Урок вишивки стрічками - лаванда, схема, докладний посібник у фото.
Квіти лаванди утворюють колосоподібне суцвіття, що ми і враховуємо при вишивці стрічками. Урок по лаванді. Будемо використовувати спеціальну голку з великим вушком або гобеленову, «циганську».
Також потрібно:
Для квітів ширина стрічки 6 мм, два відтінки;
Для листя ширина стрічки 6 - 8 мм один або два відтінки;
Нитки муліне, шовк для вишивки стебла.
(всі фото збільшуються за кліком мишки)
Промалюємо контури майбутньої лаванди. Квіти можуть дивитися на нас як усім вінчиком, а може бути розташована боком. На додачу можуть бути бутони. Тому пелюстки намічаємо і по 4, і по 2-3, штрихом бутони. Як вам хочеться або як вимагає задум картинки. Іноді доводиться ще проводити корекцію, по ходу самої вишивки стрічками, щоб заповнити пустоти, або для більш гармонійного вигляду. Для вишивки стрічками лаванди, а саме пелюсток квітів, краще використовувати не менше двох відтінків одного кольору.
Для вишивки використовуємо прямий стібок. Виводимо голку зі стрічкою на лицьову сторону і закріплюємо одним із способів. У мене закріплено протягуванням стрічки через кінець, при прошивці пелюстки, тобто кінчик притримую, а потім при виведенні голки на виворітну сторону, просто прошиваю його. На перших етапах простіше (Не буде проскакувати кінчик стрічки) відразу пришивати до основи кінчик самими звичайними нитками в тон тканини.
Виворіт, проходження голки через залишений кінчик. Тут добре видно, що кінець стрічки попередньо оплавлений за допомогою вогню запальнички. Це допоможе надалі уникнути розпускання ниток, що часто трапляється з стрічками.
За допомогою 4-х прямих стібків отримуємо чотирьох пелюсткову квітку лаванди. Вишиваємо стрічками обраного відтінку далі. Деякі залишаємо на потім, для іншого відтінку.
Для надання об’єму деякі стібки піднімаємо додатковою голкою або паличкою вище, так буде більш живий вигляд.
Вишиваємо лаванду стрічкою іншого відтінку. Робимо кілька стібків. Закріплюємо кінці на виворітній стороні. Можна відразу вишити і другу гілочку.
Для вишивки стебла використовуємо будь-який з ниткових швів - тут «стеблеподібний». Беремо муліне в 3 нитки. На кінці зав'язати вузлик або закріпити будь-яким способом, щоб не проскочило через тканину, особливо якщо вона рихла.
Прошиваємо між квітами.
Квіти, розташовані боком, можна прошити в низ пелюстки, тоді ця частина буде більше притиснутою до тканини.
А можна вишити під пелюстку, не зачіпаючи стрічку. Тоді бутон буде більш опуклим.
Деякі стеблинки потрібно вишивати з-під квітів, тому відводите пелюстку і виводите на лицьову сторону голку таким ось чином.
Залишилося вишити стрічками листя.
Використовуємо прямі і стрічкові стібки, вишиті стрічками (уроки по посиланнях). Також можна перед тим як виводити голку на виворітну сторону, стрічку перекрутити, як в даному випадку.
Можна закріплювати кожен стібок пелюстки окремо, відрізаючи стрічку.
А можна просто знизу вгору вишивати стрічковим стібком, а в зворотному напрямку робити менший листочок прямим стібком.
Квіти лаванди вишиті стрічками готові.
Якщо урок був корисний, збережіть його собі або поділіться з друзями. Приємного Вам рукоділля!
|