Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Середа, 04.12.2024, 11:00
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Кімнатні квіти, рослини

Хлорофітум (Chlorophytum) кімнатна рослина - догляд
Хлорофітум (Chlorophytum) кімнатна рослина одна з популярних, яку розміщують не тільки в будинках, але і в офісах, школах, виробничих приміщеннях. Така популярність пояснюється невибагливістю до умов зростання, тіневитривалістю та вмінням очищати повітря. Завдяки таким властивостям і необхідності в мінімальному догляді хлорофітум (чубатий, капский) завоював міцне місце поряд з нами.

Родина кімнатної рослини Хлорофітуму (Chlorophytum) Південна Африка, але, незважаючи на це він відмінно почуває себе при температурі 15-18 ˚С. А при більш високих температурах може навіть дещо загальмувати свій зріст. Минулого літа я винесла свій молодий хлорофітум на вулицю. Але навіть у тіні в саму спеку влітку він відчував себе не дуже добре. Майже приросту за жаркий період не було. У цьому ж році, влітку, я його перенесла в приміщення, типу холу. Це південна сторона, але навіть у найспекотніші літні дні температура повітря вище 25 ˚С там не піднімалася. До осені мій хлорофітум мав відмінний приріст і багато повітряних розеток. Причому він стоїть в метрі від вікна та не навпроти, а трохи збоку.
 
      

Моя кімнатна квітка розміщується біля кухні. Зараз його дитинка, в новому горщику перекочувала на кухню. Подивлюсь, як буде себе почувати хлорофітум в 2 метрах від газової плити. Адже є такі відомості, що хлорофітум очищує повітря, причому навіть від продуктів згоряння газу. Може бути. Адже коли моя доросла кімнатна рослина хлорофітума перекочувала ближче до кухні, то просто почала зростати як на дріжджах.
 
           

Корінь кімнатної рослини хлорофітума потовщений, швидко розростається. Тому горщик підбирайте просторий. Листки лінійні, світло-зелені, зелені. У хлорофітума чубатого з поздовжніми білими смужками. Дуже соковиті. Можуть досягати довжини до 50 см (у хлорофітума чубатого трохи коротше). Коли рослина розростається, то утворюється кілька розеток листя. Квітконоси у Chlorophytum довгі з невеликими білими квіточками. На кінцях квітконосів виростають нові розетки, які використовують для розмноження. Вони легко вкорінюються. Можна поставити поруч горщик із землею і пришпилити молоду розетку. Можна при розмноженні хлорофитумів відокремлювати розетку та ставити у воду або відразу в землю. Коріння він пустить дуже швидко. Можна цю кімнатну рослину розмножити й діленням при пересаджуванні. При гарному догляді розростається хлорофітум дуже швидко.

Може рости в будь-якій землі, але все ж таки краще вирощувати хлорофітум (Chlorophytum) в суміші 1 частина піску, 3 дернової землі, 2 листяної. Або ж складіть свою ґрунтосуміші. Кращий слабокислий ґрунт.
    

Догляд за хлорофітумом простий. Нічим особливим я не удобрюю. Що є під рукою, то і використовую. Часто виливаю під рослину залишки від трав'яних чаїв. А так поливаю водою кімнатної температури, обмиваю листя. Правда, частенько обприскую водою, приблизно через день.

Так що заведіть собі хлорофітум. Ви будете мати з ним мінімум проблем і максимум користі та чисте повітря.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Кімнатні квіти, рослини | Додав: Даша (21.12.2011)
Переглядів: 6690 | Коментарі: 2 | Теги: кімнатні квіти, помешкання, здоров'я, рослини в кімнаті | Рейтинг: 1.0/2
Всього коментарів: 1
1 олег  
0
rj

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz