Канна, зберігання взимку - відео поради квітникарям від Тетяни Асаєвич.
Для того щоб зрозуміти як зберігати канну взимку, потрібно знати що природне середовище її життя відрізняються теплим кліматом, без морозних зим. Тропіки та субтропіки Індії, Азії, Америки - рідний дім. Тому щоб щороку не витрачати гроші на покупку нового посадкового матеріалу або розвести вподобаний сорт потрібно буде трохи попрацювати. І це того варто.
Квітка приваблює не тільки своїм великим суцвіттям у формі колоса яскравого забарвлення, а й великим листям різних відтінків. Це світло і темно зелений, з пурпуровими і бордовими відтінками, майже чорні, з смужками. Є сорти, у яких квітка має різнокольорові пелюстки, є з цяточками.
Перед тим як відправити канну на зимове зберігання, можна ще насолоджуватися красою у холодному парнику. Досить перед настанням перших нічних заморозків викопати рослини, поставити в ящики разом із земляною грудкою і відправити в укриття. Там при помірному поливі вони будуть вегетувати й надалі. А вже з наближенням постійних морозів, обрізати зелень на висоту 10 см і нижче та спустити коріння в підвал.
Невдачі в зберіганні канн взимку часто пов'язані саме з неправильно створеними умовами. Підвал або інше темне приміщення повинно бути достатньо сухим з температурою від 0 до + 8 ˚ С. Інакше квітка піде в ріст.
Тетяна Асаєвич в відео порадах для квітникарів розповідає про те як зберегти слабкий посадковий матеріал. Якщо попався дуже квола рослина, кореневище до зими мало виросло, то за час зберігання його можна втратити (висохне). Але цього уникнути дуже просто. Досить пересадити квітку в якусь ємність, горщик і вирощувати в морозні дні в приміщенні як кімнатну рослину. Тому що у канни немає чіткого періоду спокою, а викопуємо ми її тільки через не морозостійкість. Такий експеримент цілком вдався, і до весни було отримано сильну квітку.
Більш докладно про вирощування канн ви можете дізнатися, пройшовши за посиланням.
Так що скориставшись цими не хитрими порадами ви зможете зберегти посадковий матеріал і наступного року знову радіти барвами свого квітника.
Дивитися безкоштовно відео поради квітникарям онлайн - канна зберігання взимку
(переклад відео передачі)
Кожному квітникарю, котрий досяг успіхів в своєму саду хочеться почути захоплені відгуки про свої квіточки. Проте краса модних новинок і супер рідкостей не завжди викликає розуміння у наших друзів, знайомих. Що може викликати емоційний шок у наших відвідувачів - так це квітник в тропічному стилі. І неодмінним атрибутом, учасником цього шоу стане звичайно канна садова. Колись тропічні квітники могли собі дозволити тільки аристократи, які мали оранжереї, зимові сади, величезний штат робітників. Тепер такий квітник може запланувати і мати кожен.
Канна в перекладі з грецької мови означає «очерет». Але дивно, що ботаніки помітивши схожість канни з очеретом, з цим злаком, не побачили величезних і яскравих кольорів цієї рослини. Канна в квітнику може поєднуватися з будь-якою рослиною, з нею добре посадити і жоржини, і декоративні злаки, однорічні та багаторічні, можна підбити домашніми рослинами, щоправда, попередньо адаптувавши їх до нашого клімату. Такий квітник не залишить байдужим нікого. Адже у нас канна буде міцно асоціюватися з політом колібрі, з екзотичними орхідеями, а її велике листя буде нам нагадувати бананові плантації.
Дуже часто нас лякає нібито складність вирощування цієї рослини, адже вона тропічна. Походить з тропіків, субтропіків Америки, Азії, Індії. Клімат там звичайно помітно відрізняється, зовсім інший. Але ми давно вже обробляємо на наших городах рослини, які також як і канна тропічні. Наприклад, відомий кожному огірок. Адже агротехніка канни та огірка абсолютно однакова. Обидві рослини люблять дуже багату органікою землю, теплу, добре прогріту, сонячне місце положення, без вітру. І по можливості полив теплою водою.
Єдина складність, яка виникає у садівників - це зберігання канни взимку. Так є деякі нюанси, які потрібно враховувати, щоб канна радувала вас кожен рік, і не було необхідності заново купувати посадковий матеріал.
Ціле літо канни радували мене своєю красою. Сортів у мене багато, в колекції більше 20 - ти сортів і гарні всі. Є канни із зеленим листям, з темним, з пурпуровим, бордовим, майже чорним, навіть з смугастим листом. Кожна з них гарна по - своєму. Але гарні канни не тільки їх потужним та великим за розміром листям, радують їх квіти, зібрані в гроновидні суцвіття, волоті, суцвіття що нагадують квіти гладіолуса. Як бачите забарвлення найрізноманітніше - це і жовті, лимонно-жовті, в цяточку. Дуже подобатися мені сорт Пікассо, це малятко, всього метр у висоту, а квіточки досить великі ще й в помаранчеву цяточку. Гарні канни з рожевими квітами, з помаранчево - жовтими. Особливо цікаві сорти, які мають і красиву квітку, і темне, майже бронзове листя. Гарний достатньо старий сорт, але він мені не набрид Вайомінг. У нього помаранчеві дуже великі квіти, надзвичайно гарне листя. Рослина дуже потужна, добре розвивається.
На жаль, коли купуєш канну у ненадійного виробника, то часто отримуєш розчарування. Як не дивно, але досить надійні голландські фірми теж мене підвели як минулого, так і цього року. Ніяк, вже два роки, не можу купити сорт Президент. Це потужна, що досягає двох метрів канна з червоними квітами. Але скільки її не беру, виходить сорт Бріянт, той який брав участь у нас в вуличному озелененні. Це хороша цікава канна, але не те. Цього року мене порадував сорт Клеопатра, дуже цікавий. Лист з червоною смугою на зеленому фону з різнобарвною квіткою. Там є і червона пелюстка, і жовта в цяточку, чудовий сорт.
Приходить осінь. Ми очікуємо перших заморозків, на щастя їх ще не було. І канни пора викопувати. Це потрібно робити до заморозків або відразу після них. Я роблю це до заморозків, якщо встигаю. Закінчую, ще раз перевіряю чистоту сорту, чи всі етикетки правильно розміщені. Крім того я викопую рослини, коли вони ще зелені та заношу в парник. Ось в такому стані вони ще можуть довго вегетувати. У канни немає природного періоду спокою, тому що рослина тропічна.
Одного разу мені дістався сорт дуже маленький, новий. Я побоялася відправити корені на зиму у підвал, боялася що не збережуться. І тому занесла в будинок, де цілу зиму тримала на підвіконні. Вона виросла. І на наступний рік була потужною рослиною.
Після викопування я заношу рослини в холодний парник. Поки зберігається плюсова температура, навіть з невеликими нічними заморозками, поливаю як домашні квіти. Тримаю в холодному парнику. Коли заморозки, то додатково накриваю. Але коли приходять досить сильні заморозки, то з канною вже потрібно попрощатися. Така її доля. Обрізаю на рівні 10 см, іноді нижче, заношу в підвал. Ось тут є головне, де зберігати канну. Сама тому не виходить ця культура у багатьох. Підвал повинен бути достатньо теплим 0˚С - +5 - + 8˚С не більше, інакше вона піде в ріст. І досить сухим. Зберігати канну там, де ви зберігаєте жоржини не вийде - згниють. У підвалі я залишаю на всю зиму, чи не поливаю, майже не заглядаю. Все буде нормально. А ось в лютому все починається спочатку.
Хороша рослина, повірте, воно коштує тих клопотів і зусиль, які до неї прикладають.
|