Відео поради садівникам про вирощування інжиру - обрізка, формування куща горизонтальним кордоном для кращого укриття на зиму. (інжир - інші назви фігове дерево, смоківниця, фіга, смоква).
На жаль не скрізь ця рослина почувається комфортно, нормально росте, плодоносить в умовах відкритого грунту. Але багато дачники і садівники - городники можуть дозволити виростити у себе фігове дерево, отримати плоди. Достатньо лише дотримуватися деяких порад.
Допоможуть вам відео поради садівникам від автора, який використав всім відомий спосіб формування винограду і переніс його на інжир. Обрізка це вже другий етап, а спочатку формуємо в перший рік кущ. Так, саме кущ, а не дерево. Зрозуміло, що фіга може досягати величезних розмірів у формі дерева, але нам це не підходить, тому що на зиму потрібне укриття, щоб уберегти пагони від вимерзання. Автор залишає чотири пагони й попарно розводить їх в сторони уздовж ряду - спосіб формування горизонтальний кордон. Для фіксації положення потрібна підв'язка, скоби або просто прив'язані камені. Поступово відбудеться закріплення по горизонтальній лінії. На цих пагонах ми не будемо отримувати плоди, вони потрібні для отримання гілок, які підуть вертикально вгору. Саме на них і буде наш урожай.
Така форма дуже зручна для догляду й найголовніше для укриття інжиру на зиму. Пагони за сезон досягнуть великої висоти і віддадуть урожай приблизно в першій половині осені. По мірі їх розвитку зверніть увагу на загущеність, вона абсолютно не потрібна. Тому пагони залишати тільки ті, що відростають від зовнішніх бруньок, решту просто потрібно обламати.
Всю цю вирослу зелень не будемо вкривати на зиму. Інжир обрізаємо після збору врожаю, тобто на початку (перед заморозками) листопаду. На кожному вертикальному пагоні залишаємо 2-3 бруньки. Саме з них у наступному році буде відбуватися приріст молодих пагонів. Так повторюємо щороку. Обрізаємо інжир на кілька бруньок, а потім накриваємо.
Для захисту від морозу автор відео використовує поліпропіленові мішки з витягнутим поліетиленом. Зверху прямо на них накидає шар землі близько 5 см (від редакції сайту – де холодні зими, шар для захисту потрібен більше, про це докладніше в статті про укриття на зиму інжиру).
Дивитися безкоштовно відео поради садівникам - формування інжиру, обрізка
(переклад відео)
Це відео про інжирі. Він посаджений в Мелітополі, це південь України. Це далеко не Крим, тому рослина знаходиться в зоні ризику. Смоківниця на своїй батьківщині це велике, дуже велике дерево. У нашій зоні рекомендується вирощувати у вигляді куща, для того щоб можна було вкривати на зиму. Тому що надземна частина в цій місцевості вимерзає. Хоча досить швидко вибиває від кореня нові пагони і ви отримуєте урожай. Пошукавши інформацію, я знайшов ось такий спосіб формування, застосовуваний в Ізраїлі - як винограду - горизонтальний кордон. Як ви бачите чотири потужних пагона я укладаю уздовж землі. Щоб вони звикли до цього їх потрібно пришпилити, підв'язати, навіть притиснути камінням. Це робиться для того, щоб в цьому стані кущ звик до горизонтального положення та залишився так рости надалі.
Що дає таке формування? По перше це легкість укриття на зиму. Бо такі пагони біля землі накрити набагато легше, ніж великий кущ, який необхідно зігнути, ризикуючи обламати.
Як же відбуватиметься плодоношення при цьому формуванні? З усіх бруньок чотирьох рукавів розвинуться пагони, які будуть підніматися вертикально вгору. І приблизно на висоті 1 метр будуть підв'язані до дроту, до шпалери, яку тут натягну. Щоб дуже не загущати кущ пагонами, думаю залишати тільки ті, що будуть рости із зовнішнього боку куща, а внутрішні виламувати. Так, перший урожай не буде отриманий. Але він слабкий і не страшна його втрата, другого буде достатньо.
Хочу відзначити, що цим кущам тільки другий рік, тому на величезний урожай поки немає надії, але на пробу буде. Другий урожай отримаєте приблизно у вересні - жовтні. А вже в листопаді, при підготовці до зимівлі, ці вертикальні пагони обрізуються біля самої основи, залишають тільки 2-3 бруньки. З них в наступному році підуть у ріст нові пагони. І так далі з кожним роком.
Тобто формування інжиру повністю збігається з технологією формування горизонтального кордону на винограді.
Ще розповім, як заховати на зиму інжир, як буду вкривати кущі й далі. Зараз пагони лежать на землі, листя обламуються, опадають. Верхівки пагонів обрізаю. Виходить, що на землі лежить ось такий «чотирилапий павучок». Зверху прикриваю його поліпропіленовими цукровими мішками, без поліетилену всередині. І потім прикидаю шаром землі в 5 см. Для чого мішки - по - перше вони вкривають і запобігають від контакту з ґрунтом, по - друге, вони не герметичні, дихаючі. Дозволяють навесні при відкритті куща бачити його чистим.
|