Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Середа, 24.04.2024, 12:05
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Календарі робіт

Календар садівника - городника на жовтень- (частина 1 - город, сад)
Рік добігає до кінця. Десь вже пройшло теплом бабине літо, а десь тільки починаються сонячні дні. У мене за вікном набігли хмаринки, трохи капає дощ . Є час подумати і скласти календар садівника - городника на жовтень. Я живу в середній смузі. Клімат у нас такий посередній, степовий. Так що північним садівникам - городникам потрібно все робити трохи раніше, а у жителів півдня календар садово - городніх робіт на жовтень (та й будь-який інший місяць) за термінами переміщується трохи вперед, на пізніше. Але ж ми такі, нам і холод не біда. Що зима, та холод. Адже є вікна. Так що перше - не забудьте заготовити собі землі для зимових посадок і вирощування розсади. Я вже набрала пару мішків відмінного компосту. Просіяла через середнє залізне сито. Нічим не гірше землі, що продається в пакетах. Розсипчастий, темненький. Так що якщо маєте хороші рослинні залишки, не уражені хворобами, сміливо в компост. Почніть його робити вже зараз, не відкладайте до весни.
 
Календар садівника - городника на жовтень. Роботи в саду.
Зберіть й укладіть на зберігання яблука і груші. Робіть це обережно, намагаючись як найменше травмувати плоди. Адже пошкодження можуть стати шляхом для зараження плодів хворобами, які проявляться під час зимового зберігання.
Перед перекопкою зберіть всі рослинні залишки, листя. Якщо вони здорові, то сміливо відправляйте в компост. Немає компостної купи, тоді прикопайте. А от все хворе – спаліть або глибоко закопайте.
Так само можна вчинити і з обрізаними гілками. Зараз можна проводити санітарну обрізку - видаляти все, що загущує крону, хворе або зламане. Здорові гілочки можна подрібнити та відправити перегнивати в компост. Хворе спалюємо. До речі попіл теж є відмінним добривом. Так само його можна посипати в компостну купу.
 
    

При перекопуванні ґрунту треба не зашкодити коріння. У пристовбурних кругах не поглиблюйте лопату більше 10-12 см. В міжряддях глибина перекопки може доходити у зерняткових 20 см, у кісточкових 16 см.

Вологозарядковий полив дерев потрібно провести до замерзання ґрунту, при масовому опадання листя. Під молоді дерева 20-25 відер, під плодові дерева старше 6 років вологозарядковий полив вимагає до 400 літрів води. Поспішати з таким поливом не варто. Його ранні терміни можуть призвести до відновлення вегетації дерев, ви порушите їх період спокою. Якщо у вас підґрунтові води глибоко, то бажано б зволожити ґрунт на глибину до 2 метрів. А якщо підґрунтові води вище, то достатньо буде і метра.

Перед осінньою перекопкою проводять підгодівлю плодових дерев добривами. Застосовуються як органічні, так і мінеральні добрива.

У жовтні продовжуємо викорчовування не продуктивних, старих дерев. Зараз садово-городніх робіт менше, тому не залишайте це на весну. Правильно розподіліть свій час.

Проведіть посадку дерев восени за 25-30 днів до настання морозів. Якщо в ці терміни не укладаєтесь, то саджанці прикопайте. Тільки при плануванні посадок дерев на ділянці зверніть увагу, що після викорчуваних зерняткових (яблуня, груша, айва ...) не садять такі ж дерева, а обирають для посадки кісточкові - абрикос, сливу, персик ... І з кісточковими також, після них не садять зерняткові. Такий садовий оббіг виходить.
Якщо ви будете садити навесні дерева, то викопайте посадочні ями зараз. Взагалі для висадки плодових дерев оптимально готувати ями навесні - для осені, восени - для посадки весною. Якщо ви плануєте посадку зараз, то швидше копайте яму, нехай постоїть.
Якщо ваш саджанець з листям, то видаліть їх. Тому що так буде відбуватися зайве випаровування вологи.

Якщо у вас вже опало листя і крона добре проглядається, то можна побачити на гілках яйцекладки кільчастого шовкопряда. Так само зніміть, зберіть під деревами та спаліть всі муміфіковані плоди.

Якщо у вас є яблуні та персики на клонових підщепах, то накидайте навколо стовбура землі висотою до 30 см. Щоб вийшов горбок. А ще навколо дерева, за межами горбка теж, покладіть шар мульчі до 10см в діаметрі 1-2 метрів (за розміром крони).

Штамби дерев очистити від старої кори - це допоможе знищити зимуючих шкідників. Передбачити захист молодих дерев від гризунів. Штамби і скелетні гілки плодових дерев потрібно побілити. Але це не для краси. Це необхідно для захисту від сонячних опіків і морозобоїн.
 
Календар садівника - городника на жовтень. Роботи на городі.
Продовжуємо висаджувати озимий часник.
У північних районах проводять підзимові посіви. У жителів півдня поки ще тепло це робити. Тож готуйте грядки для підзимових і зимових посівів. Зверху посівів потрібно буде насипати шар торфу або перегною до 3-4 см.

При настанні температури повітря +4- +5 ˚ С викопується морква. Сигналом для цього служить так само пожовтіння нижніх листків. Якщо у вас зими не такі суворі, то залиште невелику ділянку моркви в землі. Прикрийте її бадиллям, листям або чим іншим, товстим шаром. Така морква відмінно перезимує до весни. Буде соковитою і хрусткою. Спочатку проекспериментуйте з невеликою діляночкою. Перед зберіганням моркву просушіть. Крім моркви проводитися збір і укладання на зберігання інших коренеплодів - петрушки, селери, пастернаку, буряка. Особливо небезпечні вранішні морози для буряка. Тому починати потрібно з нього. А от інші коренеплоди так само можна частково залишити на зиму. У нас, у степовій зоні України, петрушка, пастернак і селера іноді не перезимовують. Особливо якщо взимку багато дощів і перемежовуються вони з морозами. Але часто петрушка навіть взимку може дати трохи зелені, коли тепло.

У минулому році в мене була грядка петрушки, селери і пастернаку. Навесні, із залишеного на грядці, вижив тільки пастернак. Селера й петрушка загинули. Тому все-таки основну частину врожаю краще зібрати.
 
    

У північних районах викопують редьку та дайкон. Звичайно, за термінами збору коренеплодів орієнтуйтеся на місцеві кліматичні умови та прогнози погоди. Не забувайте, що календар садівника - городника це керівництво до дій у формі плану, що вимагає коригувань за строками згідно погоди.

Перед настання морозів прибрати та відправити капусту на зберігання. З того що не помістилося у підвал або з пошкоджених качанів зробіть заготовки з капусти на зиму. Так само можна її заквасити, адже саме зимові сорти капусти для цього якраз призначені.

Цвітну капусту закласти на зберігання в холодні парники.

Збираємо та готуємо страви з посіяної у кінці літа й у вересні зелені. Салат зараз особливо хрусткий, ніжний.

Проводиться збір коренів хрону. Великі переробляються або відправляються на зберігання, а ось дрібні будуть для висаджування.

Місця, де врожай зібрано, очищають від рослинних залишків. Найкраще буде посіяти сидерати. Так і ґрунт не буде вивітрюватися взимку, і збагатитися органікою за рахунок коренів та зеленої маси сидератів.

У кожного свій підхід до осінньої обробки ґрунту. Хтось глибоко копає, хтось навіть оре. Деякі тільки злегка розпушують ґрунт. Існує багато думок і підходів до цього. Але одне незмінне. Наші грядки вимагають внесення добрив. Тільки не забудьте, що не всі культури можна садити після внесення свіжого гною восени. Тому доречніше використовувати перегній, компост. Органіки потрібно 4 - 60 кг на 10 кв.м. А ось мінеральних добрив беруть 150 - 300 грам на 10 кв.м. Якщо таких немає, то удобрюйте навесні локально в луночки.

Але ще раз повторюся, саме зараз у вас є можливість застосувати як добрива сидерати, наприклад жито. Воно дає велику масу коріння, яке спушить вашу землю.

За 15 днів до настання холодів висадіть дрібний сівок цибулі. До весни він швидше за все висохне. А от якщо ви добре утеплите грядку з його посадками, то ранньою весною будете з цибулевої зеленню.

Вимагають спостереження овочі, покладені на зимове зберігання.

Ближче до зими ділять і висаджують кущі ревеню, щавлю, естрагону й інші багаторічники.

Календар садівника - городника на жовтень квітник, виноградник, ягідник. Читайте за посиланням далі і застосовуйте. Вдалого сезону!
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Календарі робіт | Додав: Даша (02.10.2013)
Переглядів: 4339 | Теги: город, сезонні роботи, планування, сад | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz