Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Четвер, 25.04.2024, 01:46
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Сад

Шипшина - посадка, вирощування, догляд, обрізка

Всі ми знаємо про корисні властивості шипшини. Посадити та виростити її можна у себе на ділянці. Нескладний догляд і обрізка сформують кущ, який дає вам такі корисні плоди, комору вітаміну С. Шипшина родоначальник троянди, і так вийшло, що поступово ця красуня витіснила його подалі, на лісові галявини, на схили біля річок, в посадки. Але ця рослина може радувати не тільки корисними плодами, але і пишним цвітінням в кінці весни, ще й стати колючою живою огорожею.

 

Посадіть і вирощуйте шипшину вдома, адже в природі її стає все менше і менше. Місце підберіть добре освітлене, перекопайте. Підготуйте посадкову яму розміром 50 см на 50 см. Внесіть мінеральних добрив (150 - 200 грам суперфосфату, 50 грам калійного, 50 -70 грам сечовини) і 8 - 15 кг перегною. Дивіться в залежності від початкового стану землі. Між рослинами при посадці витримуйте відстань не менше метра. Кращий час посадки весна і осінь. Звичайно при покупці саджанця із закритою кореневою системою, тобто в контейнері, час посадки не має значення.

 

Шипшина - посадка, вирощування, догляд, обрізкаЯкщо є можливість, то для кращого запилення можна взяти саджанці з різних місць зростання або різні сорти. На моїй ділянці росте шипшина, отримана при самому звичайному діленні старого куща. А спочатку ми відкопали пагінець в посадці. Але розвивається рослина дуже швидко і добре переносить наше посушливе літо.

Для розмноження використовують підземні стебла, кореневі паростки, зелені черешки. А ось сіянці використовують для щеплення.

 

Після посадки шипшину потрібно добре полити, бажано землю замульчувати. Це допоможе зберегти вологу тривалий час, забезпечить створення мікроклімату в прикореневій зоні та хорошу приживлюваність. Так само не забудьте вкоротити надземну частину на 1/3.

 

Якщо у вас достатньо місця, то кущ підв'язки не вимагає. Мої ростуть в кінці городу, пишно розкинувши гілки, переплітаються між собою в непрохідні нетрі. Мене це влаштовує. Але підходить не для всіх. Тому використовуйте шпалеру з дроту. Так само можна при обрізанні дати рослині форму чаші. Це дуже зручно - і середина буде добре освітлюватися сонцем, і врожай буде зручно збирати.

 

При обрізці в перший рік вирізати всі ослаблені кореневі паростки. Залишити сильні, добре розвинені. У наступні роки потрібно залишати по 4 - 5 розвинених пагони з того що виросло за сезон. А ось на наступний рік їх підрізати на висоті 100 см, щоб викликати кущіння. На дворічному пагоні знову провести обрізку, залишивши 4 бруньки на кожному розгалуженні. І так кожен рік. На шостий рік вирізають старі гілки (першого року після посадки). Тобто кожен рік у нас відростає кілька молодих пагонів, які ми використовуємо для заміщення при обрізанні шипшини. Максимальна врожайність припадає на 10 - 12 роки життя. Потім кущ старіє, дає менше приросту. Тому поступово готуйте нові посадки для заміщення старих.

 

Догляд за шипшиною не складний. Крім обрізки вносьте під кущ перегній, компост, проводьте підгодівлі мінеральними добривами. Тримайте землю чистою від бур'янів. У посушливі роки бажано полити.

 

Збір плодів потрібно проводити в декілька прийомів, тому що дозрівання розтягнуто в часі. І бажано не допустити підмерзання. Після впливу морозу зменшується вміст вітамінів.

 

Читайте далі докладніше про корисні властивості шипшини і її застосуванні в лікуванні хвороб.

ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Сад | Додав: Даша (16.04.2013)
Переглядів: 2622 | Теги: розмноження рослин, догляд, Кущі, сад, малопоширені рослини | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz