Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Четвер, 21.11.2024, 16:27
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Файли » Рукоділля своїми руками » Вишивка стрічками, уроки

Вишивка стрічками для початківців - урок 7 - французький вузлик
05.02.2013, 18:20
Куди ж вишивці стрічками для початківців без французького вузлика. Адже він може стати не тільки елементом серединки квітки. Часто його використовують для створення маленьких трояндочок, зображення ягідок і тому подібного. Адже його розмір, навіть форма будуть залежати не тільки від ширини обраної для вишивки стрічки, але і від кількості витків. Але все по порядку. 

Вишила я ще на своїй заготовці стеблинок і листочків. Залишилося розібратися зі серединками квіточок. Ось тут і підійдуть французькі вузлики, вишиті стрічками. Ось один з них. 


Початківці, уважно далі. Виводимо голку зі стрічкою (шириною 6 мм) на лицьову сторону, закріпивши звичайно кінчик з вивороту. Підводимо голку під стрічку і робимо навколо неї один виток. Потім ще один. У французького вузлика може бути будь-яку кількість витків. Від цього буде залежати його зовнішній вигляд і розмір. 

 

Але у мене буде з двох витків. Тому ще раз обвожу стрічку навколо голки. Виводжу голку навиворіт через місце входу стрічки. (Далі буде про прокол поруч, а можна і так). Стрічку навколо голки не дуже затягуємо. 


Акуратно, поволі тягнемо. Стрічка проходить через витки на виворіт і затягується ось в такий французький вузлик. 


Роблю таких елементів декілька по колу. У цієї квітки я хочу робити серединку трохи опуклою. Тому по центру будуть елементи з трьох витків. Знову виводимо стрічку на лицьову сторону, обкручуємо три рази навколо голки, не затягуючи сильно. І повторюємо все ті ж дії, як і в попередньому вишиванні французького вузлика стрічкою. 


Ось що ми отримали в результаті. 


Приступаємо до іншої квітки. Поки стрічку для вишивки беремо ту ж, виводимо на лице, закріпивши на вивороті шляхом прошивання нитками в тон тканини. Краще не використовувати для початківців на цьому етапі закріплення протягнутою назад стрічкою. Тому що при затягуванні французького вузлика незакріплений кінчик може проскочити. 


Починаємо повторювати ті ж дії, але закручуючи стрічку навколо голки зверніть увагу, так туго не варто робити. Адже у вас може потім затягнутися вузол завчасно і бути немов на ніжці, або взагалі стрічка не зможе простягнутися через цю тугу спіраль (особливо при її великій ширині). Робимо 4 завитка. 


Оскільки французький вузол вишитий стрічкою в цьому випадку буде великий, то можна голку виводить на виворіт не тільки через місце проколу, але й поряд, трохи відступивши. Протягуємо. 


І отримуємо ось такий великий вузлик. 


Наступна серединка квітки. Тут будуть всі ті ж самі дії, от тільки виток стрічки навколо голки буде один. Тобто французький вузлик буде з одного витка. 


Звичайно вид і розмір французького вузлика вишитого стрічками буде залежати не тільки від кількості витків, але і від ширини стрічки. Буде експериментувати далі. Беремо стрічку шириною 12 мм. Так само закріплюємо на вивороті і виводимо на лицевий бік. Підводимо під неї робочу голку. Робимо один виток. 


Якщо ми не будемо до кінця затягувати вузлик, то отримаємо ось таку серединку, схожу на елемент квітки нарциса. (Правда це вже не наш вузлик, але так само можна використовувати у вишивці стрічками). А якщо доведемо затягування до кінця, то отримаємо необхідний результат. 


Переходимо до останньої квітки. Так само виводимо стрічку на лицьовий бік, заводимо під неї голку. І навколо робимо два не тугих витка. Простягаємо на виворіт, одночасно поступово протягуючи і стрічку через петельки. Отримуємо знову французький вузлик. Робимо тут їх три штучки. 


Вишивка закінчена. 


Знімаємо її з п'ялець і занурюємо в теплу воду з додаванням засобу для прання. Якщо є забруднені місця, то потріть їх милом і потримайте роботу ще у воді. Місця де немає стрічок, можна злегка потерти руками. Витягаємо з води, даємо стекти і відправляємо сушитися, підвішуючи за кінці. Після просушування можна розгладити площу тканини, де немає стрічок. Вирізаємо необхідну нам форму з урахуванням припуску на згин. 


Мені подобається виворіт прикривати не тканими клейовими прокладками. Вирізаю коло трохи меншого розміру, накладаю його клейовою стороною до вивороту і проходжу нагрітою праскою по місцях, де немає стрічок (спробуйте спочатку на шматочку). Так само проходжу з лицьового боку. 

 
 
Вирізаю з картону вставку, для додання жорсткості. Краї вишивки обробляю на машинці зигзагом або прошиваючи вручну, щоб запобігти осипанню. Трохи відступивши від краю, товстою ниткою проходжу по колу швом «уперед голку». 

 
Вкладаю з виворітного боку коло, затягую нитку і зав'язую на вузол. Виходить що ми одягли нашу вишивку стрічками на картонну основу. Залишилося тільки пришити петельку і відправити на стінку. За бажанням по кінцю кола можна пустити мереживо. 

ПОДІЛИСЬ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Вишивка стрічками, уроки | Додав: Даша | Теги: мастер-клас, вишивка стрічками, рукоділля
Переглядів: 9533 | Завантажень: 0 | Коментарі: 6 | Рейтинг: 3.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz