Квітка пуансетія та цикламен радують нас взимку і вимагають певного догляду в домашніх умовах для вдалого зростання. Про це й розповість гість телепередачі «уДачний сезон» біолог ліпецького магазину квітів Болишова Олеся. Звичайно, ми підбираємо кімнатні рослини відповідно розташуванню вікон свого житла і можливостей освітлення й температури. Але хто ж відмовиться порадувати себе в зимовий період шикарним та яскравим листям пуансетії й різноманітністю фарб цикламена. І хоча влітку вони відправляться відпочивати, але відмовлятися від них не варто. Догляду в домашніх умовах пуансетія вимагає невеликого. Ця квітка зможе себе комфортно почувати як на вікні, так і далеко від нього. Головною умовою для росту буде полив. Адже якщо в квартирі сухо і жарко, а так буває взимку при хорошому опаленні (від адміністрації, напевно в Липецьку добре топлять взимку), то поливати доведеться навіть два рази в день. Красивими будуть саме не квіти, вони непомітні і непоказні, а верхнє яскраве листя. А ось коли вони почнуть підсихати, то не лякайтеся. Просто прийшов час спокою для вашої квітки. Пуансетію підрізають, видаляючи верхівку на 1/3, підживлюють і поливають 2-3 тижні. Потім починають поливати все менше і менше, переводячи в період спокою. Земляна грудка повинна стати такою сухою, щоб навіть трохи відокремилася від стінок горщика. І відправляємо рослину на прохолодне вікно або на балкон. Голі гілочки нехай вас не лякають. Там воно буде спати до серпня місяця. Потім потрібно буде цю кімнатну рослину поступово пробудити. У цей час догляд в домашніх умовах для пуансетії полягає в пересаджуванні, поливі, підгодівлі та відправці на світле вікно. А ось притіняти не варто. Взимку у нас і так недовгий світловий день, якраз достатньо для нормального росту й розвитку.
Ще раніше в наших квартирах і будинках знайшла своє місце проживання інша рослина - цикламен. Догляд в домашніх умовах подібний до вищеописаного. Цвітіння припадає на зимовий період, влітку знаходиться в періоді спокою. На мало освітлених, прохолодних вікнах відчуває себе відмінно, радуючи цвітінням у зимовий період. Вирощуючи з насіння ви отримаєте квіти цикламену різного забарвлення. Від посіву до сходів проходить досить таки багато часу, близько 40 днів. Посів проводимо в ємності наповнені торфом, не глибоко. Прикриваємо зверху плівкою і темним папером. Притінення знімаємо, коли почнуть з'являтися перші сходи, а плівку тримаємо довше. Потім розсаджуємо і отримуємо через рік квітучу рослину. Період спокою і пробудження будуть подібні описаному в пуансетії.
Дивитися безкоштовно відео поради по кімнатним рослинам - Квітка цикламен і пуансетія догляд в домашніх умовах
(Переклад телепередачі «уДачний сезон») В ефірі телепередача «уДачний сезон» та її ведучий біолог Сергій Глазінов. Сьогодні біолог ліпецького магазину Олеся Болишова розповість про рослини, які є символом зими і нового року. - Кажуть що по дереву можна визначити сторони світа. Наприклад, якщо у вашій квартирі росте пальма, значить у вас південь. А якщо ви знаходитеся серед араукарій, кипарисів і звичайно пуансетії, значить прийшов новий рік. Справжнім символом нового року, звичайно ж, є «різдвяна зірка» або пуансетія. Не буду вдаватися в легенду про цю рослину, але хочу сказати, що всупереч громадській думці доглядати за цїєю рослиною досить просто. Вперше у вашу квартиру пуансетія потрапить або готовою рослиною, або живцем. Почнемо з того що ви її отримали готовою рослиною. Ви розміщуєте її або на вікні, або навіть можна в середині квартири. Ви думаєте, що вона цвіте, але насправді це верхівкові листя, а не квіти. Квіти ж у неї досить дрібні.
Поливати пуансетію в наших квартирах доведеться два рази в день, тому що у багатьох у нас в приміщенні дуже жарко. Після цвітіння, а саме тоді коли почнуть гинути ось ці красиві барвисті листя, квітку доведеться трохи підрізати. Робимо це спочатку на 1/3, видаляючи засихаючі листя. І деякий час її поливаємо рясно і підгодовуємо. Але через 2-3 тижні не пересаджуючи, починаємо вводити пуансетію в стан спокою. Для цього ми зменшуємо кількість поливів і доводимо до такого стану, коли грунт практично сухий і відокремлюється від краю горщика. У цей час рослина не така прекрасна, як ми її зараз бачимо, а залишаються одні голі гілочки. Але ви не лякайтеся, вона не пропала, а просто перебуває в стані спокою. Переміщуємо її в прохолодне місце. Це може бути біля сікла на вікні або на балконі. Згадуємо про неї в серпні, дістаємо, пересаджуємо, починаємо поливати, підгодовувати, і виставляємо на світле вікно. Дуже часто в літературі ви зустрінете рекомендацію про те, що треба вкривати пуансетію і створювати їй короткий день. Запевняю вас, якщо вона буде стояти на вікні з вересня по грудень, то там і так буде короткий світловий день. Якщо ви будите дотримуватися цих нехитрих правил, то до наступного нового року ви отримаєте ще більш прекрасну і високу рослину.
Пуансетію в Росії стали вирощувати недавно. А от досить традиційною рослиною для зимових періодів це цикламен. У домашніх умовах він цвіте з початку зими і до початку весни. Можна порекомендувати їх вирощувати тим, у кого вікна виходять на північну сторону, світла там зовсім мало, прохолодно, а квітка там себе буде почувати відмінно. Цикламен дуже легко виростити насінням. Якщо ви його все таки вирішите вирощувати насінням, то будете винагороджені. Адже зможете отримати не один вид і одне забарвлення, а відразу декілька. Вирощуємо цикламен з насіння наступним чином. Беремо торф'яний грунт, поміщаємо його в горщик. Попередньо насіння слід замочити в теплій воді на добу. Насіння розташовуємо по поверхні грунту і зовсім небагато приблизно 0,5 см присипаємо торф'яною землею. Посіви потрібно неодмінно покрити плівкою і притінити темним папером. Але забувати про них не варто. Кожен ранок або вечір ви підходите до них, провітрюєте і дізнаєтеся, як їхні справи і знову прикриваєте. Це триває досить довго, до 40 днів. Після того як ви помітили що цикламени почали сходити необхідне притінення прибрати. А плівку ще залишити. Поступово з'являться сходи. Їх необхідно пересадити в окремі горщики. Вирощувати, підгодовуючи. І через рік вони неодмінно зацвітуть. Причому відбудеться це взимку. Як і у пуансетії влітку у них буде період спокою. І після періоду спокою згадати про них потрібно приблизно в серпні. Пересадити, виставити на похмуре вікно. І цикламен розквітне, порадує великою кількістю квітів взимку.
|