні стежте за вологістю, поливайте рясно, але не часто. При сильному всиханні земляної грудки, поставте горщик в миску з водою, земля добре просочиться вологою. Ще корені часто розростаються так сильно, що закривають дренажні отвори. Зайва вода при поливі не витікає й коріння починає гнити. Слідкуйте за цим, періодично перевалюйте або пересаджуйте рослину в інший горщик трохи більшого діаметру. Іноді навіть доводиться коріння трохи підрізати з наступною обробкою зрізів товченим деревним вугіллям.

 

Часто при розведенні юки в горщиках скаржаться на те, що вона не цвіте. Стимулювати рослину просто - виносьте її на вулицю влітку ( на балкон). Тоді утворюється більше речовин необхідних для бутонізації.

 

Садова юка при вирощуванні в домашніх умовах на вулиці може все - таки постраждати від сильного морозу. Тому при зниженні температури за -10 ˚ С прикрийте прикореневу частину заздалегідь підготовленим перегноєм, компостом. Зазвичай я прикриваю юку разом з трояндами, коли вдарять перші морози. Але якщо серед зими раптом починають йти дощі з потеплінням, то відкриваю. Укриття при теплій вологій зимі сприяє випріванню, загниванню, загибелі. Втім, це характерно не тільки для юки.

 

Підживлення - може рости і без них. Але чому б не підлити розчину комплексного добрива при догляді за іншими квітами. Адже не так багато треба.

 

Без шкідників і хвороб тут не обійшлося. Якщо листя вкрилося нальотом білуватого кольору, це не борошниста роса, така знайома нам по іншим рослинам. Це повзає і шкодить проколюючи листя кліщ. Проти нього можна застосувати або спеціальні препарати акарициди, або колоїдну сірку.

Часто можна спостерігати, як рослина несподівано починає засихати. Це гусениці молі вгризлися і виїли стовбур. Терміново прибирайте і знищуйте пошкоджені рослини, не давайте шкідникові поширитися.

У боротьбі з тлею допоможуть обприскування настоєм часнику або цибулі з господарським милом для кращого прилипання. Та й взагалі застосовуйте рослинні засоби у боротьбі з шкідниками.

 

Але незважаючи на труднощі, посадіть у себе юку. Так цікаво за нею спостерігати. Адже ще її називають «деревом щастя».

ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Квіти | Додав: Даша (23.09.2013)
Переглядів: 11853 | Коментарі: 1 | Теги: декоративне садівництво, Квіти, розмноження рослин | Рейтинг: 2.5/2
Всього коментарів: 1
1 Sergsnare  
0
<a href=http://zmkshop.ru/>ооо технострой</a>

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz