Сьогодні у вишивці стрічками для початківців я розповім про інші можливості прямого стібка. На уроці 2 -му навчилися його робити, на уроці 3- му познайомилися з тим, як буде змінюватися прямий стібок в залежності від ширини і довжини стрічки, від конфігурації квітки. Тобто ми просто трохи експериментуємо і отримуємо абсолютно інший вигляд. Як я вам уже говорила, іноді нам буде потрібна ще одна вільна від стрічки голка або ж закруглена гладка паличка. Адже саме з її допомогою ми зможемо надавати відомому нам прямому стібку різну форму. І як говориться легким рухом ми отримаємо пелюстку з заокругленим або загостреним кінцем. Давайте про все поступово. Вишивка стрічками для початківців - закруглений прямий стібок. Беремо нашу вишивку і малюємо на ній новий кружечок з серединкою (я малюю жирно, щоб було добре видно на фото, вам так не варто робити або використовуйте спеціальні зникаючі маркери). Втягую стрічку шириною 12 мм. Малюнок 1.
Як ми вчили на уроці 1 проводимо на вивороті закріплення. У цьому випадку краще це робити відразу, а не при поворотному виколювання голки. Тобто покладіть залишений хвостик з виворітного боку на тканину і прошийте його нитками в тон основи. Виведіть стрічку на лицьову сторону. Малюнок 2.
Вколюємо голку на виворіт і починаємо протягувати стрічку. Одночасно з протягуванням беремо додаткову голку і утримуємо стрічку в злегка натягнутому стані, притиснутою до тканини в напрямку до центру квітки. Малюнок 3, 4.
Як тільки вся стрічка вишивки пройде на виворітну сторону, переводимо додаткову голку, злегка піднімаючи в напрямок до зовнішнього краю пелюстки, не витягуючи з під прямого стібка. Ми отримуємо закруглений край. (Стрічку підтягуємо поки не буде потрібна нам форма) Витягуємо додаткову голку. Малюнок 5, 6.
Повторюємо далі все з першого кроку. Простягаємо на лицеву сторону і формуємо закруглений край за допомогою додаткової голки. Ось така квітка отримана. Малюнок 7, 8.
Далі розглянемо вишивку стрічками для початківців - гострокінцевий прямий стібок. Для його виконання знадобитися додаткова голка. Знову визначаємо розташування нашої квітки на тканині. Простягаємо і закріплюємо стрічку. Стрічку знову беремо подібну за розміром. Малюнок 9, 10.
Протягуємо стрічку на виворітну сторону в верху пелюстки і одночасно додатковою голкою утримуємо верхівку. (В попередньому випадку спочатку голка була внизу пелюстки). Малюнок 11.
Переводимо голку в нижнє положення (до центру квітки) і утримуючи її, затягуємо стрічку. Малюнок 12, 13.
Утворюється гострокінцева пелюстка. Знову виводимо стрічку на лицьову сторону і робимо наступну пелюстку. При проведенні при вишивці стрічки на лицьову сторону не тягніть її сильно, тому що можете порушити форму утвореної до цього пелюстки. Малюнок 14, 15.
Ось таку квіточку ми отримали в результаті маніпуляцій з прямим стібком і додатковою голкою. Малюнок 16.
Так що при вишивці стрічками навіть початківці, знаючи один прямий стібок, можуть виконати різні елементи малюнка.
|