Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
П`ятниця, 26.04.2024, 22:38
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Календарі робіт

Календар робіт в квітнику, ягіднику, винограднику на жовтень (частина 2)
У календарі садово-городніх робіт на жовтень звичайно ж потрібно сказати про квітник, виноградник, ягідник. Там теж ще багато роботи. Потрібно закінчити посадки. Винести рослинні залишки. Провести укривання.

Календар садівника - городника на жовтень. Роботи у квітнику.
Покваптеся з висадкою цибулинних квітів - тюльпанів, нарцисів, гіацинтів та інших. Після посадки землю замульчувати шаром 5-8 см.

До морозів викопайте канни, жоржини і гладіолуси.

З кінця жовтня починаємо вкривати троянди га зиму. Для цього використовуємо перегній, торф, компост, на крайній випадок просто землю. Викладається горбок заввишки до 30 см.
На кущах бузку обрізати стебла з насінням. Видалити пошкоджені, старі пагони.
У багатолітніх квітів, таких як дельфініум, півонія, астильба та інших, видалити відмерлі пагони. Їх краще винести за територію квітника, щоб було поменше гниючих залишків, осередків розвитку гнилей та інших хвороб.
Також видалити засохлі однорічні квіти.
У квітнику провести підзимовий посів айстри, гвоздики китайської.
По можливості, на вільних місцях, вносяться добрива і земля квітника перекопується.

Календар робіт в квітнику, ягіднику, винограднику на жовтень
 
Календар садівника - городника на жовтень. Роботи в ягіднику.
Найкраще посадити малину за дві декади до настання морозів. Не забудьте стебла обрізати над самою землею і спалити. Глибина - до кореневої шийки. Якщо ви саджанці транспортували, то замочіть на добу у воді, а ще краще в воду додати стимулятор росту. Грунт навколо після поливу замульчувати.

Так само висаджуються інші кущові ягідники - посадка смородини, посадка агрусу, йошта та інші.
Хоча малина і самоплідна рослина, але для підвищення врожайності краще висадити хоча б 2-3 сорти.

Прочистіть малинник. Щоб пагони, залишені на плодоношення, краще перезимували, підв'яжіть їх до дротяної опорі. Взагалі малину краще вирощувати з підв'язкою до шпалери. Так пагони не будуть перегинатися під вагою врожаю.

У аґрусу і смородини вирізати і спалити верхівки пагонів, уражені борошнистою росою. Так само провести щорічні вирізання старих гілок, для правильного формування плодоносних кущів. З молодих пагонів можна так само вибрати та видалити зайві.
Нарізуються і висаджуються живці смородини. Перед посадкою їх бажано потримати в коренеутворюючих розчинах.

Якщо ви навесні прикопували пагони аґрусу або пагони смородини на відводки, то зараз саме час їх розсадити. Ті, що слабші, посадити в окремому місці на дорощування.

Перед замерзанням землі посадки суниці та полуниці при вирощуванні у відкритому грунті прикривають укривними мульчуючими матеріалами. Якщо їх недостатньо, то провести укривання кожного кущика окремо. Можна використовувати торф, тирсу, листя, солому, перегній, в крайньому випадку підсипають до прикореневої зони землі, узятої з міжрядь. На півдні це роблять в листопаді.

Проведіть на ягіднику мульчування грунту, або підсипте, якщо у вас була мульча. Цим ви утримаєте вологу і захистите коріння від морозів.
Провести на ягіднику санітарну обрізку. Абсолютно немає необхідності залишати зимувати те, що ви збираєтеся видалити навесні. Перевірте пагони на наявність яйцекладок і зимуючих шкідників.

А ось суницю і полуницю обробіть фунгіцидами, проти грибкових захворювань листків.

Внесіть добрива. Перекопайте грунт у міжряддях. Біля кущів рихлити обережно, не забувайте, що у ягідників корені знаходяться і під самим рівнем грунту.

Якщо у вас є суниця ремонтантних сортів, то висадіть кілька кущиків в горщики, ящики. На підвіконні з південної сторони вона зможе рости і плодоносити.
 
Календар садівника - городника на жовтень. Роботи у винограднику.
Вологозарядковий полив провести при сухій осені. Вносимо добрива, а води даємо не менше 50 літрів на кущ.
Проводитися прибирання на зберігання і заготівля винограду на зиму. Отримаєте ароматний бекмес з увареного соку. Крім того ви вирішите проблему – що робити з соком винограду, коли його багато. Стежите за прогнозами погоди. Стануть непридатними для зимового зберігання ягоди підмерзлих пізніх сортів. А ось при теплій осені можна їх потримати на кущах подовше. Це додасть ягодам цукристості.

Потурбуйтесь про укриття сортів, які не можуть зимувати без захисту. Огляньте лозу. На півдні часто застосовують напівукривне зберігання, тобто прикривається тільки половина куща.

Як що до замерзання грунту у вас ще є 1,5 місяця, то можете без страху висадити виноградні саджанці. Вони добре приживуться і рано навесні підуть у ріст.

Заготовлюються живці для розмноження. Перед зберігання їх можна обробити розчином з 400 грам залізного купоросу на 10 літрів води. Потім закласти на зберігання.

На саджанцях проводитися катаровка, видалення росяних коренів.

Продовження про сад, город - Календар садівника - городника на жовтень. Читайте далі за посиланням, застосовуйте на ділянці та дачі. Вдалого сезону!
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Календарі робіт | Додав: Даша (02.10.2013)
Переглядів: 2702 | Теги: планування, виноград, ягоди, сезонні роботи, Квіти | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz