Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
П`ятниця, 29.03.2024, 14:16
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Внесення добрив

Роль фосфору в житті рослин
Роль фосфору в житті рослин неможна недооцінювати. Фосфор, як і азот, дуже важливий у розвитку рослин. Він входить до складу протоплазми та клітинного ядра. Фосфор відіграє велику роль в імунітеті рослин і збереженні материнських ознак у потомства, так само накопичується в насінні та служить резервом при його проростанні. Він відіграє велику роль у фотосинтезі, сприяє рівномірному плодоношенню та прискореному зросту.
Загальні ознаки фосфорного голодування у рослин такі: лист набуває фіолетового або пурпурового кольору, на краях нижнього листя з'являються жовто - бурі або бурі плями. Края іноді закручуються. Цвітіння і дозрівання затримується, погіршується зріст, молоде листя дрібне, відходять від гілок під гострим кутом.

У плодових дерев при нестачі фосфору верхні листки стають темно-зеленими, нижні - бронзовими, жилки темніють, ділянки між жилками зморщуються й світлішають. Листя, пагони, молоді гілки з причини фосфорного голодування набувають антоціанового кольору (колір осіннього листя).

Капуста при нестачі фосфору має темно-зелений колір, що переходить у фіолетовий. Це з'являється спочатку на жилках, а потім, починаючи з верху листа, розширюється на всю поверхню. При невеликій нестачі фосфору головка капусти не змінює колір.
    

Помідори дуже сильно реагують на брак фосфору. Перші ознаки - поява на нижній стороні листа лілового забарвлення. Пізніше, вся рослина стає червоно -фіолетовою. Якщо голодування невелике, то відтінок з'являється тільки на нижній стороні листа і він закручується злегка вгору. Плоди дрібнішають, довго не розвиваються.
На верхній стороні листя огірків ворсинки набувають лілового відтінку. Старе листя уражається хлорозом.

У цибулі через дефіцит фосфору кінчики старого листя в'януть, засихають. Може з'явитися плямистість жовтого, бурого кольорів.

У картоплі нижнє листя закручується вгору, стає темно - коричневими. Решта листя та стебла темно-зелені. Кут відходження листя гострий. Бічні гілки слабкі, цвітіння затримується. На м'якоті картоплі утворюються бурі плями.

У буряка, при нестачі фосфору, листя темно - зелене з блакитним відтінком, а при великій недостачі - краї стають темно - коричневими і відмирають. Лист після відмирання краю закручується вгору. Черешок відгинається.
У яблуні, сливи, груші, абрикоси, вишні послаблюється ріст пагонів, листя, коріння, погіршується формування бруньок, знижується врожайність. Лист дрібніє, набуває зеленувато - синього кольору, іноді з пурпурним відтінком і відходить від пагона під гострим кутом. Черешки та жилки стають червонуватими. Листя рано опадає. Плоди дрібні, поганого смаку.

У смородини нижнє листя недорозвивається, до кінця літа набуває бронзовий колір, на пагонах мало листя.

Малина при фосфорному голодуванні формує дрібне, іноді закручене, листя. Їх колір змінюється від темно -зеленого до мідно - червоного. На старих листках з'являються некротичні плями, потім лист відмирає.

Недолік фосфору можна ліквідувати шляхом внесення суперфосфату, амофосу, інших фосфорних добрив. Можна використовувати гній. Фосфорні добрива та органіку вносять з осені під перекопування, влітку лікують підгодівлями.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Внесення добрив | Додав: Даша (10.02.2012)
Переглядів: 6816 | Теги: добрива, хвороби рослин, догляд | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz