Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Понеділок, 29.04.2024, 02:11
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Ягоди

Розмноження суниці (полуниці)
Розмноження суниці (полуниці) здійснюється діленням куща, насінням і, найчастіше, вкоріненими розетками. Оскільки суниця і полуниця будуть у вас рости на одному місці не один рік, то до підготовки ділянки городу під ягідник потрібно підійти дуже серйозно. Це повинна бути сонячна ділянка, з рівною поверхнею. На буграх посадки суниці часто вимерзають або пересихають. Надмірно кислі та вапняні ґрунти погіршують розвиток рослини. Переважно вибрати забезпечені вологою, суглинисті, супіщані, чорноземні легкі ґрунти. Так само заздалегідь проводите знищення хруща та дротяника при їх наявності. По ділянці рівномірно розподіліть органічні добрива: торф, гній, перегній, компост від 10 до 20 кг на м.кв. А так же внесіть мінеральні добрива - суперфосфат 100г і калійну сіль 60г на м.кв. На кислих землях вносять 200-300 г вапна на м.кв. Землю в ягіднику під суницю садову та інші види суниці, полуниці перекопують на глибину лопати. Поверхню вирівнюють.


Зрозуміло, що на дачі місця мало і не завжди є можливість пересаджувати часто рослини, міняючи місце розташування ягідника. Тому застосовують для висадки широкі міжряддя близько 80 см. Просто через 4-5 років саме до них роблять пересадку рослин. Тобто місце одне й те саме, просто ряди переміщаються. А в цих міжряддях можна висаджувати часник, цибулю. Часник відлякує довгоносиків, дротяників, нематод і кліщів. Можна перед пересадкою посіяти чорнобривці, календулу. Вони теж відлякують шкідників і оздоровлюють ґрунт. Так що ваш ягідник може ще виглядати і як квітник.


Розсада суниці (полуниці) для розмноження повинна мати 3-4 здорових листа і потужну кореневу систему завдовжки не менше 5 см. Звичайно, садять і гірший матеріал. Але тоді потрібно забезпечити затінення, наситити ґрунт і повітря вологою. Та й приживлюваність, і врожай буде гірше. Суницю (полуницю) розмножуючи, зазвичай садять в кінці літа або ранньої весни. Головне, щоб рослини встигли укоренитися до морозів. Іноді посадку роблять навесні. Але тоді краще обірвати квіти у суниці і дати рослині добре вкоренитися. Якщо посадковий матеріал транспортують, то коріння потрібно захистити від висихання, а перед посадкою замочити в стимуляторі росту.

    

Найчастіше висаджують суницю (полуницю) рядами. Відстань між ними 40-60 см. Відстань між рослинами малорослими 15-20 см, між сильнорослими 25-30 см. При дворядкового посадці йде два ряди з відстанню між ними 30 см, між парами рядів 80 см. Відстань між рослинами суниці (полуниці) в ряду таке ж як і при однорядковою посадці. Існує безліч інших способів посадки: в мішках, на гряди, в горщиках, на грядках. Все залежить від розмірів вашого городу, фантазії, бажання.

    

Дуже важливо при посадці суниці (полуниці) правильно заглибити рослину. Зверніть увагу на малюнок. Коріння необхідно розправити, сердечко не засипати ґрунтом. Після посадки полити і бажано замульчувати. Розміщувати різні сорти краще в окремі ряди.
Розподілом кущів розмножують суницю (полуницю) при малій наявності посадкового матеріалу, при перенесенні на нове місце, також сорти ремонтантної суниці, що не дає вусів або нарощує їх малу кількість. Ремонтантні сорти суниці відрізняються тим, що дають два врожаї на рік - на початку літа і в серпні-вересні. Їх зазвичай в ягіднику на городі вирощують 1-2 роки, так як потім врожайність різко зменшується. Восени або навесні, викопані рослини, розділяють і використовують для посадки.


При розмноженні своїми насінням рослини суниці (полуниці) не завжди зберігають материнські властивості. Тому краще використовуйте покупні. Можна висівати насіння відразу після збору. Проростають недружно, дуже довго. Насіння частіше стратифікують, тобто витримують у вологому піску в місці з температурою не вище 5 ° С. Після 3-х місячної витримки сіють в ящики з родючим ґрунтом (ґрунт 2 частини: пісок 1 частина: перегній 1 частина). Насіння суниці (полуниці) розкидати по ґрунту, притиснути та зволожити шляхом збризкування. Накрити склом. Близько 3 тижнів тримати ящик в темному місці при температурі 15-20 ° С. При появі сходів виставити на світло. Сіянці розпікірувати (розсадити) при наявності 2 листочків у великі ємності розміром приблизно як склянка. Пересаджувати при наявності 3-4 листочків у ґрунт.
При гарному догляді вже на наступний рік ви отримаєте відмінний урожай.
 
    
 
    
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Ягоди | Додав: Даша (18.10.2011)
Переглядів: 7680 | Теги: посадка рослин, ягоди, суниці та полуниці, розмноження рослин | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz