Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Вівторок, 30.04.2024, 21:58
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Вирощування овочів

Цибуля – батун, посадка, вирощування – основі агротехніки
Цибулю - батун можна посадити і вирощувати майже повсюди, адже ця багаторічна культура дуже морозостійка і в той же час ранньостигла. Вана багата на вітамін С (більше ніж у цибулі ріпчастої), мінеральні солі і фітоніціди. Є в неї інші назви - піщана, трубчаста, зимова, татарка.

Цибуля - батун переносить добре взимку мороз, а навесні витримує заморозки до -10 ˚ С. Для вирощування оптимальна температура від +18 ˚ С до +24 ˚ С. А ось насіння проростає при +3 ˚ С.

Цибуля - батун (піщана, трубчаста, зимова, татарка) краще росте на ґрунті родючому. На важких, глинистих, заболочених і кислих землях вирощувати не вдається, а при посадці на піщаних дає квітконоси.
На одному місці може рости до 5-6 років, але найкращий урожай дає до 3-х років, потім листя стає дрібним, а кущі щільними. Якщо накрити плівкою, то врожай навесні буде отриманий на 2-3 тижні раніше.
Росте в формі куща і до кінця третього року має до 25 відгалужень.

Добрими попередниками для вирощування цибулі - батуна буде капуста, огірок, томат, картопля. Розміщують також поза сівозміни на грядці для багаторічних культур. Або вирощують в однорічній культурі.

Схема посадки. Висівають з відстанню між рослинами до 6 см, а між рядами не більше 20 см. Відстань між цибулею - батуном не збільшують, тому що при густий посадці листя будуть більш ніжними і тонкими. Глибина загортання 2-3 см, адже при більш глибокому закладенню насіння проростаючи рослина може загинути. Термін посіву насіння для збору листа в липні - це квітень - травень. Можна сіяти і в липні або серпні. Але це вже для збору листа в наступному році. Насіння цибулі - батуна перед посівом замочити на 20 хвилин в розчині марганцівки. Потім промити і замочити ще на 2 доби у воді кімнатної температури. Воду міняти до 5 разів. Це послужить більш швидкій появі сходів. Обов'язково стежите, щоб не утворилася на поверхні грунту кірка, інакше тонкі паростки не зможуть пробитися.
Можна так само розмножувати діленням куща весною або восени. Висаджувати за тією ж схемою.
Іноді спочатку вирощують розсаду, а вже потім висаджують для вирощування на постійне місце.
 
    

Цибулю - батун вирощують в перший рік після внесення компосту під осінню перекопку в кількості 10 кг на кв. метр. Навесні перед посівом, посадкою внести трохи золи і розпушити. Оскільки зелень накопичує нітрати, тому краще не проводити підгодівлі азотними добривами. Якщо грунт дуже бідний на вміст поживних елементів, то підживлення провести можна, але тільки ранньою весною. Береться 60 грам сечовини на 10 кв. метрів грядки або гнойова жижа в співвідношенні 1:15.

Цибуля - батун не терпить нестачі вологи при вирощуванні. Листя грубіють, можуть гірчити, а сама рослина стрілкуватися. Якщо ж води дуже багато, утворюється кірка, грунт стає щільним і рослина відчуває кисневе голодування. А це може призвести і до загибелі. Важливо після поливів або дощів грядки рихлити.

Так само необхідно видаляти стрілки. А от якщо ви плануєте з куща отримати насіння, то краще на ньому не зрізати листя, а стрілки залишати.

Коли листя восени відмирають, то в грунті залишається несправжня цибулина. Її можна використовувати в їжу. Взимку цибулю - батун використовують для вигонки на зелень в кімнаті або теплицях. Беруть 2 - 3 - х річні рослини. Вони можуть дати до 20 кг зеленого пера з квадратного метра. У цьому відношенні дуже вигідна порівняно з цибулею ріпчастою. Зелене перо обходиться дешевше у 10 разів. А вітамінів у ньому більше.

Цибуля - батун може накопичувати нітрати. А от якщо вимочити пір’я 1 годину у воді, то їх вміст зменшиться на 20%.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Вирощування овочів | Додав: Даша (18.04.2012)
Переглядів: 4581 | Теги: цибуля, вирощування овочів, розмноження рослин | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz