Про склад для побілки дерев восени і навесні я вже говорила в інших статтях. Але оскільки це питання актуальне, вирішила зібрати все в одному місці. І так - ця операція не має відношення до зовнішнього вигляду саду, хоча рослини висаджені в ряди з білими стовбурами досить таки симпатично виглядають. Ця процедура в першу чергу оберігає стовбур і основи скелетних гілок від сонячних опіків, а значить від пошкоджень. Служить профілактичним заходом у боротьбі зі шкідниками та хворобами. Основні терміни побілки стовбурів дерев - це осінь (ближче до зими), теплі вікна взимку для поновлення (часто лютий, час найбільшої ймовірності опіків), рання весна (до розпускання бруньок). Восени ми наносимо склад, а взимку або навесні тільки оновлюємо їх шар, тобто проводимо цю операцію по необхідності. Найпростішим розчином можна вважати вапняний (2 кг на 10 літрів). Він дешевий, легко розчиняється і наноситися. Але ось як тримається, та й ефект від нього не такий великий як хотілося б. Звичайно, можна сказати - купуйте в магазинах склади для побілки стовбурів дерев. Восени і навесні, це ж не так часто. Витрата не велика. Так, вони відмінно наносяться, мають ряд переваг, в них додані різні поживні та оздоровчі компоненти. Або візьмемо водоемульсійну фарбу. Основне призначення - біле відображає світло і не дає корі перегріватися, воно виконає. Але ... це можливо не завжди. Тому і читайте далі.
Найпростіша порада - для поліпшення приклеювання можна додати зняте молоко 500 мл, глини 1 кілограм або ввести зварений борошняний клейстер 50 грам на 10 літрів. Також в розчин вносять коров'як. Це відомий всім стимулятор, його сумішшю з глиною обмазують рани на деревах.
Для дерев, які уражаються клястероспоріозом (вишні, персики, черешні, сливи, абрикоси) добре додати 3% мідний купорос. Та в принципі і для всіх підійде додавання в розчин 300 грам залізного купоросу або мідного. А ще вводьте туди сміливо гній і глину. Приклеювання і користь будуть збільшені.
До молодих гілочок на штамб і основи скелетних гілок нанесіть склад для побілки дерев із золою. Для його приготування беремо 4 частини глини, 1 частину коров'яку, 1 частину золи і розводять водою, щоб була консистенція густої сметани. Саме Павло Траннуа в своїх відео порадах не рекомендує використовувати для обмазки вапно, тому що воно має таку особливість - стискується і заважає нормальному розвитку.
У склади для побілки дерев додають мікроелементи (пару таблеток), добриво сечовину (жменю).
|