Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Понеділок, 29.04.2024, 02:06
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Внесення добрив

Добрива під рукою, вчимося економити
Добрива можна знайти поруч, сказати можна під рукою. Але дуже часто наш сад, город, дача не віддають в повній мірі врожай. Рослини марніють, погано цвітуть. Опадає листя або набувають нехарактерного для сорту забарвлення. Однією з причин може бути нестача поживних речовин у грунті. Не всі можуть придбати перегній, гній, торф. Та й потрібно його іноді дуже багато, і коштів не вистачає. Але ж у нас під рукою завжди є багато добрив, які ми просто не помічаємо або викидаємо.
 
    
 
Яєчна шкаралупа як добриво.
Складається з солей кальцію. Вона покращує структуру грунту. Можна збирати, підсушувати, подрібнювати. Це не займає багато часу та місця. Краще буде, якщо ви подрібните яєчну шкаралупу до порошкоподібного стану. Так вона краще засвоїтися в грунті, і буде сприяти засвоєнню внесених мінеральних добрив. Я вношу шкаралупу прямо в лунки при посіві, посадці. Можна давати при перекопуванні, при розпушуванні. Можна просто додати в компостну купу. Яєчна шкаралупа ще й знижує кислотність грунту.
Шкаралупу від сирих яєць можна проварити, якщо немає можливості швидко висушити для зберігання. Тому що білок буде розкладатися.
Кропива.
Рослину без квіток порубати, скласти в ємність, залити водою. Бродіння буде йти близько 7 днів. Щільно не накривати, щоб був вихід газам. Готово, коли перестало пінитися. Для підгодівлі зелені розвести 1:20, щоб не перегодувати. Для інших культур 1частина настою на10 частин води.

Суміш «Полісся».
Наведу її рецепт. Використовується для позакореневих підживлень і як профілактичний засіб від хвороб овочів та інших рослин. У 5 літрах гарячої води розчинити сечовини 20 - 30 г, мідного купоросу 2г, борної кислоти 2 г, марганцівки 2 г. Таке підживлення дуже економне, томущо ним обприскують листя. Вистачить на багато рослин для некореневого живлення.

Гумісол, мікросол - бор, еколист - стандарт та інші препарати для підгодівлі.
Використання цих препаратів для обприскування дасть можливість значно зменшити кількість внесених в грунт добрив, а значить заощадить кошти й час. Крім того вони діють уже на першу добу. Особливо це важливо при несприятливих погодних умовах, для підвищення імунітету.

Рослинна закваска.
Для цього добрива використовуються будь - які не пошкоджені хворобами відходи, падалиця фрукт, бур'яни, лушпиння. Цю масу кладемо у відро, заливаємо теплою водою, додаємо 20 г дріжджів або шматочок хліба. Можна кинути зіпсоване варення. Це все буде бродити близько 7 днів. Для поливу використовувати перебродивший розчин розведений у співвідношенні 1 частина на 10 частин води. Залишки (після відціження) покласти в компост. Вони теж принесуть користь.
Для більшої впевненості, що з рослинами не будуть занесені на ділянку хвороби, можна спочатку траву перекип'ятити з водою, остудити, а потім додати що - небудь для бродіння.
Якщо розвести 1:20, то можна рослини обприскувати. Я ще додаю марганцівки та борної кислоти по 1 граму на 10 літрів приготованого розчину.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Внесення добрив | Додав: Даша (06.02.2012)
Переглядів: 3206 | Теги: добрива, догляд | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz