Існують різні заходи боротьби зі шкідниками. Але для застосування методів проти прозорого суничного кліща, наприклад, такого як занурення в гарячу воду посадкового матеріалу, необхідно спочатку визначити, чи він оселився на вашій рослині. Адже просто побачити вам його не вдасться, тому що розміри його дуже малі.
Рослина відстає в рості, листя змінюють форму, спотворюються і дрібнішають - це заподіює шкоду суничний прозорий кліщ. Найбільша їх кількість зустрічається у вологих районах, середньої та північної зоні, також там, де є полив. Не переносять сухого повітря. Тому селяться на молоденьких листочках, які ще не розгорнуті. Саме там їм буде достатньо вологи. Зустрічається цей шкідник також на цикламенах, герані, гвоздиці, бегонії.
Розмір прозорого суничного кліща дуже малі (самка 0,2 мм самець ще менше) і побачити неозброєним оком його не можливо. Форма тіла овальна, колір спочатку прозорий, потім трохи жовтувато - коричневий. Яйця самка відкладає при температурі + 13 ˚ С, тобто рано навесні. Місце - молоді листочки. Тому вони і деформуються. Так само з'являється маслянистий наліт з жовтуватим відтінком. Це робота личинки. Поступово листочки відмирають, кущики суниць стають карликовими. Навіть перші лиття рослини, незважаючи на те, що доростають до звичайного розміру, так само мають зморшкувату форму. Не втрачайте час, застосовуйте різні заходи боротьби, методи всі підійдуть. Адже одне покоління розвивається дуже швидко - близько місяця. І суничні прозорі кліщі за сезон можуть давати до 5-ти поколінь (час цвітіння, коли наростають молоді листочки, восени). Але найбільша їх кількість припадає на другу половину літа, тобто липень - серпень. Личинки висмоктують сік і ослаблені рослини взимку часто вимерзають. Тому після збирання врожаю багато хто скошує на полуниці та суниці листя, з подальшим їх знищенням. Зимують прозорі кліщі на черешках листя суниці в основі. А на молоді листочки переходять навесні. Коли відростають вуса, він перекочовує на молоді розетки, розселяється по всій плантації. Тому часто поширюються із зараженим посадковим матеріалом. Заходи і засоби боротьби з прозорим кліщем шкідником суниці. Метод «гарячої води».
Найголовніше - це не занести шкідника з посадковим матеріалом. Не купуйте його у випадкових людей, адже рослини не тільки загинуть, але ще й ваші вже закладені плантації загинуть. На всякий випадок або якщо ви не впевнені, то розсаду можна обробити. Допоможе звичайне прогрівання. На 15 хвилин занурити їх у воду температури до + 45 ˚ С. Потім опустити в холодну воду, розкласти просушувати на 1 годину в тіні. Щоб вода не остигала під час цієї процедури, посуд укутати. Але стежте щоб температура не була вищою. Суничну розсаду висадити в такі строки, щоб вона встигла утворити не менше 3-х - 5-ти листочків. Карбофос так само використовують для цих цілей. Від суничного прозорого кліща в розчин з 75 грам на 10 літрів води опускають тільки розетки, коріння залишають над поверхнею рідини. Звичайно ж застосовують і обприскування. Це може бути розчин ізофена (на 10 літрів 60 грам), хлоретанол. З народних рослинних засобів боротьби зі шкідником підійде 5-ти денний настій з 200 грам лушпиння цибулі на відро води. Можна використовувати червоний перець, стебла помідор, розчин з 50 грам кальцинованої соди і 50 грам господарського мила на 10 літрів води. Терміни обробки - коли відростає навесні листя, після збору врожаю (на старих посадках краще після скошування листя), ще раз через півмісяця. Скошування листя на суниці, полуниці (дивіться відео)- один з методів боротьби з прозорим суничним кліщем, міра захисту рослини. Головне "сердечко" не пошкодити. Все скошене вибрати, спалити. Потім провести обробку та підгодувати для того, щоб надати сили для розвитку кущика.
|