Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
П`ятниця, 19.04.2024, 05:24
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Підготовчі роботи, насіння

Чому не сходять огірки, причини загибелі насіння

не сходять огіркиПричин, чому не сходять огірки, може бути багато. Невдач в городній справі не відняти. В першу чергу ми починаємо думати, що це погане насіння або попрацювали шкідники. Але іноді причини набагато простіші й виникають не без нашої участі. Цього року в багатьох регіонах весна здивувала природними аномаліями. Березень був теплим, навіть незвично спекотним. А ось квітень накрив холодними затяжними дощами, вітрами, великою різницею між нічними та денними температурами. Потім знову потеплішало. Люди радісно зняли шапки, чоботи, відправили подалі теплі речі. І кинулися на свої городи, дачні ділянки, наганяти відставання в посівах і посадках. Але знову накотив холод. Адже так буває всю весну. Ми поспішаємо відсіятися, часу завжди мало, та й не всі мають можливість щодня приділити землі хоч півгодинки. А в підсумку маємо те що маємо - сходів так і не дочекались.

Так чому не сходять огірки? Це відноситься не тільки до них, але й до інших теплолюбних культур. Існують терміни посіву овочевих культур за температурою. Можете з ними ознайомитись за посиланням.  Ми ж розглянемо причини на прикладі звичного, усіма вирощуваного, улюбленого в свіжому і консервованому вигляді огірка. А причини криються в його біологічних особливостях розвитку. Родом культура з тропічних місць, де цілий рік і температура висока, і вологість. При низькій температурі оболонки насіння починають набухатися, але не проростають, а загнивають. Ось і виходить, посіяли коли тепло. І раптом холодні затяжні дощі. І все пропало.

Грунт має бути прогрітим до + 18 ° С. Бажано, щоб вже не очікувалися заморозки. Здавалося б, сама рослина гине від заморозків, а яке діло до холодів насінню, вони ж в землі. На жаль, набрякле насіння може загинути при різкому зниженні температури, навіть перебуваючи в землі. Якщо тривалий час температура не піднімається вище + 8 ° С, це може стати причиною загибелі насіння.

Припустимо, ви встигли до похолодання, і огірки проросли, дали сходи. Але не забувайте, що при зниженні температури за + 13 ° С рослина припиняє ріст, не надходять поживні елементи. При підвищеній вологості швидко розвиваються гнилі, борошниста роса, інші захворювання. Та й просто рослина виглядає пригніченою. У підсумку дуже часто гине.
У будь-якому випадку і до сходів, і після, вам допоможуть впоратися з неприємностями тимчасові укриття. Під плівкою буде трохи вище температура і не буде зайвої вологості. А якщо ви все одно боїтеся, що не зійдуть огірки, то вирощуйте свою розсаду. Так ви отримаєте смачні огірочки раніше, ніж при посіві у відкритий грунт. Та й будете їсти саме ті сорти, що побажаєте, а не ті, що продають в якості розсади. Головне при пересаджуванні овоча на постійне місце використовуйте метод перевалки, тобто не порушуйте земляну грудку біля кореня. А можна просто не поспішати з масовим посівом теплолюбних огірків. Зачекайте, нехай мине загроза холодів. Підготуйте краще грядки. Посійте оброблене, пророщене насіння. Тоді й сходи отримаєте швидше, та й побачите, схожість ваших огірків, визначте якість насіння.
І хай у вас завжди будуть до столу хрусткі огірочки!

ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Підготовчі роботи, насіння | Додав: Даша (20.04.2015)
Переглядів: 2495 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz