Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Субота, 23.11.2024, 12:28
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Засоби захисту рослин

Приготування, використання розчинів з золою як добрива, засоби захисту
Часто ми застосовуємо в саду на городі розчини із золою. Приготування, використання як добрива та засобу захисту від шкідників і хвороб потрібно знати всім. Адже це дуже дешево та просто, не вимагає грошових витрат, а лише трохи вашого часу.

Про зміст мікроелементів я вже говорила. Особливо фосфор, калій, кальцій зацікавить нас в складі. Звичайно, можна просто посипати між грядками, це так само корисно. Але давайте спробуємо
приготувати
зольно-мильний розчин (витяжка).

Заливаємо 10 літрами гарячої води 3 кілограми золи. Краще її попередньо просіяти. Настоюємо дві доби. Використовуємо для позакореневого підживлення, тобто обприскуємо. Тільки не забудьте процідити розчин перед тим, як залити в бак. І ще, я вже про це говорила раніше, але повторюсь. Додайте для кращого прилипання 40 грам господарського мила. Його так само попередньо потрібно розчинити в невеликій кількості гарячої води і процідити.

Щоб заощадити свій час і сили ми можемо в отриманий зольний розчин додати інші добрива. Тільки їх потрібно попередньо розчинити в теплій воді.

А якщо ви готували рідке трав'яне добриво, то як їх поєднати. Дуже просто. Спочатку настоюємо золу в невеликій кількості води. Потім проціджуємо і доводимо до потрібного об’єму витяжкою з трав. Не забуваємо додати мило для прилипання.

Коли проводити обприскування і позакореневе підживлення? Отриманий розчин так само може обпекти листя. Тому робіть це вранці або у вечірній час. Якщо ж похмуро, то тоді можна і вдень.

Приготування, використання розчинів з золою як добрива, засоби захисту
 
Іноді ми читаємо - потрібно приготувати зольний луг (лужний розчин). Робимо це так. Кип'ятимо 300 грам просіяної золи в 10 літрах води від 30 хвилин до години. Додаємо мильну воду і проціджуємо після охолодження.

Можна після збирання врожаю на полуниці - суниці полити їм землю, тільки розбавити водою в пропорції 1:1. Давати по 1 літру під кущ.
Такий же полив можна дати під помідори в фазі 5-ти листків, даючи по 2 літри під кущ.

Розчини з золи можуть бути й іншої концентрації. А ось настоювати потрібно дві доби, отримуючи таким чином витяжку. Перед цвітінням обприскувати суницю настоянкою 100 грам на 10 літрів. Так само чинимо і з картоплею перед цвітінням. А якщо у вас немає обприскувача, то не турбуйтеся, підійде і віник. Адже зола дешево для нас обійшлася, то й розчину можна зробити побільше.

Зола може бути відмінним засобом для боротьби зі шкідниками та хворобами садових, овочевих, ягідних культур. Причому вона не містить хімії, якою і так в нашому житті достатньо. Звичайно, якщо у вас навала «ворогів», то тут буде її мало. Але беремо кращий варіант.
Просто опудрювання може допомогти в боротьбі з різними видами блішок (бурякової, хрестоцвітних ..). Робити це краще вранці по росі. Іноді додають гірчицю, перець червоний. І звичайно на допомогу прийде і зольний лужний розчин.

Лужний розчин і розчин – витяжка з милом будуть нам корисні проти борошнистої роси на агрусі, смородині. І попелиця буде незадоволена нашими обробками. Адже вона може оселитися і на цих рослинах. Профілактичну обробку (100 грамів на 10 літрів) проводимо до розпускання бруньок, у період цвітіння, після того, як утворилися зав'язі. Якщо ж хвороба є, то терміни будуть 3 рази через 2 дні (1500 грам на 9 літрів, залити окропом, настояти 4-5 годин, обробити після проціджування)

Хворіти борошнистою росою, вражатися тлею можуть і дерева. Сумістіть підгодівлю з боротьбою. Для цього додамо 60 грам нітрофоски на 10 літрів лужного розчину. Термін обприскування літо, початок осені. А якщо це весна, то дамо 30 грам сечовини. Влітку, особливо при несприятливих погодних умовах, обробку проводимо щотижня.

Є ряд рослин, народних засобів, які допомагають нам боротися зі шкідниками, хворобами. Їх настої, відвари можна сміливо додавати. Тоді дія буде краще і різноманітніша.

Якщо ви не прихильник бордоської рідини, то спробуйте зольний луг. По зеленому конусу обробіть дерева, чагарники, додавши на відро розчину 40 грам сечовини (так само відмінний засіб боротьби з хворобами). Повторіть в період відростання пагонів.

Посипайте, прикопуйте, готуйте витяжки, змішуйте з компостом, використовуйте скрізь золу, дар природи і наш найперший помічник в отриманні гарного врожаю, вирощуванні здорових рослин.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Засоби захисту рослин | Додав: Даша (07.02.2013)
Переглядів: 4216 | Теги: хвороби рослин, догляд, добрива, шкідники рослин | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz