Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
П`ятниця, 29.03.2024, 14:08
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Лікарські рослини

Корисні та лікувальні властивості інжиру, протипоказання

Корисні та лікувальні властивості інжиру (протипоказання) помічені й використовуються вже не одну сотню років. Фіга була однією з основних культур Стародавнього Єгипту, їй більше 4000 років. В працях Авіцени часто згадується смоківниця, її дія на всі органи людини, навіть присвячений цілий трактат. 
Від стадії зрілості залежить вміст у плодах кислот (лимонна, гліцеринова, хінна, шікімова, яблучна) і цукру до 70% (більше ніж в фініках). Високий вміст пектинових речовин, міді, заліза, багато мікроелементів. Виявлені фруктоза, сахароза, глюкоза, левулеза, мальтоза, кальцій, вітамін С. У складі каротину не багато. Плоди вживають в сирому і сушеному вигляді, готують варення та джеми, консервують. 
До складу молочного соку зрілих плодів входять органічні речовини, нуклеїнові кислоти, фіцин. Його застосовують для поліпшення структури м'ясних продуктів, у виробництві сирів. 
Коріння, листя і навіть їх черешки також мають багатий склад. 

Завдяки такому хімічному вмісту, корисним і лікувальним властивостям інжир широко застосовується в медицині. Виділені з листя ефірні масла мають бактерицидну, фунгіцидну дію. Плоди вживають в сушеному і свіжому вигляді, а при підв'ялюванні особливо поліпшується смак. Це корисний дієтичний продукт. Втамувати голод і підняти сили можна декількома фігами. Добре брати собою в похід. 

властивості інжируЗастосовують інжир з молоком від кашлю (застуди, захворювання верхніх дихальних шляхів). Готуємо настій так. На склянку молока береться парочка промитих плодів. На повільному вогні потрібно кип'ятити пару хвилин, а потім укутати, дати настоятися до охолодження. Для збагачення рідини корисними речовинами потрібно близько 3-х годин. 
Можна приготувати півгодинний відвар. Тоді молока потрібно взяти більше (півтори склянки), тому що в процесі кипіння на повільному вогні об’єм буде зменшуватися. За добу потрібно випити стакан настою, приготованого тим чи іншим способом. В принципі готують його зазвичай на один раз. В крайньому випадку зберігати в холодильнику в скляній тарі до другого дня, тому що потім прокисне. 
Якщо взяти 5 штук плодів провести ті ж самі процеси, то отриману рідину можна використовувати для розтирання від кашлю. 
Можна готувати подібний настій на воді. Так само дати постояти. Застосовувати у формі полоскання від ангіни, при запаленні ясен, можна приймати і всередину. 

Плоди або настої попереджають розвиток тромбофлебіту, знижують рівень цукру в крові. М'якоть корисна при захворюваннях селезінки і печінки. 
При цих захворюваннях для стійкого ефекту бажано з'їдати в день 150 грам сушених або 300 грам свіжих фіг. Можна не за один раз, а розділивши на 3 - 4 прийоми. Курс близько 3-х тижнів. Так само це піде на користь вагітним, особливо при пізньому токсикозі і як джерело корисних речовин, вітамінів. 

При вугруватій або сухій шкірі як протизапальне використовується сік інжиру, лікувальні властивості якого допомагають при гнійника, навіть склеюють рани. 
Щоб законсервувати сік інжиру, що виділяється при відриві листя, використовуйте горілку. На столову ложку соку береться 30 крапель спиртного (30˚). Найпростіше його заготовити збираючи сік відразу в пляшечку. Відміряйте водою, скільки в пляшечці займе столова ложка води, от і вся технологія виміру. А потім крапайте прямо туди і горілку. 

На бородавки прикладають листя або незрілі плоди. 

Настій з листя інжиру. На 400 мл окропу взяти нарізаних листків 2 столові ложки (можна заварювати два рази, тобто використовувати повторно). Настоювати протягом години, приймати перед їжею 4 рази на день по ½ склянки. 
Застосовують корисні властивості листя інжиру для лікування нирок, бронхіальної астми, кашлю, ентероколіту, ентериту. 

Листя збирають двічі на рік - у середині літа і наприкінці вересня. В цей час можна зібрати і молочко (сік). 

Протипоказання інжиру. В першу чергу вони відносяться до сушених плодів, а саме в такому вигляді вони частіше надходять до нас в їжу. 
Фіга дуже калорійна, тому людям з надмірною вагою потрібно вживати з особливою обережністю або не їсти взагалі. Не рекомендована при діабеті, гострих кишкових захворюваннях. 
Є ще одна властивість - проносний ефект. Тобто перед дорогою краще не їсти, а залишити на потім. 

Вирощуйте інжир у відкритому ґрунті в саду або в будинку в діжці і у вас завжди поруч буде ця корисна, древня рослина.

ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Лікарські рослини | Додав: Даша (15.10.2014)
Переглядів: 2007 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz