Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Понеділок, 29.04.2024, 01:32
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Квіти

Флокси багаторічні - розмноження живцями, діленням, насінням
Флокси багаторічні завдяки різноманітності розмноження (живцями, діленням, насінням) отримали популярність у дачників і садівників. Ця квітка, яка легко вирощується і розмножується, відмінно зимує у відкритому грунті, ще й вражає різноманітним і тривалим цвітінням.
У деяких сортів суцвіття складаються з 50 - 150 квіток від білого до фіолетового забарвлення і незвичайно приємного аромату. По висоті кущі діляться на високорослі (50 см - 1 метр 50 см) та низькорослі, майже повзучі (10 -30 см).

Місця для посадки багаторічних флоксів підбирають як на сонячних, так і в напівтінистих місцях. А от особливих вимог до складу грунту не має. Але все ж кращими вважаються клумби удобрені перегноєм (але не гноєм), легкі, не глинисті. Не люблять і стоячої води, заболоченості. Поливати необхідно щотижня, а якщо спекотно, то й два рази. Обов'язково рихлити, мульчувати. Причина такої потреби в тому, що основна маса кореневища розташована на глибині 20 см. Тому посухи не виносять, на сухість повітря реагують погано, спека на флокси погано діє.

На одному місці вирощують флокси 4 роки. Це так само пов'язано з особливостями зростання кореневища і самої рослини. Корінь наростає щороку і поступово виходить над поверхнею грунту, тому поступово частина відмирає. А ось бруньки наступного року, розташовані біля основи старих пагонів, тобто поступово піднімаються все вище над землею. Значить треба підсипати по необхідності землю під квітку, та довго не вирощувати на одному місці. І, звичайно ж, забезпечувати належний догляд.
     вегетативне розмноження флоксів
 
Перевага флоксів в розмноженні, а точніше в різноманітті способів.
Вегетативні способи розмноження багаторічного флокса.
Найпоширенішим і простим можна назвати поділ куща. Проводять його восени (першій половині) або ранньою весною. Якщо у вас місцевість з посушливим кліматом, то кращим строком буде осінь. Підбираємо дорослі кущі віком не менше 3-х років. Найчастіше ділять кореневища, що вимагають пересадки на нове місце, тобто віком 4 - 5 років. Викопують, очищають від землі і ділять на частини так, щоб у кожній було 3 бруньки (пагона). Якщо відразу ви не можете посадити, то прикрийте коріння, щоб вони не підсохли.
Можна просто відкопувати частини куща флокса, ділити і садити на нове місце. А ямку, що залишиться біля маточного куща, засипати перегноєм. Через пару років звільнине місце заросте, і тоді відкопайте і розділіть стару частину. Таким чином, кущ буде постійно оновлюватися.

Розмноження багаторічних флоксів кореневими живцями.
Для цього використовують дворічні рослини. З коренів, не здерев'янілих, нарезаются черешки довжиною 5 - 7 см. Висадити їх потрібно в парники або ящики. Для засипки використовувати легку землю або пісок шаром 2 см. Ящик зверху накривають плівкою, можна занести його просто в парник. Для розвитку знадобитися багато вологи, тобто постійні поливи, притінене місце. Нарізані ранньою весною живці дорощують до кінця року. А вже в наступному пересаджують на постійне місце.

Флокси багаторічні розмножують стебловими живцями.
На відміну від попереднього способу, терміни не прив'язані до сезону. Якщо є теплиця, то можна живцювати і взимку, і ранньою весною.
Вранці, бажано до 10 години, беремо добре розвинені пагони і нарізаємо на частини по два вузли. Зріз знизу повинен бути під вузлом, а зверху на 1 см вище вузла. Як і зазвичай, при такій операції, нижнє листя видаляють, а від верхніх залишають тільки половину.
Відстань при посадці 5 - 8см, грунт зволожений, накритий шаром піску 3 см. Живці перед посадкою обробити стимулятором росту. Після посадки рясно полити і накрити зверху плівкою. Запорука успіху криється у підтримці вологості грунту і всередині парника. Тому 4 рази на день обприскуйте посадку теплою водою. Укорінення триватиме трохи більше місяця. Потім плівку знімають.

Розмноження флоксів кореневою порослю.
Цю операцію проводять навесні. Кущі можуть давати порослі близько 70 штук. Як тільки вона відросте, одразу проводять викопування і пересаджують на постійне місце. При гарному догляді та своєчасному поливі вона швидко приживається.

Ще один із способів вегетативного розмноження флокса багаторічного - квітучими пагонами. Наприклад, вам подарували букет цієї квітки. Беремо пагін, обрізаємо листочки (окрім двох верхніх) і квітку. Залишається сам пагін і черешки листків. На підготовленій грядці укладаємо його горизонтально в борозну глибиною 5 см, а верхівку піднімаємо вгору. При засипанні землею верх з необрізаними листами буде виглядати над поверхнею. Поливаємо. При підтримці вологості процес займе півтора місяця. І тільки навесні наступного року, а іноді навіть восени, проводимо поділ і пересадку на постійне місце.

Весняними пагонами з пяточкой розмножують флокси багаторічні з загущених кущів. Квітка у віці більше 4-х років може навесні дуже сильно заростати, відбиваючи до 40 - 60 молодих пагонів. Толку від такого зростання буде мало. Такий кущ можна не тільки ділити, а й розсадити іншим способом. Ранньою весною відгрібають грунт і відламують ще білі наростаючі пагони разом з п'ятою (можна і довжиною 5 -10 см). Висадити їх потрібно в парник. Дуже висока приживлюваність при поливі два рази на день. Вода повинна бути теплою.

Якщо у вас немає парника або нема коли з ним возитися, то застосуйте розмноження флокса укоріненням пагонів прямо на кущі. Такий спосіб дає можливість отримати багато посадкового матеріалу, більше 50 кущів. Беремо ящик без дна, шириною 50 см, заввишки 40 см і одягаємо на кущ перед цвітінням. У нього засипаємо легку землю, збагачену перегноєм. Щоб грунт добре промочити, поливайте кожен засипаний шар.
У місцях з жарким кліматом, земля буде швидко пересихати. Тому зовні ящик прикриваємо теплоізоляційним матеріалом, а можна і просто обсипати землею. Поверхню посипати тирсою. Поливати треба рясно і не рідко. Розподіл провести на наступний рік ранньою весною. Потрібно зняти ящик і поділити гострим ножем на частини з коренем і пагоном.

Розмноження флоксів насінням.
Цей спосіб використовують для одержання більш життєздатного потомства. Насіння потрібно стратифікувати і висіяти ранньою весною. Отримані сіянці розсадити на відстань 15 см.
А от якщо ви захочете самі отримати насіння, то знайте, що просторова ізоляція сортів повинна бути не менше 150 - 200 метрів. Звичайно, можна квіти ізолювати і запилювати штучно, але це займає багато часу (близько 20 днів), вихід насіння буде невеликим.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Квіти | Додав: Даша (29.08.2012)
Переглядів: 2930 | Теги: декоративне садівництво, розмноження рослин, Квіти | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz