Корисні поради - город, сад, дім.                                                     РУССКИЙ
Понеділок, 06.05.2024, 16:48
Головна               ПРО МЕНЕ ТА САЙТ, МІЙ ЩОДЕННИК                  | RSS

НОВИЙ РОЗДІЛ САЙТУ УРОКИ РУКОДІЛЛЯ
Розділи сайту

Пошук

Популярні запити

Меню сайту

Головна » Статті » Вирощування овочів

Баклажани, вирощування - основи агротехніки
При вирощуванні баклажани часто називають «синім» за поширений колір. Але вони можуть мати білі, червоні, коричневі і навіть різнокольорові плоди. Баклажан здатний знижувати рівень холестерину в крові, застосовується при хворобах печінки, склерозі судин, подагрі.

При вирощуванні баклажанів не забувайте, що це теплолюбна та світлолюбна рослина. Насіння проростає при температурі +20 - +25 ° С, а при температурі нижче +13 ° С ріст рослини зупиняється. При затяжний спеці (вище +30 ° С), сухості, нестачі вологи обпадають квітки та бутони. Але так само негативно діє на плодоношення зниження температури й надлишок вологи.

Грунти для вірощування баклажану краще підбирати легкі, родючі. Ділянки сонячні і захищені від вітру. На важких, схильних до утворення кірки грунтах, зростання рослини може припинятися.

Баклажан розміщують після моркви, бобових (крім квасолі), цибулі, зелені, огірка, капусти, кабачка. Не раніше третього року після внесення свіжого гною. Це необхідно враховувати при плануванні сівозміни. До посадки розсади баклажанів можна виростити під плівкою на гряжці ранні скоростиглі культури. Посів прямо в грунт затягує отримання продукції, рослина не може в повному обсязі розкрити свої можливості. А іноді робить неможливим отримання плодів баклажан.
    

Висаджування розсади баклажанів проводять при прогріванні грунту вище +15 ° С. Краще грудку землі на коріннях не руйнувати, тому що розсада погано приживається. Відстань між рослинами 30 - 35 см, відстань між рядами 40 см. Для сильнорослих сортів використовують схему 60см на 60см.
Баклажан при вирощуванні дуже чутливий до високородючих грунтів. Вимагає азоту більше ніж перець і помідор. Але при його надлишку рослина схильне до посиленого розвитку зеленої маси на шкоду родючості. Підвищує опірність до хвороб калій. Завдяки фосфору баклажан отримує прискорення в дозріванні плодів, а недолік цього елементу призводить до осипання квіток і зав'язі.

З весни вносять перепрілий гній 5 кг на кв.м. або 25 г аміачної селітри, 40 г суперфосфату, 15 г калійного добрива. Проводять підгодівлю у фазі 2-3 справжніх листків перебродившим послідом або коров'яком. При їх відсутності при вирощуванні баклажан підгодувати нітроамофоскою 50 г на 10 л води. Підживлення повторити через 7-10 днів. Якщо зростання слабке, то баклажан підгодувати втретє сумішшю сечовини 2 г, суперфосфату 40 г, калію 50 г на 10 літрів води. Після підгодівлі рослини обов'язково поливають, щоб змити добрива з листя.

Баклажан при вирощуванні поливають по необхідності по 25 літрів на кв.м., підтримують нормальну вологість, але не допускають застою води. Часто спушують землю, щоб не було кірки. Плоди прибирають у міру дозрівання, не допускаючи їх старіння, що призводить до огрубіння м'якоті.
ПОДІЛИСЯ З ДРУЗЯМИ
Категорія: Вирощування овочів | Додав: Даша (02.03.2012)
Переглядів: 2859 | Теги: догляд, баклажан, вирощування овочів | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Рецепт на день
Кекс морквяний

(солодкі страви)
Борошно 2 ½ склянки
Морква середня 5 - 6 штук
Цукор 1 склянка
Молоко 10 столових ложок
Олія рослинна 2 столових ложки
Розпушувач для тіста 1 столова ложка
Яєчні білки 4 штуки
Сік апельсина 50 - 100 мл
Можна взяти 100 грам сухофрукт
Кекс морквяний


Наші групи

Домашні заготовки

Хвороби рослин
Наприкінці весна та на початку літа пошкоджує смородину та аґрус стовпчаста іржа.
стовпчаста іржа -->

Шкідники рослин
Не пропустіть на своюділянку злісного шкідника – оленку волохату.
оленка волохата

Пошук по тегам
сад (76)
СУП (13)

Цікаво

Статистика

Використання матеріалу, повне або часткове, можливе тільки при наявності активної гіперссилки © 2024 Конструктор сайтів - uCoz