Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Середа, 08.05.2024, 16:00
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Вирощування овочів

Боби, вирощування – основи агротехніки
Боби овочеві це одна з найдавніших культур, яку вживали в їжу ще в бронзовому віці. Вони містять велику кількість вуглеводів і білків, тому дуже поживні. Відварені боби є хорошим засобом при розладах травлення. Настій з квіток застосовують в косметології, а плоди, відварені в молоці, прикладають до наривів.

Боби при вирощуванні вимогливі до тепла. Але сходи витримують заморозки до - 4 ° С. Оптимальна для росту температура до 20 ° С, при її підвищенні квітки обпадають, зав'язі не формуються. Це враховують при термінах посіву. Сіяти потрібно рано.

Можуть рости на порівняно бідних ґрунтах, але краще вдаються на родючих глинистих і суглинистих. Боби вимогливі до вологи.

Розміщувати боби можна після будь - якої культури. Але не розміщують після внесення свіжого гною. Це враховувати при вирощуванні бобів спільно з іншими культурами, як кулісну або ущільнюючу рослину. Часто їх використовують як ущільнювач на посадках картоплі та огірків.

Боби при вирощуванні сіяти за схемою, між рядами 25 - 30см, між рослинами в ряду 15 - 20 см. Насіння розміщувати на глибину до 7 см. Якщо використовують як ущільнювач, то зазвичай роблять два ряди з щільністю до 20 рослин на кв.м. у високорослих, 28 у карликових. 

    

Якщо ґрунти бідні, то під боби при вирощуванні вносять восени компост 4 кг на кв.м. При його відсутності навесні вносять локально 5 - 7г нітроамофоски. Можна навесні розкидати 60 г нітроамофоски або суміш з 10 г аміачної селітри, 30г суперфосфату, 10 г калійної солі. Ці цифри дані з розрахунку на 1 кв.м. Після такої підготовки ґрунту боби вирощують без підживлення.

Високі сорти підв'язують до кілочків або натягнутого шпагату. Боби дуже страждають від засухи. Бажано поливати кожні 6 -10 днів. Але при надмірному перезволоженні спостерігається зростання вегетативної маси.

Боби збирають у молочно-воскової стиглості, інакше вони можуть мати гіркуватий смак. Збір починають з низу рослини й проводять у кілька строків для літнього споживання. Для зимового зберігання та споживання боби збирають після пожовтіння рослини.

Коріння рослини містять азотофіксуючі бактерії. Тому їх перекопують або вибирають і вносять у компостну купу як добриво.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Вирощування овочів | Додав: Даша (21.12.2011)
Переглядів: 3214 | Теги: вирощування овочів, догляд, бобові | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz