Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Середа, 24.04.2024, 03:54
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Ягоди

Посадка саджанців ожини садової, розмноження Торнфрі

Посадка саджанців ожини садової стає все популярнішою. Знаючи особливості розмноження (сорта Торнфрі в тому числі), вирощування, ми отримуємо не тільки смачну і корисну ягоду, а й прекрасний засіб народної медицини від багатьох хвороб. Причому можна використовувати не лише ягоди, а й листя, стебла, коріння, квіти.

 

Почнемо з підбору місця. У першу чергу будемо враховувати - чи є у сорту колючки чи ні. Якщо шипи є, то краще вибрати ділянку подалі від доріжок, ближче до паркану. Іноді рослину використовують як живопліт на кордоні городів. Шипи гострі і загнуті, тому чіпляються за одяг, ранять тіло, роздираючи шкіру. Не забувайте про це .

 

посадка, розмноження ожиниМісце для посадки ожини садової підходить практично будь-яке. Виключайте заболочений, сирий або надміру піщаний грунт, та місця з застоєм повітря. Може рости як на сонці, так і в тіні. Перевагу віддавати захищеним від північних і холодних панівних вітрів місцям.

 

Грядку підготуйте заздалегідь (як втім і для посадки дерев і чагарників) . Якщо копати і садити відразу, то можлива подальша усадка грунту і затягування саджанця в глибину. Копаючи, додавайте перегній, торф, компост. На 1 кв. метр розсипте по 15 грам аміачної селітри і калійного добрива, 30 грам суперфосфату. Так само в посадкові ямки вносяться комплексні добрива і перегній (компост) .

Посадка саджанців ожини садової припадає на ранню весну. На півдні можна проводити восени. Відстань між кущами 1,5 метра (американські сорти до 3 -х) для сланких і 60 см для вертикально зростаючих видів. Міжряддя 2 - 3 метри. Глибина засипки грунтом повинна бути така ж як в розпліднику. Після посадки наземну частину вкорочують, залишаючи 15 - 20 см.

 

Особливості розмноження ожини пов'язані з особливостями росту.

Є рослини з сланкими пагонами ( росяніка ) - розмножуються вкоріненням верхівок. На початку осені верхівки пригнути до землі, можна закріпити і присипати землею. Навесні вже буде готовий саджанець, який можна відкопувати і використовувати для посадки ожини.

 

Виділяють вид з майже вертикальними прямостоячими пагонами ( куманіка ) . Вони високі, до трьох метрів. Особливості розмноження ожини сортів такого виду подібні малині - використання кореневих живців завдовжки 10 см. Можна брати кореневі відводки. Ранньою весною проводять відкопування і посадку на підготовлені ділянки в канавки глибиною 10 - 12 см. Укладка горизонтальна.

 

Рослини що напів - стеляться (наприклад, відомий всім Торнфрі ) мають високі стебла з спадаючими верхівками. Для них підходять обидва способи розмноження ожини - корінням і верхівками. До кінця літа верхівка покривається дрібними листочками і стає витягнутою. Саме її прикопують, присипаючи злегка землею. Якщо підтримувати вологість грунту, то до середини осені вже наростають корінці. Звичайно можна пересаджувати і в цей період, але враховуючи не дуже хорошу стійкість до морозів, переносять часто посадку на весну. Саджанці з малими корінцями навесні відправляють на відведену для дорощування грядку.

 

Якщо говорити про розмноження ожини Торнфрі, то це можна зробити за допомогою зелених живців. Їх нарізають в середині літа з будь-якої частини цьогорічного пагона. Дуже велика приживлюваність практично 90 -100%.

Меншу приживлюваність забезпечує спосіб розмноження ожини Торнфрі задерев’янілими живцями. Їх після нарізки восени потрібно зберігати в підвалі до весни.

 

Ожина Торнфрі зараз дуже популярна. Тому щоб забезпечити великий вихід саджанців, можна застосовувати спосіб відомий з розмноження смородини - горизонтальні відводки. При регулярному поливі він дуже ефективний.

 

Можливо і насіннєве розмноження, але застосовується воно рідко. Спочатку насіння необхідно піддати стратифікації протягом 4 -х місяців. Після цього висівати в ящики, глибина близько ½ см. Для поліпшення проростання використовують замочування в стимулюючих розчинах. Після появи парочки справжніх листочків проводять пікірування. На грядки відправляються підрослі сіянці. Там вони перебуватимуть до 3- х років. І вже потім вирушать на постійне місце.

 

Далі про корисні властивості та лікування ожиною різних захворювань.

Детальніше про вирощування ожини і підв'язку читайте далі. Правильно встановлені шпалери дозволять вам простіше прибирати урожай і зручніше розподілити молоді та торішні пагони.

ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Ягоди | Додав: Даша (20.10.2013)
Переглядів: 6548 | Теги: сад, ягоди, посадка рослин, розмноження рослин | Рейтинг: 2.7/3
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz